A-10 N/AW Trumpeter 1/32

Previous topic - Next topic

djnik

Neki od vas su mozda imali priliku da vide na internetu maketu Trumpeterovog A-10 u razemri 1/32. Nedavno se u prodaji nasla i maketa dvoseda (A-10 N/AW) od koga je samo jedan primerak napravljen i testiran i danas se nalazi u muzeju. Ja sam imao tu srecu da mi je Deda Mraz ;) nabavio ovu maketu cim se nasla na trzistu. Ovakvu maketu nisam ni planirao da pravim, prvenstveno zbog cene a i velicine ali ne mogu da se zalim :) Kad budem zavrsio sa svim projektima koji su trenutno u radu posveticu se ovoj izvanrednoj maketi!

Kutija makete


Kutija makete sa maketom Jeep Willy-ja u razmeri 1/35 cisto radi poredjenja velicina ;)


Sastavnica je istampana kao knjizica i dosta je jasna


Maketa je izlivena u sivoj plastici solidnog kvaliteta. Delova ima dosta ali to je naravno potrebno za ovoliku razmeru. Jedino mi se ne svidja kako je uradjena kabina, nema klasicne instrument table vec samo dekal koji treba da predstavlja instrumente a svi znamo koliko glupo to izgleda. Usled tezine makete noge stajnog trapa su od metala a tockovi su od gume. Inace u maketu je potrebno staviti cak 180g olova ili cega vec kako ne bi seo na rep. Dobija se i ecovani set koji se koristi za poklopce motora. Sto se tice motora kao sto vidite na slici data su dva komada i to izlivena od rezina i veoma su detaljni ali dodacu jos manje zice koje fale. Dekali su solidnog kvaliteta, ima dosta stensila sto je veoma zanimljivo. Ako imate jos neko pitanje u vezi delova ili zelite detaljnije slike slobodno pitajte.



Posto sam ovu maketu dobio kao poklon zelim da je odradim kako treba tako da sam se odlucio da se "otvorim" i nabavim sledeca dva seta koju stizu za oko nedelju dana:
   
A-10 A Cockpit N AW for Trumpeter by Verlinden


A-10 Thunderbolt Detail Set for Trumpeter by Verlinden