Erbras sa buvljaka u Bubanj Potoku

Previous topic - Next topic

Rabb

Ranije pominjana prskalica kupljena na buvljaku u Bubanj Potoku:



Kineska, naravno. Deluje kao prilicno kvalitetna kopija Iwate i sl. prskalica.

Na pomenutom buvljaku sam video ukupno tri modela prskalica-pored ovog moze se naci i model koji je opisan u temi "Air brush from NI buvljak", kao i model sa spoljasnjim mesanjem koji ne bih preporucio. Ova dva bolja modela, zavisno od prodavca, kostaju oko 30e u dinarskoj protivvrednosti, dok cena modela sa spoljasnjim mesanjem jako varira (15-30e).

Na zalost, pakovanje ne sadrzi rezervnu iglu, vec je od dodataka na raspolaganju samo kljuc za demontazu mlaznice-dizne.

U uputstvu stoji da za iscrtavanje tanjih linija treba skinuti vrh prskalice (zvuci logicno, obzirom da je zupcast).

Moram da napomenem da prskalica jos nije isprobana zbog "sitnice" zvane nabavka/izrada kompresora.

ugovorac

Mislim da je za te pare vise nego dobar.To sto nema rezervnu iglu nije nista cudno jer se rezervna igla uglavnom dobija samo u setu kada se dobija i rezervna dizna a to normalno i vise kosta.Da bi dobio puno iskoriscenje ovog air brush-a,s obzirom da je dvoprotocni,potreban ti je i pravi kompresor sa sklopkom i regulatorom izlaznog pritiska.

tripko

ovo stvarno izgleda kao iwata, po slikama bih rekao da je dobar sam izgled airbrusha kako je uradjen uliva poverenje

gasha

onaj kompresor sto sam ja skarabudzio na brzinu vrsi posao sasvim ok. Imas sada privatne vojne otpade, jedan od njih je u selu Zvizdar pored Uba. Video sam pre mesec dana jedno 50-tak kompresora od frizidera kod njih. Ponesi kabl za struju i zamoli da probas.

Vizant

Moj airbrush je slican, i radi posao samo budi siguran nije jeftin bezveze, znaci pravi iwata je klasa....
Obrati paznju na tu malu DIZNU koja se odvija tim kljucicem NEZNA je od neke mekane legure i lako es je slomiti posle par ciscenja....... a rezerve nema.........

mutayu

Zavrtanj  na prednjem kraju brasa regulise pritisak tako da ti je dovoljno da kompresor daje konstantan izlaz, a ti ces onda ovim zavrtnjem podesiti pritisak na brasu. Ipak je ovo kopija vrhunskog Ivatinog modela! ;D

Nikola

Zanima me kad je najbolje vreme da se ode na Bubanj potok, da bi se nasao ovaj air brush (dan, vreme, gde na pijaci). Nikad nisam isao na ovu pijacu, a zainteresovan sam za kupovinu pa mi treba mala pomoc.

Rabb

Buvljak svega i svacega odrzava se samo subotom. Nedelja je rezervisana za auto pijacu.

Buvljak je podeljen kanalom i gradjevinskim objektima na dva dela. Deo buvljaka blize kruznom putu popunjen je uglavnom novim auto delovima.
Prskalice i drugi zanimljivi alat mozes naci u drugom delu, ali i u ovom koji je namenjen autodelovima, ali skroz dole, blize autoputu.

Najbolje je doci oko 7-7.30, iako dosta prodavaca zna da dodje i kasnije.

Kao sto sam ranije pomenuo, pronadji gde ih sve ima, jer se cene mogu razlikovati. Takodje, proveri ispravnost delova prskalice (narocito igle) pre nego sto je kupis.

Nadam se da imas neki prevoz donde i natrag jer javni prevoz do ovog buvljaka ne postoji-linija koja navodno vozi do bubanj potoka funkcionise tako sto svaki drugi autobus nema poslednju stanicu u Lestanima, vec kod kasarne Bubanj potok, sto da bar 2 km moras preci pesice.

tripko

ako mislis kupovati koriscen, mnogo srece ti zelim.
Ono sto ja mogu ti reci da pogledas iglu dal nije kriva ili ostecena
onda velicinu glave /sto manja onda finija/ i dal isto nije naprsla ili ima druga vidnjiva ostecenja, pod
ovim podrazumevam da pogledas dobro kraj glave kroz koji prolazi igla, ako je to osteceno vidno onda
nije za upotrebu i treba deo da se menja. Moj savet skupi oko 100 eura za solidan airbrush.
poz

Rabb

Quote from: tripko on 08-11-2007, 14:46:31
ako mislis kupovati koriscen, mnogo srece ti zelim.

U Bubanj Potoku se prodaju nove prskalice  ;). Uvoz iz Kine preko Bugarske i drugih bliskih nam zemalja.

Quote from: tripko on 08-11-2007, 14:46:31
Ono sto ja mogu ti reci da pogledas iglu dal nije kriva ili ostecena.... i dal isto nije naprsla ili ima druga vidnjiva ostecenja, pod
ovim podrazumevam da pogledas dobro kraj glave kroz koji prolazi igla, ako je to osteceno vidno onda
nije za upotrebu i treba deo da se menja.

Obavezno!

Na vrhu prskalice (kraj kroz koji izlazi boja) postoji mlaznica za vazduh. Unutar, tj. u sredini mlaznice za vazduh nalazi se mlaznica za boju (iliti dizna). Vrh igle zatvara mlaznicu za boju i pri tom dosta viri iz nje, sto znaci da moze i mora da se vidi (vrh je veoma, veoma tanak-skoro kao vlas kose). Zaptivanje mlaznice za boju iglom mora biti odlicno, sto znaci da ako se vidi zazor izmedju ta dva najbitnija dela prskalice, verovatno (ali ne i obavezno) prskalica ne valja.
Dok gledas vrh igle, pocni polako da povlacis okidac unazad i da ga vracas napred. Igla mora da se pomera shodno tome. S druge strane, hod okidaca i igle mora gladak, bez ikakvih zapinjanja i sl.

Nemoj da tolerises ikakva ostecenja. Ima vise prodavaca na buvljaku, naci ces nekoga kod koga je sve ok (ako ne pri prvom odlasku na buvljak, onda sledece subote).

Quote from: tripko on 08-11-2007, 14:46:31
...onda velicinu glave /sto manja onda finija...

Da, ali ne uvek ;). Nisam siguran da li postoji izbor, jer mislim da oba bolja modela imaju diznu od 0,27 mm.

Quote from: tripko on 08-11-2007, 14:46:31
Moj savet skupi oko 100 eura za solidan airbrush.

Ako imas dosta novca, ali ne ocekuj da ces dobiti cudo - na kraju krajeva "U rukama Mandusica Vuka, svaka je puska ubojita."

Mnogo zavisi od drugih faktora - vrste boje, tipa razredjivaca i odnosa u kome se mesa sa bojom, pritiska komprimovanog vazduha,.... (kad ovako nabrajam izgleda komplikovano, ali nije nista sto sa malo eksperimentisanja ne moze da se savlada).