Revell Arado Ar E.555 - 'ThanksNUKEgiving Day'

Previous topic - Next topic

Hartmann

Quote from: Profa on 25-07-2008, 07:13:30
Taman sam hteo da primetim kako ti je srebrna malkico slojevita, tj. predebela,...

Nije predebela, samo senke na slici daju takav utisak. Pazio sam da ne preteram sa nanosenjem.
Danas mi puca glava, izgleda od farbe, pa cu da iskuliram danas sa radom  :(
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

Evo mene,
Posle konsultacija sa Miskom i Lanmijem i pretragom neobicnih sema po netu, odlucio sam da malkice izmenim planiranu semu i uradim nesto nalik 'peanut' semi kao na ovom A-10:



Mrlje su iscrtane i ofarbane slobodnom rukom Tamiya Flat Earth, dosta razredjenom sa Tamija razredjivacem i mogu reci da do sada nisam radio sa boljim bojama. Cika Japanac - svaka ti cast  :)!
, ,

Prednje ivice krila sam zastitio nalik na semi A-10. Svidjala mi se fora.
, ,

Tamno braon boju sa seme A-10 sam zamenio GS Israeli Kfir Green, koja je naneta na pojedinim mestima.
, , ,

Malko mi je 'oblacic' Humbrolove boje presao na nemaskirane delove bele (vise nikad uljane boje necu da stavljam u bras  :D)
, , ,

Nakon farbanja skinute su masking trake. Nadam se da vam se dopada sema  :).
,

Na redu dolazi nanosenje markirung zelene po prstenovima motora, vrhovima krila i vertikalaca. Nakon toga prelazim na stajni trap.

PozZ
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"


Momcha

Lepo je legla ova zelena,Mislim da ce prava prica da bude kad ceo avion zavrsis :)
Odlicno ;D

Profa

Sviđa mi se ova šema mada... Ne znam, ja bi radije radio klasičnu nemačku pustinjsku šemu... S' druge strane ovo je what-if projekat, pa što i šema ne bi bila takva? U svakom slučaju željno iščekujem kraj radova i poletanje ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

zanimljiva shema... bash malo da razbije monotoniju standardnih LW WW2 shema ;)

jedino bih ja mozda dodao josh sitnijih par flekica neravnomerno tu i tamo - mozda tamno i svetlo sivih, kao simulaciju stenja u pustarama Meksika?  ::)

milanco

bas mi se svidja sem aza taj a10 nisam je video do sada, drago mi je da ova tvoja pica napreduje kako treba za sada mnooooooooogoo obecava ne sumnjam u teba. Jedva cekam da vidim kraj....makete....amerike.....svega ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Hartmann

Quote from: Profa on 01-08-2008, 17:30:54
Ne znam, ja bi radije radio klasičnu nemačku pustinjsku šemu... S' druge strane ovo je what-if projekat, pa što i šema ne bi bila takva?

Da, ipak ovo nije klasicna pustinja, vise je kao stepa na slikama, tako da sam isao na ove tonove boja. Mislim da bi klasicna pustinjska sema odudarala ovde.

Quote from: Sandman on 01-08-2008, 18:15:24
jedino bih ja mozda dodao josh sitnijih par flekica neravnomerno tu i tamo - mozda tamno i svetlo sivih, kao simulaciju stenja u pustarama Meksika?  ::)

Mozda bih mogao, al se plasim da ne preteram sa puno boja  ???.

Quote from: milanco on 01-08-2008, 21:38:03
Jedva cekam da vidim kraj....makete....amerike.....svega ;)

Bice, bice...  ;D

Hvala na komentarima, narode  :).

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

Veceras je Arado dobio motore  :)!
No, pre toga sam naneo Revell 364 'Laubgrun' na vrhove krila, vertikalce i prstenove motora. Time avion reprezentuje pripadnost Stabgeschwader-u ili stabskoj eskadrili. Prstenove sam farbao slobodnom rukom, dok je na vertikalcima i vrhovima krila zelena naneta brasem. Unutrasnjosti motora su ofarbani u Gun metal. Belu boju na vertikalcima sam doveo u red.

, , ,

Nakon toga odlucio sam da zavrsim motornu sekciju i pripremio izduvnike za prvu upotrebu MM metalajzera. Nisam hteo da ih prethodno ofarbam u sjajnu crnu, jer mi sjaj nije ovde mnogo potreban, vec sam radio na goloj plastici.
   
