24h group build prijave

Previous topic - Next topic

mutayu

Na ovom topiku se prijavite za ucestvovanje, najvite kad pocinjete i koju maketu cete da radite!
Kad resite da pocnete otvorite svoj topik i u njemu postavljajte slike i komentarisite kako ide izrada.

djnik

#1
Posto necu imati vremena od petka prijavlujem se odmah za 24hr group build i pocinjem sa radom sutra u cetvrtak oko 9 sati popodne po Beogradskom vremenu i zavrsavam maketu do 9 sati u petak takodje po Beogradskom vremenu. To je znaci od 12 do 12 po ovom americkom. Nadam se da cu i time da podstreknem ostale maketare da ne odugovlace vec da krenu sa radom.

Radicu na maketi Albatros AL-KA od L&M Modelsa, mislim da cu stici da je zavrsim za 24h, jeste da je od rezina ali nema mnogo delova. Nazalost nisam nigde nasao slike ovog aviona tako da ako neko moze da mi pomogne sto se tice referenci neka mi posalje pp po mogucstvu. Hvala!



DODATAK: Dobio sam posaoooo! :) Tako da odlazem ovaj 24hr group build na neodredjeno vreme, nadam se da cete razumeti. Maketa ostaje ista ali cu vas blagovremeno obavestiti kad pocinjem sa izradom.

mutayu

#2
Samo napred! Bio je na rahmetli Yasigu spominjan i ilustrovan ovaj avioncic ali ja naravno nisam sacuvao nista od toga. Ne zaboravi da fotografises pocetak radova sa satom i da otvoris topik za slike u radu.
DODATAK:Mashallah! Kad ugrabis vremena, a ti opet u akciju!

Vizant



E ja cu sa ovim da se prijavim samo vikend tek u sledecem mesecu....mislim da moz se ugura u 24 ..

rodeo

Malo me koci sto nemam digitalni foto aparat pa mozda zato izostanem.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

djnik

Siguran sam da mutayu nije tako striktan sa pravilima ako neko od clanove nema tehnicke mogucnosti. Ti lepo napisi kad si poceo sa radom i kako napredujes a tek na kraju postavi sliku kad zavrsis. Slikaj mobilnim ako mozes!

mutayu

#6
Tako je! Kreni da radis, pisi nam kako ide i usput slikaj mobilnim. Kad zavrsis imas dva dana da prebacis slike sa mobilnog i postavis ih ovde.
Posle toga ces se nekako snaci da na miru slikas i postavis gotovu maketu.

mutayu



Evo, ja ovo izvukoh iz mracnih dubina podruma! Sad ce malo istrazivanje i priprema, pa da se pocinje sa radom. ;D

jota

Znas, sta ti moderatore na 24h  ;)  :D, ti rece da je cilj svega ovoga da smanjimo kutijasenje, ali kad sam zaronila medju svoje kutije uvideh da nemam nista za "zrtvovanje" i onda trk do ... zna se vec gde  ;)  :D  :D. Izbor je pao na:



jer imam za njega boje u spreju  ;). Pocinjem da radim cim Mihailence veceras zaspi.

mutayu

Bravo!
Dobro prostudiraj sastavnicu i razmisli o redosledu radnji. Spremi sve sto ti treba unapred. Proveri da imas baterije za digitalni fotoaparat. Izbegavaj sve opcije koje komplikuju izradu makete.
Napred!

Profa

Evo i mene:

Jes' da je malo van mog osnovnog domena, ali mi se mnogo sviđa i jednobojan je (sem detalja, naravno), što umnogome ubrzava rad.
Sad je samo pitanje vremena početka. S obzirom da može da se desi da se selim i počnem da radim  ???, biću odvojen od familije i sa puno vremena za ovo i slično...  :-\ Ako ne (što ne bi valjalo), naći će se jedan dan...
Bogu fala što sam Lala! :)

mutayu

Srecno na novom poslu! Cim ugrabis vremena a ti se pridruzi, bio bi prvi sa vozilom!

Profa

Quote from: Brodski mali on 24-01-2008, 11:17:16
Bismarck, Revell, 1/1200, 24+0, cetkica, pocetak subota uvece kad Mixic zaspi
Svaka čast, dobar izbor za 24h  ;)

Radio sam ga onomad... Evo lepog profila:

Imam ceo DVD posvećen ovom čudu...  8)
Zanimljivo bi ga bilo odraditi sa prefarbanom svastikom, kakav je bio posle bitke u Danskom prolazu  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

evo i mene ;)

maketa koju cu raditi je Revell 1/144 MiG 1.44 MFI



odlivak je odlichan, i u pitanju je nov kalup, tako da bi trebalo da ne bude vecih problema oko uklapanja delova kao i potrebe za nekim vecim gitovanjem....

shema farbanja je dvobojna - gornji deo u sivoj, a donji u svetlo plavoj ... uz detalje u tamno zelenoj i crnoj boji...

dekala nema previshe (ruske petokrake, brojevi i MAPO MiG logo)...

samog farbanja drugim bojama ipak ima poprilichno, tako da ce biti izazov zbog sushenja svega toga... ali srecom, glavne boje (za kammo) imam u akrilnoj paleti pa ce biti olakshan rad time ;)

pochetak rada - sutra (petak 25.01.) ujutro.... radim sa pauzom za spavanje (da se uhodam) ;)

medico



odlucio sam se za ovu maketu
i pored toda sto je Amodel, short run...deluje sastavljivo i ima mali broj delova , krila su iz komada, kokpit jednostvan kao i sema farbanja a decali su mat i deluju upotrebljivo !
u koliko sve bude po planu pocinjem za koji minut znachi  ..... 15.30 h