I-1 (Il-400b) ICM 1/72 by JoTa

Previous topic - Next topic

jota

24h je bio veliki izazov za oboje, a posto nikada ne bi uspeli da radimo paralelno 2 makete svako za sebe i to za 24h a i navikli smo da vecinu stvari radimo zajedno (osim mojih brodova koje radim sama i ponekih aviona za koje svako ponaosob izrazi zelju da radi sam - najcesce zbog jake vizije koju ima u tom trenutku), dakle, resili smo da ovu maketu odradimo zajedno. Shvatamo da smo time automatski eliminisani iz takmicenja  ;) ali vazno je da se pri tome dobro zabavimo i zavrsimo maketu. Jedino ako uspemo da je zavrsimo za 12h onda smo opet u trci  ;)  :D  :D  :D

Dakle, poceli smo u 21:24 a pauza za susenje boje i lepka pocela oko 23:15. Dok se sve to susi ja cu da postavim slike.

Boki

Pa dobro, ali ako se setimo da je tu i Mihailo na koga će uvek neko morati da pazi mislim da žiri može da vam progleda kroz prste ::) :D :D

Samo napred. Sa nestrpljenjem očekujemo slike.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Profa

Beba-Kolegama želimo puno sreće (i brzine i veštine)  ;D !!
Bogu fala što sam Lala! :)

jota

Sta ste se svi uskukali za slike. Blokirao mi se racunar, smorila me kantica, a upravo se svadjam sa Joletom. Evo slike, na  :P  :D
21:24: Pocetak


22:02: Delovi trupa i krila skinuti sa rama


23:15: Ofarbana unutrasnjost, sedise, komandna tabla


U medjuvremenu je zalepljen trup. Slike sutra (malo).

PS. Hvala na podrsci i razumevanju  ;)  :D

Sandman

dobar pochetak ;)

s obzirom da se ulazak Mihailenceta u igrachku postavu ochekuje na kraju radova - u fazi weatheringa  :D - za brze sushenje boje ovaj put nije preporuchljivo koristiti fen za kosu :(

hmmm... ili drzati obojene delove blizu neke sijalice ili mahati nekom lepezom iznad njih  :-\

jel se Revellov razredjivach brze sushi nego white spirit? koristite onaj koji brze isparava ;)

Quote from: Brodski mali on 20-01-2008, 00:28:33
Slike sutra (malo).

evo doshlo sutra ;) :P

ajd furajte dalje.... dobru ste maketu izabrali za rad - nema bash mnogo delova, a i jednostavno se farba ;)

Dada

Konacno slike 8) Vidi I Jole ostao bez sata :) Bas ste me zagrejali da i ja odradim i ja jedan quick build! samo da stignem do ispitnog roka i slobodnih 30 ak sati da odem kuci!

jota

01:25: Zalepljena krila i stabilizatori

Sledi prajmer i vecera

jota

Evo i slika:

00:25: Zalepljeni trup i horizontalac


01:25: Zalepljena krila i vertikalac


01:52: Prajmer


Pauza

jota

10:30: Pauza je zvanicno gotova (ali mi jos uvek ne mozemo da pocnemo sa radom jer imamo vaznija posla  ;))


12:30 Maskiran trup, pristavljen prvi bebin rucak, gitovan trup, tata i sin se svrckaju po bloku


14:10 Preprskani krila i stabilizatori


14:30 Bebac se probudio, nastavak sledi za vreme sledece dremke  ;)


medico

sto rekose u 'maratoncima' kada gosn' Maksimilijan raznese metu svojim kratezom...." eeee tako se to radi "

Tanja  BRAVO !!!

Dada

Ohoho, lep napredak se vidi... Jos cete udruzenim snagama da stignete u fotofinis ;)
Super poslic, iako nisam bas ljubitelj ovog plehanog svidja mi se!
Chekamo napredak!

Sandman

kako vidim, josh samo tochkovi, po koji sitni deo i dekali i gotovi ste ;)

jel krila idete u drugu nijansu metala?

mali savet kad budete doshli do faze vetrobranskog stakla - ne morate  gulite boju na dodirnim povrshinama gde ce leci staklo - Humbrol ClearFixom samo premazite  donji deo stakla i nalepite gde treba da stoji... i drzite tako par desetina sekundi dok uhvati i gotovo.... nije mnogo jak spoj ali nije frka - ovu maketu sigurno necete hvatati za staklo ;)

vec vas vidim na ovom boardu i narednog vikenda sa nekim novim projektom ;) :D

jota

Quote from: Sandman on 20-01-2008, 16:57:28
kako vidim, josh samo tochkovi, po koji sitni deo i dekali i gotovi ste ;)

jel krila idete u drugu nijansu metala?

:D  :D  :D Zar ja toliko lose fotografisem da se ne vidi da trup nije farban  :D  :D  :D Znaci, krila su ofarbana, a TRUP ide u drugu nijansu.  ;)

Hvala na podrsci  :)

17:00 Nastavljamo sa radovima. Sledi maskiranje krila

rodeo

Ove makete za 24h izgledaju bolje nego masa drugih koja se rade mesecima.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

Quote from: Brodski mali on 20-01-2008, 17:16:03
Znaci, krila su ofarbana, a TRUP ide u drugu nijansu.  ;)

aaaa..zoooo....   ::) :D
mada bi mozda malo lakshe bilo da ste prvo isprskali trup a kasnije samo naknadno krila? ;)

no nema veze, bitno je da se MAKETARI punom parom ovog vikenda!! ;) :D

Quote
Hvala na podrsci  :)

molim i drugi put ;)