Academy SR-71 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

prva liga, sta vise reci

Hartmann

U, bravo bata Crni  :o!

Odlican i zanimljiv rad!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

ugovorac

Odlican rad.Pravo je uzivanje da se ovo gleda.Ali,imam da dodam nesto.U knjizi `Crne price` pise da je SR-71 bio obojen jako tamnoplavom bojom.Na jednoj fotografiji rashodovanog SR-71 koju sam cini mi se skinuo sa decjeg sajta `Zvrk`imam utisak da se vidi da su cik cak linije na napadnim i izlaznim ivicama krila zaista pozitivne pa da to na maketi nije greska.

cherny

Podatak o tamno plavoj boji SR-71 poice jos iz Squadron-Signal In Action knjige, i u sustini je stamparska greska. U toj knjizi pise da je boja FS 35402 Indigo Blue, mada u Federal Standardu FS 595B ne postoji takva boja. Autor je verovatno mislio na FS 35042 - vrlo, vrlo tamnu sivu, takoreci crnu. A provereno, avion je potpuno crn. Sto se tice panela na napadnim ivicama, ovaj Academy ih nema, tako da nema ni greske! ;)

mutayu

I ja sam cesto nailazio na taj naziv Indigo Blue nezavisno od Squadronove knjige medjutim fotografije pokazuju uglavnom nekakvu mesavinu nijansi vrlo blisku onoj koju ti pokusavas da docaras ili onoj koju je Reaper postigao.
"Sta mi znamo, krhko je znanje!" ;D
Radi inspiracije, ako vec nisi , pogledaj sledeci link: http://www.sr-71.org/blackbird/

ugovorac

I meni izgleda malo neverovatno da crni avion bude plave boje.A evo i fotografije jedne rashodovane "Crne ptice".Mozda me oko vara ali imam utisak i da je na originalu penalizacija pozitivna.


cherny

#22
Nakon dugo vremena, SR se blizi zavrsetku. Maketa je naprskana Futureom i nalepljeni su Revell dekali. Imao sam i pokusaj stavljanja starih monogramovih dekala za "Rapid Rabbit" sa "Playboy" zecom, medjutim, amblem se raspao potpuno kad sam ga stavio u vodu, tako da sam ostao na ovim Revell dekalima. Originalni Academy nisu bili nizasta...
Nakon stavljanja dekala, pokusao sam da ponovo prelakiram preko dekala Futureom, medjutim desilo mi se nesto cudno, mesto koje sam poceo da lakiram potpuno je pobelelo, kao mleko! Taj deo sam prebrisao vlaznom krpom odmah i kasnije sam sve prelakirao MM uljanim lakom. Nakon toga maketa je prelakirana MM akrilnim lakom sa dodatkom crne, da ubijem malo prejake boje na dekalima i da nivelisam sam finis.
Inace, utvrdio sam da je veliki problem slikati potpuno crnu maketu, posto joj blic daje nerealan sjaj i nerealne boje, a bez blica se gube svi povrsinski detalji. Do ovih fotki sam dosao uz mnogo muke. Pito cev je uradjena od igle i zice, slede jos trapovi i lagani wash po kutijama trapova i tockovima i to je to.
Pito cev:


Detalji:










Evo jedna fotka sa blicem, mozda se bolje vide detalji:



Kerber

Hohoho, neko nam se provrednio... ;)
ajde, bre vise taj avion...ko Skadar na Bojani da pravish...
Do sada leeepo izgleda, jos malo pa gotovo.
Ajd' sad da ne cekamo kraj predugo.

Sandman

shteta za Monogram dekale  :'( pogotovo shto meni ostao onaj mozda i zanimljiviji amblem - tvor kao simbol Lokidovog "Skunk Worksa".... nishta videh negde na netu da je neko odradio chitav serijal tih oznaka za SR-71, pa kad se pojavi u prodaji....

inache, sve je ok samo mi se chini da ti pito cev malo ukrivo - ovaj kukichasti deo sa strane.. ili je to samo takav ugao slikanja pa deluje da je kriv?

shta si reshio za same gume? jel ih radish sa onim srebrnim premazom tj. "impregnacijom" zbog trenja na sletanju ili kao standardne?

cherny

Pito cev izgleda malo krivo zbog ugla, sad bas gledam, nije kriv taj deo. A SR nikad nije ni imao drugacije gume osim tih srebrnih.

Lanmi

A napokon. Super su mu ispali dekali svidja mi se kako su zaprljani. Ajd pa ga zavrsavaj vise.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Gusha

To si sigurno dobio inspiraciju sa Ceneja.Samo napred, zavrsavaj ga, a gde ce ga metnes posle... nisam ziv!

Dada

Mnogo lepo, u prevodu ODVALIO SI GA! Lepo si se iscupao iz problema sa belilom...

dragan_mig31

jako lepo izgleda.svaka cast