Bf-109 E3 *95% gotov*

Previous topic - Next topic

Gumiflex

Ovo je Academy 1/72 Bf-109 E3 "Hainz Bar" 1940. Par slika, bole oci pa cu zavrsiti sutra. Bilo koji komentari dobro dosli.






Mladen

djnik

Sta reci, pedanto i pravilno odradjeno. Jedino su mi malo linije panela suvise tamne, ne znam cime si ih radio ali kad bi mogao malo da ih posvetlis izgledalo bi jos bolje. Jos da mu dodas tragove izduvnika i mitraljeza plus ako hoces curenje goriva i malo chippinga i odlicno!

Cije si boje koristio, veoma su dobre!

Kerber

Lepo obojadisano....Cisto i pedantno sklopljeno. Tu nema frke. Pogodjena tema. ;) A i inace mi je to jedan od 10000 omiljenih aviona, pa sam malo  zaludjen... 8)
Malo prenaglasena panelizacija, ali moze i tako, ako ti se dopada, a uvek mozes da je sa malo boje i taaaankom cetkicom "izblendujes", da dobije nki drugaciji izgled....
E, a sad malo o maketi uopste, ne samo tvojoj, Messera 109E, od gorepomenutog Academija...
Academijev Me109E ima manu u nosnom delu, to je bas greska, ali ne tvoja, u pogledu naopako postavljenih auspuha (kao da "duvaju unapred"), razmak mitraljeza je prevelik (kao da su na bokovima), mislim preuski uvodnik za hladnjak ispod, stap antena mu bash strchi iz kabine...a to nekako ne ide....Ostalo moz' da prodje.
Posto sam se i ja jednom, na nekom takmicenju, ne pogledavsi dobro , castio ovim messerom, nasao sam povoljnu soluciju, da odfikarim celi nos od starog Matchboxa, izduvnike takodje, pa cu, kad dodje na red za rad, da ih samo naslazem na Academy.
Sad si malo predaleko otisao sa radom na ovom, da bi te terao dato isto radis, cak ne znam i sto sam ovo napisao, ali, neshvatljivo mi je da takva firma pravi takve greske na svojoj maketi (uostalom, i FW190A i Me109G-6 su im sa velikim greskama....Wildcat, Awenger....hebi ga), samo upozoenje za druge sam valjda hteo....Valjda te nisam pokolebao.
Zavrsi ga i lepo ce i ovako izgledati u nekoj vitrini.
Pozz !

Gumiflex

Hvala na gledanju i savetima.

Djole ---- Boje su Model Master Enemal (RLM02 Gray Green; RLM71 Dark Green; RLM65 Light Blue; RLM 04 Yallow) Penali jesu ispali malo tamniji, dvoumio se izmedju (Crne ili Zardjalo Pescano  Zute...Crna je pobedila) posto su vodene mogu da se operu,,,Makar ce ostati kako je uradjen. Mrzi me hehehehehe

Kerber----U pravu si sto se gresaka tice i steta sto Academia to radi ali njihove makete nisu lose za $$$ :-).. Nisi me pokolebao nemoj da brines.

AirSuba----Uvodnik je jedino tako legao, ali cu proveriti (Par piva nije pomoglo heheheheh)

Mladja

dragan_mig31

dobro izgleda :) moracu i ja da uradim jedan ovakav :)

Lanmi

Mnogo mi se svidja, stvarno je jako lepo ofarban, paneli ce ti posvetleti malo kada budes udario mat lak.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

milten

Sehr gut, sehr gut, maketa odlicno radjena za sada, jedino su fotke malo mutne.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Hartmann

O, pa to je 'noch einmal Messerschmitt'  :D!
Sehr gut, sehr gut werke.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"