I-1 (Il-400b) ICM 1/72 by JoTa

Previous topic - Next topic

Kerber

Alal vera !  ;D ;D ;D
Napraviste ga, jos pre roka !

Ineresantna "kutijica".  8)

Pozz !
Bane

Sandman

kao shto rekoh i prilikom gledanja "premijere", ODLICHAN rad!)

limeni Il se sija ko tepsija! :D

ovo je po meni mozda i najbolji rad do sada iz JoTaMi kuhinje.... ;)

drago mi je shto ste se uspeshno izborili za datim rokom imajuci u vidu sve usporavajuce okolnosti - pre svega prioritet u kuci zvani mali zvrk Mihailence  :-* a zatim i rad sa enamel bojama kojima treba vishe vremena za sushenje! ;)

dokazali ste svima koji tvrde da je malo vremena, da je ipak moguce odraditi maketu za (manje od) 24h i to uz mnoshtvo obaveza koje nisu zanemarive ;)

josh jednom BRAVO za ovaj projekat i nadam se da ste istinski uzivali u ovome i da cemo uskoro videti josh koji 24h specijalitet iz JoTaMi kuhinje ;)

veliki pozdrav za JoTaMi  :-* a ostale pozivam da se prikljuche akciji "maketa za 24h" poshto je dokazano da je moguce sprovesti je iz rechi u delo ;)  :P

za koji dan prikljuchujem se i ja u akciju ;)

pozz,
S.

mutayu

Bas lepa maketica! Nije mi jasno kakva je razlika u boji krila i trupa? Koji su sprejevi korisceni?
Ako ste se jos i lepo proveli kao sto kazete onda je ova akcija potpuni uspeh! ;D

Lanmi

Cestitam na obavljenom poslu, lepo je ispalo ovo cudo sa krilima.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

bravo za JoTa tim !
moram da priznam da ste i mene zarazili evo chitam pravila za group builds  ;D

Profa

Odlična maketica, lep rad (timski ;) ) Svaka čast, dajete poticaj svima!
Sada, pošto je gotov u roku, predlažem još malo poliranja da počne stvarno da sjaji
Bogu fala što sam Lala! :)

jota

Hvala svima za komentare  :)
Quote from: Boki on 21-01-2008, 02:49:12
Koji sprej ste koristili? Baš lepo izgleda.
Quote from: mutayu on 21-01-2008, 07:45:48
Nije mi jasno kakva je razlika u boji krila i trupa? Koji su sprejevi korisceni?
U originalu ide MM aluminium (veci deo trupa) i MM aluminium plate (sta god to bilo - za sve ostalo). Posto, naravno nismo imali ni jednu ni drugu, koristili smo Revell 99 aluminijum a za ovu drugu no-name-silver u spreju  ;) posto smo nasli da je ova druga zapravo samo neki sjajniji aluminijum a konstatovali smo da to sigurno ne moze biti sjajnije od srebra. Razlika se jasno vidi uzivo i zaista je taj aluminijum vise mat. Uzgred, ova revell 99 je ODVRATNA, kao da zaista ima zrnca aluminijuma u sebi (granulacija je 1mm)

Quote from: Profa on 21-01-2008, 23:31:18
Odlična maketica, lep rad (timski ;) ) Svaka čast, dajete poticaj svima!
:) Hvala. Ma dali smo podsticaj i sami sebi  ;)
Quote
Sada, pošto je gotov u roku, predlažem još malo poliranja da počne stvarno da sjaji
Ih sija vise od nasih sijalica, stavljacu ga nocu kao dodatno osvetljenje  :D  :D  :D. Salim se ali cu zaista probati prvom prilikom kad budem brisala prasinu da ga malo trljnem krpicom. Sad mi se cini da kao da se boja jos nije sasvim osusila. Sve mi se nesto lepi. Nego drugo mene kopka. Dekal se vidi da je dekal (mozda ne na slikama, ali uzivo se vidi), i to nije silvering nego je uspeo da bude vise mat od makete  :-\. Mislim, ne frustrira me jako (gledam iz daljine pa se ne vidi  ;)  :D) ali cisto eto crvic gricka

Profa

Quote from: Brodski mali on 22-01-2008, 00:46:37
Uzgred, ova revell 99 je ODVRATNA, kao da zaista ima zrnca aluminijuma u sebi (granulacija je 1mm)

To je stara i poznata činjenica  >:( ... Šta reći, ja bi sve te tehnologe iz Revell-a  D:)  D:)

Quote from: Brodski mali on 22-01-2008, 00:46:37
Nego drugo mene kopka. Dekal se vidi da je dekal (mozda ne na slikama, ali uzivo se vidi), i to nije silvering nego je uspeo da bude vise mat od makete  :-\. Mislim, ne frustrira me jako (gledam iz daljine pa se ne vidi  ;)  :D) ali cisto eto crvic gricka

Izgleda tako i na jednoj fotki... Jesi li probala lakiranje preko?
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Brodski mali on 22-01-2008, 00:46:37
Nego drugo mene kopka. Dekal se vidi da je dekal (mozda ne na slikama, ali uzivo se vidi), i to nije silvering nego je uspeo da bude vise mat od makete  :-\. Mislim, ne frustrira me jako (gledam iz daljine pa se ne vidi  ;)  :D) ali cisto eto crvic gricka

ovo je ona dilema o kojoj smo prichali - ako lakirash metalik boju pitanje je koliko ce ona promeniti svoj sjaj  :-\

a ICM dekali su prilichno matirani pa im definitivno treba sjajni lak preko... ali sad...hmmm... shta uraditi?  :-\ ::)

mozda samo chetkicom malo pronta (ili bilo kog gloss laka) preko samog dekala?