Revell F-15A 1/144

Previous topic - Next topic

mutayu


mutayu

Skoro je 10:00h. trup skinut sa rama , ociscen, zalepljen Pelikan super lepkom u gelu a zatim i zaliven tecnim lepkom. Poklopac kabine skinut sa rama, ociscen i potopljen u Johnson Kleer. Sad se sve malo susi a ja cu da doruckujem i pijem kafu.


mutayu

Krajnje je vreme, pet do dvanaest...U stvari 11:57h
Trup je sastavljen, obrusen, izgitovan, ponovo obrusen i ponovo izgitovan. Sad cekam da se susne pa opet brusim. Stajni trap i izduvnici su spremljeni za bojenje. Moram da nadjem neke reference za bojenje stajnog trapa. Nosni i glavni deo trupa se lose uklapaju tj. preseci su prilicno razliciti zbog toga i ovo gitovanje i brusenje. Nisam siguran da li da postavljam sparow rakete.


mutayu

Idemo dalje.
U medjuvremenu je opet izbrusen, pa prajmovan sivim akrilnim sprejom pa opet malo brusen i opet malo prajmovan. Idem na pauzu dok se prajmer dobro osusi.




mutayu

Stajni trap sam poceo i nisam zalepio poklopce pre prajmovanja pa necu sad da komplikujem. Rakete cu da ostavim za kraj pa ako stignem zalepicu ih belim lepkom.

Sandman

ovo ti je Bicentennial shema farbanja - imao je Sparrow rakete ispod trupa...

http://www.wingsoverelburn.com/images/Franklin%20Mint/Armour/98047p.jpg

super napredujesh... ;)


mutayu

Onda ce da budu Sparowi! Do sada je islo lepo i lako. sad sam poceo da prskam presading, napredovanje se usporava. slike stizu malo kasnije.

mutayu

Ulazim u deseti sat rada! Preshading je uradjen pa onda stanjen pa onda preprskan osnovnom sivom i na kraju sve omlaceno zavrsnom belom. Namucio me je bras i razredjivanje akrilnih boja. Pauza.






Lanmi

Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

mutayu

Ako ne bude problema sa crvenom i plavom bojom, stizem!
U medjuvremenu je bio sloj Kleer-a pa malo dekali pa postavljen poklopac kabine, sad ce opet malo dekali pa opet malo Kleer pa jos malo farbanja.


Dada

Bravo Muto, kakvo je uklapanje stakla? Znam da dok sam jos ranije radio te male revelle malo me je zezao bas na F-15 canopy. Super posao teras

mutayu

Pravo pitanje! Staklo se ne uklapa ni sa prednje ni sa zadnje strane. To sam resio belim stolarskim lepkom, nije ispalo strasno.

mutayu

Poslednji update za danas!
Baterije na digitalnom aparatu su prazne (sto je i normalno), tako da oni koji budu radili nesto slicno ovome obrate paznju na taj detalj.
Na maketi je postavljena vecina dekala i obavljen najveci deo bojenja. Za sutra ostaju sitne popravke bojenja i bojenje i postavljanje stajnog trapa. Danas sam radio 14:20h(sa pauzama, naravno) i da sam bolje odabrao maketu i spemio boje sad bi vec bila gotova. Znaci, za sledeci 24h Group Build nesto jednobojno ili dvobojno!
Nastavak ujutru od 08:45h!

Dada

Sta ti je pilotska tacnost 8)

mutayu

QuoteSta ti je pilotska tacnost
Samo sam probao da postujem pravila! ;D ;)
Nastavljam sa radom od 08:25h. Na slici je maketa u stanju do kakvog je stigla sunoc.