Revell 1/144 F-117A Stealth

Previous topic - Next topic

Gusha

Druze, NE KORISTI MODEL MASTEROVU BELU AKO TI JE ZIVOT MIJO! To bre ima pigment toliko krupan da odma razbuca air brush.Kao da su soder mesali da bi dobili boju.Em zapusuje, em ti popunjava panele, ko spritz kit za kola.Uzeo sam posle toga Revell, i rodio se ponovo.

Daj kazi mi ponovo, koja je ono traka za maskiranje, sto je bolja od Tamye, i gde se to nabavlja!

Sandman

Quote from: Gusha on 26-10-2006, 11:08:49
Druze, NE KORISTI MODEL MASTEROVU BELU AKO TI JE ZIVOT MIJO! To bre ima pigment toliko krupan da odma razbuca air brush.Kao da su soder mesali da bi dobili boju.Em zapusuje, em ti popunjava panele, ko spritz kit za kola.Uzeo sam posle toga Revell, i rodio se ponovo.

za sada josh koristim humbrol 22 belu gloss shto mi je u shteku ;)
mada mislim da sam nabavio i mm gloss matt  :-\

Quote
Daj kazi mi ponovo, koja je ono traka za maskiranje, sto je bolja od Tamye, i gde se to nabavlja!

scotch 3m MAGIC traka... ja sam je kupio u metrou - ceo paket sa dispenzerom (drzachem) me je koshtao oko 800 dinara, gde sam dobio taj drzach za rolnu + 4 rolne trake!
nije bash mnogo bolja od tamiye.. shto reche Suba, hoce i ovaj magic da skida farbu, i mora obavezno da se malio ispipa jagodicama prstiju da se oslabi lepak na njoj! ;)

pogledacu da li je ima po knjizarama ovde u bgd, aako budem ishao da metroa videcu i tamo ;)

Dar Mar

Ta traka je slicnija selotejpu nego Tamija traci! Njena prednost je sto je lepak nesto slabiji. Inace osnovna upotreba je za lepljenje slika ili teksta na neku podlogu koju treba kopirati a da ne ostane trag.

Nadam se da pricamo o istoj traci!  :-\
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Gusha

Inace, boja koja ide konkretno na stealth avione (F-117 i B-2) je recimo Model Masterova   Black hrome 2735

Sandman

Quote from: Gusha on 26-10-2006, 13:36:22
Inace, boja koja ide konkretno na stealth avione (F-117 i B-2) je recimo Model Masterova   Black hrome 2735

b-2 ide u neku sivu boju ...  ;)

Sandman

danas sam 3,5h proveo postavljajuci dekale na ovo malo parchence plastike!!!

ovi Revellovi dekali su se ne bash najbolje lepili za podlogu... izgledada im je malo slabiji lepak, tako da sam za svaki dekal morao da primenjujem tehniku "techni lepak za papir + vruca&vrela voda".... i uspelo je ;)

a nakon sat-dva sam i izlakirao celu maketu sa gloss lakom i tako i zapechatio dekale na svom mestu....

josh jedan-dva sloja matt laka i gotovo.... samo josh siitni delovi da se polepe i gotovo...

donji deo trupa ...



gornji... malo sam premestio USAF oznaku u odnosu na uputstvo a prema referentnim slikama pravog aviona....



bochni pogled....



i od napred gde se vidi dekalom uradjen laserski daljinomer na F-117 (ispred kokpita!)



na kraju bih mozda mogao i da mu naprskam sloj stealht laka pa da cela maketa postane nevidljiva....  ;D ;D

Sandman

juche sam ceo avion isprskao matt lakom...
a sinoc finishirao i lepljenje delova....

donji deo trupa sad izgleda ovako...



odozgo stealth izgleda josh uvek vidljivo....
mada ako mu naprskam onaj stealth lak shto se vidi samo pod UV svetlom....  :D



evo pogleda sa strane, dok stoji po prvi put na svojim "nogama"  ;) :D



skinuo sam i masku sa poklopca kabine....
nije loshe ispalo s obzirom na razmeru i velichinu kabine!





rakete sam odluchio da uradim u ovom polozaju, bez obzira shto se rakete ne izvlache na stajanci....
kad su vec dali dva polozaja lansera raketa ;)



i pogled na bombaluk od napred....



samo josh da se malo macne belom po stajnom trapu i po vratima stajnog trapa i bombaluka... kao i srebrnom da ofarbam farove na stajnom trapu.... i izduvnike da uradi gunmetalom (ali ne komplet farbanje, nego cu raditi drajbrashingom....).. i ova maketa prelazi u galeriju zavrshenih maketa.... ;)