Prvo sam unutrasnjost izduvnika ofarbao sa MM Exhaust, a spoljasnjost sa polirajucim MM Burnt Metal.


Nakon toga sam isprobao i testirao poliranje sa stapicem za usi po ivichnim delovima izduvnika i stvarno lep efekat daje  :).


Kad se sve to lepo osusilo, naneo sam iz par prelaza nitro razredjivac 'zaprljan' MM Exhaust-om po panelu izduvnika i malo po ivicama izduvnika. Napominjem ovde da treba vrlo pazljivo raditi sa ovim metalajzerima, jer se dosta razredjuju, skoro da samo zaprljate razredjivac bojom, jer umeju ili da daju losu fluktuaciju iz brasha ili zapuse brash ako ih ne razredite dobro. Time i nanosenje trebate vagati sa ovako razredjenom bojom, jer malo jaci pritisak na okidac dovodi do izletanja boje. Tako da nema mnogo kontrolisanja kao kod ostalih boja. Samo dosta vezbe treba i dolazi se do sjajnih rezultata.

,

Ponovo sam ispolirao ivichne delove i bas mi se svidja dobijeni efekat. Kasnije ce isticanje panela i pasteli jos vise doprineti efektu nagorelog metala.
,

Izduvnike nisam hteo u ovom momentu da 'seal-ujem' nekom zastitom, vec cu kasnije kad celu maketu izlakiram Future-om.
Izduvnici su postavljeni u gondole motora i samo kod jednog je bila potrebna asistencija lepka, dok su ostali klik-klakom lepo nalegli u gondole. Kasnije cu vederingom i pastelima da docaram i malo nagorelosti po spoju izduvnika i gondole motora.
,

Motorna sekcija je onda zalepljena za avion, malo pomoci beletristike nije na odmet  ;D!


TA-DAA! Arado dobija napokon svoj pravi izgled  :).
, ,

Tako da sam sa grubim radovima zavrsio sa gornje strane makete, sad prelazim na donju strani iliti stajni trap i bombaluk...

P.S. nadam se da ne smaram mnogo sa ovim malim koracima, ali meni je tako draze da podelim sa vama svaki napredak na maketi  :)

PozZ !!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

menestenasli

Ne smaras, sto detaljnije to bolje.
Imas bas mirnu ruku kad si onako uradio prstenove!
Super ti je maketa!

Sandman


Dada

Goxy samo cepaj! Ne smaras nikako, ove steb by step volim da pregledam i po par puta... :) Super si ga odradio! Ja bih jedino tonirao izduve motora sa malo plave, narandzaste i ostalim koje docaravaju pregrejani metal :) No sada nic ne pipaj, odlicno je :D Jos probni let, pa da stigne do Mexica da se spremi za bombing time :D
Nadam se da cu ga videti gotovog kad se vrnem za 10ak dana :)

PELE

Taman posla da smaras! ;) Super si iskombinovao boje, a izduvnici mi se pogotovo svidjaju.
Jedva cekam da postavis dekale.



Pozdrav! ;)

Boki

Drugar, ovo odlično izgleda. Motori su k'o izistinski ;) . A tek boja kako je legla  :o
Interesantno je da šema pomalo podseća na izraelsku, a u pitanju je nazi avionče. :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hartmann

Hvala, drugari.

Quote from: papa_bear on 09-08-2008, 09:56:23
Ja bih jedino tonirao izduve motora sa malo plave, narandzaste i ostalim koje docaravaju pregrejani metal :)

Da, to sam i ja  razmisljao da kasnije uradim, ali Lanmi mi rece da taj efekat ne ide na ovim starim motorima. Kod novih motora sa afterburnerom i koji su pod jakim pregrevanjem izduvnika dolazi do ovih boja.

Quote from: Boki on 10-08-2008, 01:13:02
Interesantno je da šema pomalo podseća na izraelsku, a u pitanju je nazi avionče. :D

Nisi jedini ko mi je to rekao  :). Ironicno jeste, al sasvim slucajno  :-\.
Danas sam ofarbao poklopce stajnog trapa, a sutra farbam unutrasnjost kadica stajnih trapova u RLM 02.



''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"