Academy 1/72 Messerschmitt Bf-109G-6 + U-72LH

Previous topic - Next topic

Sandman

evo konachno malo slika ;)

danashnji radovi:

ofarbani su detalji u kokpitu - dofarbao sam neke detalje koje nisam napravio od stirena (ruchke i dugmice)







pojaseve za vezivanje sam ofarbao meshavinom leather, bele i neke zuckasto-peskovite boje...
kopche su farbane sa chrome-silver....





i instrument tabla... dosta strpljenja, mirna ruka i tanka chetkica ;)





kad se dobrano osushi farba na instrument tabli, same instrumente cu zaliti sa po kapi future-a kako bih docharao staklo na njima....

sledi wash kabine (pre toga verovatno future/pronto samo tamo gde ce ici wash), josh malo drajbrasha i sklapanje polutki trupa....

oddball

sjajno, narocito mi se svidja instrument tabla
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djnik

Siva je kao sto vidim dobro legla. Jos kad wash istakne detalje bice taman za 1/72 i nista nemoj vise da mu diras!

Sandman

Quote from: djnik on 16-01-2008, 00:14:02
Siva je kao sto vidim dobro legla. Jos kad wash istakne detalje bice taman za 1/72 i nista nemoj vise da mu diras!

sad samo savet u vezi washa - kojom bojom ga uraditi - nekom josh tamnijom sivom?

djnik

Ili veoma razredjenom crnom. Pa onda mozes drajbras svelijom sivom da istaknes ispupcene detalje.

Profa

Quote from: djnik on 16-01-2008, 08:39:23
Ili veoma razredjenom crnom. Pa onda mozes drajbras svelijom sivom da istaknes ispupcene detalje.

I ja bih išao crnom
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Uf kontrolna tabla extra, instrumenti kao pravi! Kad budes drybrushovao ne zaboravi onaj trim tocak sa leve strane sedista da malo posvetlis, ipak je stalno akan 8)

mutayu

Vodi racuna kod ostarivanja , Nemci su na palicu i druge komandne rucice namotavali konac koji je posle prebojen tako da se nisu gulile i nije se video metal. Nisam siguran da li je i tocak trimera na meseru bio tako uradjen ali palica definitivno jeste. Za wash koristi boju prljavstine, pomesaj crnu i braon ili cak dodaj i sive ili zelene, to uvek bolje izgleda od ciste crne.

dragan_mig31

stvarno super izgleda kokpit :) jedva cekam da vidim farbanje :)

Sandman

evo apdejta...

bokovi kokpita su washovani sa jakom razredjenom crnom, a zatim "matirani" Happy Color akrilnim matt lakom u spreju - koristio sam njega jer znam da se brzo sushi, a i daje semimatt finish shto je pop meni realnije nego d aje ceo kokpit skroz matt! + me mrzelo da palim brash i kompresor samo zbog toga! :P

zatim je odradjen drajbrash sa ligh ghost grey.... a trimer tochkic je blago "chipovan" srebrnom olovkom....





prostor za noge pilota sam washovao sa slikarskom burnt umbra bojom... emulacija prljavshtine koja se unosi pri ulasku u kokpit... kopche na kaishevima su dodatno drajbrashovane sa chrome silver jer su se malo matirale prilikom prskanja matt laka! drajbrash isto odradjen kao i na bokovima kokpita....



instrumentima sam dao dodatni nivo realistichnosti uz pomoc Kristal Klear-a - sada instrumenti zaista izgledaju kao da imaju staklo na sebi! ;)



kokpit i instrument tabla su spojeni sa polutkama trupa i sada se to prichvrscheno gumicama za tegle dobrano sushi do sutra....





detalji kokpita u sklopljenom izdanju....





usledice blago shmirglanje spojeva polutki i malo gitovanja gde treba (sem zadnjeg dela od kokpita ka repu gde TREBA da se vide spojevi dve polovine trupa!)....

za danas toliko sa ovom maketom ;)

Dada

Respect! Da ne znam koja je maketa mogao bi ladno da je provuces pod '48! Sada vec pocinje da lici na avion! 8)
Cekamo napredak

Hartmann

Jel ce biti otvorena kabina? Ako je ostavljas otvorenu, ubaci parce kartona ili plastike ofarbane u RLM 66, da ti se ne vidi ta rupa ispod kadice kabine. Inace ti je super rad!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: hartmann on 20-01-2008, 13:57:17
Jel ce biti otvorena kabina? Ako je ostavljas otvorenu, ubaci parce kartona ili plastike ofarbane u RLM 66, da ti se ne vidi ta rupa ispod kadice kabine. Inace ti je super rad!

planiram otvorenog, ali se mislim da unutrashnji deo donjake krila koji ce stajati ispod kadice prefarbam u RLM66... nisam josh probao uklapanje krila na suvo da vidim jel veliki zazor izmedju krila i kadice

inache, trenutno su surfejserski radovi u toku - spojeve sam osmirglao i posle ostaje da se ponovo lagano ugravira linija spoja polutki trupa, a an nosu sam malo vishe gitovao surfejserom onaj deo sa mitraljezima ispred kabine - tu su malo veci zazori bili... a morace se ureze i uduzna linija izmedju dva mitraljeza jer ne postoji kao ugravirani detalj....

Sandman

surfejser na delu... neke linije su samo prelivene surfejserom kako bih umanjio preveliki zazor, a neke (kao recimo onaj deo ispred mitraljeskih guka) ne treba da postoje pa ih na ovaj nachin "brishem"....

takodje izmedju mitraljeza, treba da ide jedna duzna linija koja ne postoji - nju cu urezati....



ovde se mozda ne vidi bash najbolje - nisam hteo previshe da posvetljavam sliku - ali kad se stavi donji deo krila ne vidi se mnogo izmedju kadice kokpita i krila... tako da cu samo da preprskam taj deo krila sa RLM066....



polako pochinjemo da lichimo na avion :D samo proba "na suvo" kakvo je uklapanje trupa i repa - sasvim ok!



za danas toliko... ;)

dragan_mig31

kokpit je ispao jako dobro :)nego reci jel trebas da smirglas ovaj mr surfacer?