I-1 (Il-400b) ICM 1/72 by JoTa

Previous topic - Next topic

mutayu

Bravo!
Upravo u duhu group builda. Kako vidim super vam ide, bice lepa maketica. Ne zaboravite da na kraju napisete na kakve ste teskoce nailazili, kao savet drugima! ;D :D ;)

Kerber

Ajde, samo napred !
I putovanje je svrha a ne samo stizanje na cilj !

Ponekad se uplasim gde nabiram ovoliku pamet  >:D hahaha

Kakvo rusko cudo te'nike;
Kad ti treba avijonche, samo sklopis plekani krov u kvadar, i eto ti. Posle, kad se naletish, a treba ti 'ladovina, rasklopis sokocalo i opet imas krovche...Milina !  ;)

Profa

Lepo ovo izgleda, mada mi se osnovni princip - airbrush - ne sviđa...  >:D
No, činjenica je da drastično ubrzava stvari, pogotovo kad je u blizini neko maleni o kome stalno treba brinuti...  0:)

Quote from: Brodski mali on 20-01-2008, 17:16:03
:D  :D  :D Zar ja toliko lose fotografisem da se ne vidi da trup nije farban  :D  :D  :D Znaci, krila su ofarbana, a TRUP ide u drugu nijansu.  ;)

I ja sam mislio da je već ofarban...  ???

Samo tako dalje, the clock is tickin' !!!
Bogu fala što sam Lala! :)

jota

Quote from: Profa on 20-01-2008, 19:57:24
Lepo ovo izgleda, mada mi se osnovni princip - airbrush - ne sviđa...  >:D

Nije brush nego sprej  ;)

Hvala svima na podrsci.  :) Evo privodimo kraju, tj. ostali su detalji  ;)

Profa

Quote from: Brodski mali on 20-01-2008, 20:37:26
Quote from: Profa on 20-01-2008, 19:57:24
Lepo ovo izgleda, mada mi se osnovni princip - airbrush - ne sviđa...  >:D

Nije brush nego sprej  ;)

Ufff, sad mi je lakše - već sam se uplašio za tvoje principe...  ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

mutayu

QuoteKakvo rusko cudo te'nike;
Kad ti treba avijonche, samo sklopis plekani krov u kvadar, i eto ti. Posle, kad se naletish, a treba ti 'ladovina, rasklopis sokocalo i opet imas krovche...Milina !
Ovaj talasasti "plek" je izmislio prof. dr Hugo Junkers a u letu isprobavao nas "zemljak" Jovan Ristic. Rusi su to preuzeli kasnije. ;D
Bravo JoTa Team! Stizete na vreme! Cekamo slike!

jota

23:00 Gotovo  ;)

Samo da prebacim slike i postavim u korpicu (to malo sporije ide)

jota

18:05: Maskirana krila


18:35: Naprskan trup


19:00-20:00 Pauza za kupanje, spremanje i uspavljivanje

21:05: Zalepljeni dekali


22:30 Zalepljen stajni trap


23:00 Kraj

Dada

JoTaMi ekipo, la fantastic! Stvarno jako lepo uradjen avioncic(krov od shupe ;) 8) )!i to brdo sati pre isteka roka!
Svaka cast!

milanco

Quote from: Brodski mali on 19-01-2008, 23:28:25
24h je bio veliki izazov za oboje, a posto nikada ne bi uspeli da radimo paralelno 2 makete svako za sebe i to za 24h a i navikli smo da vecinu stvari radimo zajedno (osim mojih brodova koje radim sama i ponekih aviona za koje svako ponaosob izrazi zelju da radi sam - najcesce zbog jake vizije koju ima u tom trenutku), dakle, resili smo da ovu maketu odradimo zajedno. Shvatamo da smo time automatski eliminisani iz takmicenja  ;) ali vazno je da se pri tome dobro zabavimo i zavrsimo maketu. Jedino ako uspemo da je zavrsimo za 12h onda smo opet u trci  ;)  :D  :D  :D

Dakle, poceli smo u 21:24 a pauza za susenje boje i lepka pocela oko 23:15. Dok se sve to susi ja cu da postavim slike.
Vi radite ko kinezi bez pauze dok jedan spava drugi sljaka ;D
Ovo bas lepo izgleda BRAVO :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

jota

Gotova maketa





I pocasno mesto

djnik


Dada

Kao sto rekoh gore la fantastic! 8)

jota

Da rezimiram, poceli smo u 21:30 19.01. a zavrsili u 23:00 20.01. znaci 25,5h kad oduzmemo 8,5h spavanja to znaci zvanicno 17h. Od toga efektivno 11h rada (vratismo se u trku  :D  :D  :D). Znam da ima mesta "prljanje" al zao mi da kaljam ovaj sjaj (naucno je dokazano da ljudi nisu nastali od majmuna nego od svraka, pa tako i ja volim sve sto sljasti  :D  :D) a i volim da pravim "muzejske" primerke  ;)

Maketica je supercic, prava bombonica. Super se uklapa (da sam znala da ce nam ostati ovoliko vremena bolje bih odradila krila, bilo je potrebno samo maaaalko smirglanja ili cak eventualno samo one Mutine stipaljke da pricvrlje gornjaku i donjaku) i vrlo je efektna ovako sljasteca  ;). Jedina zamerka je "siromasna" kabina, ali kabne su Joletov deo posla pa me bas briga  :D  :D. Divota, a jeftinija od Amodela. Preporucujem!

Quote from: milanco on 21-01-2008, 00:45:26
Vi radite ko kinezi bez pauze dok jedan spava drugi sljaka ;D

Vise dok jedan uspavljuje drugi sljaka  :D

Hvala svima na pohvalama i hvala Muto sto si ovo organizovao, super smo se proveli, a i zavrsili maketu.

Pozdrav
JoTaMi team  ;)

Boki

Bravo. Maketica izgleda odlično.
Koji sprej ste koristili? Baš lepo izgleda.
I zaista dobar izbor makete.
Neobično je što nema oznake na krilima. Cool 8) :D

Quote from: Brodski mali on 21-01-2008, 02:03:52
Jedina zamerka je "siromasna" kabina, ali kabne su Joletov deo posla pa me bas briga  :D  :D.
:D :D :D

Svaka čast. Nadam se da ćete brzo naći još 24+0 sata da nas opet ovako obradujete :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.