Faber Castel Tack-it (prebacheno sa diskusije o Airfix Tigru)

Previous topic - Next topic

Sivcev

Koji je tacan naziv tog BluTak TikTak tikataka ? Da znam sta da trazim, ovi kod nas u NS neznaju za BluTak

Sandman

Quote from: Sivcev on 18-10-2006, 10:46:06
Koji je tacan naziv tog BluTak TikTak tikataka ? Da znam sta da trazim, ovi kod nas u NS neznaju za BluTak

U pitanju je Tack-It firme Faber Castel u 5-6 boja - za klince shkolski program shto je bio pochetkom septembra u Metrou :)
to su trakice od tog materijala u 5-6 boja i nisu masne, ali se lepe za plastiku... lako se skidaju, ne bo trebalo da odlepljuju farbu za sobom.... mogu se ponovo upotrebljivati.... a mogu da [okupe i prashinu sa modela pre farbanja!

ako stignem danas uslikacu pakovanje pa cu okachiti na Bucket....

Lanmi

"Pravi" se zove BLU TAC, i stvarno je svetlo plave boje. U BG ga nisam video, ali znam da je ga je bilo u Nisu ranije.
Postoji i nemacka verzija UHU-tak i taj je zute boje, u crnoj kutiji sa prozorcetom i unutra je ova masa isecena u obliku jastucica 1x1cm ili slicno, nju sam vidjao po Beogradu ranije.
Trecu stvar sam video kod Sandmana i to je ovaj Faber Castelov Tack-it u malo vise fensi pakovanju. Sem sto je u razlicitim bojama, na dodir deluje mi isto kao i "originalni" blu tak.
Cetvrto je gumica Gnjeca, ili umetnicka mekana gumica, koja mi se cini je malo manje lepljiva u odnosu na blu-tac ali sigurno zavrsava posao.
Inace, mesi se kao plastelin, i malo je lepljiv. Za razliku od plastelina nije masan tako da ne ostavlja nikakve tragove. Inace mnogo je koristan da se obrise neka fleka na zidu, samo se tapka, a lepljiv je toliko da taman povuce prljavstinu. Takodje ako se pretera sa suvim pastelima na maketi, ovo to jako precizno skida, zgodan da drzi male delove pri farbanju itd. I naravno, reciklira se tako da traje jako dugo.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

voja

Sivi, oni u Beogradu ne znaju sta je matirung krpa a mi u NS-u ne znamo sta je blu tac.
Rezultat BG vs. NS = 1:1

Ti mali "jasticici" od 1x1 cm su se prvobitno koristili, a i zato su i napravljeni, za lepljenje postera, fotografija, raspored casova i raznih gluposti po zidovima, friziderima i sl. bas zato sto ne ostavljaju nikakve tragove posle skidanja. Valjda je bilo batina posle skidanja postera sa zida kada bi roditelji primetili masnu fleku od tejpa na tapetama (ili pokidan tapet) pa se neko smilovao na klince i smislio taj tika-taka-taki-tak  ;D

Tako sam i ja pre dvadesetak godina imao raspored casova zalepljen na zidu iznad radnog stola. Samo, nikada mi nije padalo na pamet da se to moglo koristiti i u maketarstvu. A i da sam znao ne bi mi vredelo, nisam imao airbrush.

Sandman

Quote from: Voja on 18-10-2006, 12:36:59
Sivi, oni u Beogradu ne znaju sta je matirung krpa a mi u NS-u ne znamo sta je blu tac.
Rezultat BG vs. NS = 1:1

SADA znamo sta je matirung krpa  ;) :D ;D


Quote
Ti mali "jasticici" od 1x1 cm su se prvobitno koristili, a i zato su i napravljeni, za lepljenje postera, fotografija, raspored casova i raznih gluposti po zidovima, friziderima i sl. bas zato sto ne ostavljaju nikakve tragove posle skidanja.

da, bash to i pishe kao namena za taj Faber Castelov tack-it -> za lepljenje postera, poruka i sl. za zid, staklo, itd... ;)

medico

Quote from: Lignjoslav on 18-10-2006, 13:42:12
Secam se da je ranije bilo puno puta receno da blu-taka ima u knjizarama Zavoda za udzbenike na Obilicevom vencu i u Kosovskoj. Malo pakovanje je bilo oko 80 dinara, a veliko oko 130.
jeste drd, ti si vishe puta to pominjao ali nitko te ne shvata ozboljno  ;D

Sandman

Evo uslikao sam ovaj Faber Castellov Tack-It...
Okachicu i slike u radu kad ga budem koristio za maskiranje...