Revell Arado Ar E.555 - 'ThanksNUKEgiving Day'

Previous topic - Next topic

lord sir giga

#75
Sto se A bombe tice probacu da nadjem na netu ko proizvodi makete A bombi i pod verzija.
Kad nadjem ja ti javim.

lord sir giga

Evo Nemackih Atomskih bombi koje se mogu staviti na nekoliko Bombardera, a i lovaca
-http://www.geocities.com/unicraftmodels/germ/bombs/bombs.htm
@Hartmann Da se ne mucis mnogo oko izbora kako bi radio bombu za E.555

Hartmann

#77
Quote from: lord sir giga on 15-03-2009, 14:26:22
Evo Nemackih Atomskih bombi koje se mogu staviti na nekoliko Bombardera, a i lovaca
-http://www.geocities.com/unicraftmodels/germ/bombs/bombs.htm
@Hartmann Da se ne mucis mnogo oko izbora kako bi radio bombu za E.555

Hvala, pomoci ce :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

E, sinoc sam zavrsio postshading donje strane makete. Posto ovo drugi put radim, nisam bas zadovoljan ispalim efektom, ali nema veze.
Postshading sam prvo probao na polusjajnoj podlozi sa vodom i kapi mastila i deterdzenta za pranje posudja, ali nije islo, jer voda nije htela da se "uhvati". Onda sam celu maketu preprskao Testorsovim matt lakom i tada je uspelo. Sve se radilo pod malim pritiskom, cak ne znam kojim, jer kazaljka na kompresoru je bila skroz na minimumu  :D. Zbog toga trag je malo tackast, ali kad bih pojacao pritisak, tu je vec dolazilo do podlivanja.. :(
Sve u svemu, posthading od sada cu da primenjujem samo u slucaju nuzde..

Maketa je sad malo vise "ofucana" od onoga sto sam hteo da postignem...

Preshading rulez :mjetal !!

Ako ima neko neki predlog za poboljsanje efekta nek gukne :). Nadam se da nije lose ispalo:





















Ovde je doslo do ukrstanja dva mlaza, pa je na tom mestu malo tamnije..


A ovde prilikom korekcije, uspeo sam da skinem lak  ;D


Veceras ili sutra radim gornji deo..ali bih pre toga cuo vase misljenje..Hvala!!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

ovo sasvim ok deluje - kako si mi bio prichao ovih dana ja mislio da je tragedija nastupila na maketi... ;)

ako je i uzivo ovakav intenzitet postshadinga, ok je, pichi dalje na gornju polovinu makete pa da se lakira zashitno, i prelazi na weathering!

kako vidim inache, postshading daje maglichasti efekat linijama panela - iskreno ne volim bash mnogo ovakav izgled ali zaista je ok ispalo, nema razloga za paniku ... a to ti lepo savetuje i knjiga koja je ispod makete - DON'T PANIC! ;) :D :D :D

ajd sad baci se na privodjenje kraju ovo chudo... Moshon josh malo pa sad ce ;) treba da popunimo gepek za takmichenje :D

Hawkeye

Moje misljenje,fali unutra nesto 'MALO' crno a zove se BOMBA,a ovo spolja je jednostavno perfekcionizamovaj bi bio ponosan  :hica  ;) !

'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

Goksi, ako si video na netu, ima nekoliko projekata nemachke A bombe, moze lako da se napravi, pa i odlije u rezinu.........., bas ti je prelep ovaj slepi mish, zavrshi ga pa makar i sa Fritz X bombom, a i A verzijom ? Pozdrav

GBU-10

COVECE!!!ovo se zove vrhunsko remek delo,bravo majstore
jos samo da ga privedes kraju.

Bojan Ue

Auuuu, za sad bar po meni ovo je velemajstorski rad :o kakav li ce tek biti na kraju :o Samo nastavi tako!

Hartmann

Quote from: drakii on 20-03-2009, 03:58:16
Goksi, ako si video na netu, ima nekoliko projekata nemachke A bombe, moze lako da se napravi, pa i odlije u rezinu.....

Aha, video sam. Videcu da preko Djnika nabavim, hehe..  0:). Ako ne , napravicu.

Hvala ostalima  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"


alaleksic

Ovo je sjajano,bas je dobro ispala ova zverka...

Hawkeye

Odlicno je,pakuj to i nek leti za Moson  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

Jel' gotov sasvim, izgleda da si ga "izeo", treba videti in vivo, pozdrav   :pilot

Hartmann

Nije jos  :headbang , radim vedering na celom avionu. Treba posle preci jos jednom polusjajnim lakom, dodati delove i jos malo pastela po tockovima. Ne stize za Mosson  :cry...
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"