Revell 1/144 MiG 1.44 MFI

Previous topic - Next topic

djnik

Svaka cast, odlicno odradjen MFI. E da su ga rusi ovako brzo napravili.... :) Svidja mi se kako si natenane sve odradio i jos ti je ostalo vremena za klopu i setanje po kuci :) Eto sa ovih par radova je lepo dokazano da se makete mogu odraditi veoma brzo. Ne mora to da bude 24h ali nedelju, dve dana je sasvim dovoljno. Ne treba svaka maketa da bude za medalju!

Ja cu krajem februara da odradim onog rezinskog Albatrosa u 1/72.

Sandman

#16
pre svega hvala svima na komentarima ;)

Quote from: Night fighter on 25-01-2008, 14:59:12
Uzgred, da li se 1/144 brze sklapaju od 1/72? Imam utisak da je samo sitnije i teze za rad, ali ne i brze... :-X
Nisma do sad radio 144.

sve zavisi shta hocesh da postignesh ;)

u principu i 144ka moze da se radi po par meseci ako je radish natenane i detaljishesh, a opet i 72ku mozesh da "zdumbash" za 24h.... sve zavisi od toga da li zelish da imash maketu koju cesh uraditi shto pre da je skinesh sa shteka, ili cesh je raditi duze vremena ali za odmaranjem i bez stresa zbog rada na shtopericu....

probaj neku 144ku... nisu bash sve tako pipave kao shto izgledaju ;) a uglavnom su jeftine pa i ako negde zabrljash nece ti biti zao :)

Quote from: medico on 25-01-2008, 18:06:01
...nego.... sta bi sa onim tvojim F1 imam nesu sjajnu shemu za prodaju  :o ;D

F-1 je zauzeo svoje pochasno mesto u vitrini - nije na prodaju :P  8)

Quote from: milanco on 25-01-2008, 23:16:47
a i dobra ti taktika bolestan, ne ides na posao a u stvari si se pripremao za ovaj poduhvat ;) D:)

pa sad.. da sam zeleo da se razbolim da bih radio makete i ne bash  :-\ :D :D
ovo je samo bilo, ajd kad vec imam vremena da probam ;) :)

Quote from: djnik on 26-01-2008, 07:04:39
Svaka cast, odlicno odradjen MFI. E da su ga rusi ovako brzo napravili.... :) Svidja mi se kako si natenane sve odradio i jos ti je ostalo vremena za klopu i setanje po kuci :) Eto sa ovih par radova je lepo dokazano da se makete mogu odraditi veoma brzo. Ne mora to da bude 24h ali nedelju, dve dana je sasvim dovoljno. Ne treba svaka maketa da bude za medalju!

greshaka ima da se razumemo - tu i tamo se vidi ostatak nedovoljno oshmirglanog surfejsera... kad sam radio wash vec sam bio umoran i zurio sam da ipak zavrshim to za jedan dan, da ne ostavljam za danas, tako da je sam wash ispao malo bezveze.... poklopci tochkova pozadi su nesimetrichno ispali tj. sa jedne strane stoje u vishem polozaju nego sa druge (zakazala hidraulika :D 8)).... a i malo sam zbrljavio sa lepljenjem tih pokopaca... ali dobro... to je vec bilo ono shto sam zadnje radio, kada sam vec bio i suvishe umoran i dekoncentrisan za pazljiv rad...

s obzirom da imam josh jednu ovu maketu, verovatno cu je uraditi u nekoj drugoj shemi farbanja (ah taj moj omiljeni what-if!! :D), ali i laganijim tempom, sigurno ne za 15h rada non-stop! ;)

u svakom sluchaju, 24h build je ok za probati ali meni lichno nije predstavljao toliki uzitak u radu :P iz prostog razloga shto radish non-stop pod pritiskom da zavrshish u roku... a po meni maketarstvo je hobi u kome treba uzivati ;)

no, ovu akciju trebalo bi svako da proba makar jednom, makar da oseti kako je raditi pod pritiskom, a i da se priseti davnih dana kad smo bili klinci - kad su se makete radile tim tempom :D

evo i finalnih slika sa jachim osvetljenjem i jednobojnom podlogom....slike sam vec postavio i u topik sa slikama 24h projekata, ali ako neko hoce da ih iskomentarishe nek to uchini ovde....













pozz,
Srdjan

mutayu

Bravo! Super je ispao, sa sve wash-om.

Srdjan

Opa miki!!!  :D :D :D

Imenjace svaka cast!!! Lep avion, jos lepsi model...  ;) ;) ;)

Sta je sledece ?  :) D:)

Profa

Odlično je ispao bez obzira na umor - greške u hidraulici se ne primećuju na ovim slikama ;)
Sad laganini na sledeći projekat  :)
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Svaka cast ovo izgleda odlicno a tek imajuci u vidu da je zavrsen za manje od jednog dana... :o :o :o
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

Svaka čast, Srki. Prelepo. Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Nekad smo pravili i po dve dnevno, al' kako, i bez bojenja, pa se posle dva sata opuste krila, iskrive "noge"....
I to je bilo lepo vreme, delovi u kesici, mala kartonska slika, sa druge strane kratka uputstva, sa po dva-3 koraka (Airfix ili jos bolje - Matchbox), lako sklapanje  i dobro uklapanje...
Ovo me podseca na to vreme.  ;)
Lepo Srdjane, ubacio si ga u petu brzinu i odradio ga "po propisu. Ja mu ovako, na brzinu ne gledah u greske i manjkove, meni se na prvi pogled svidja.
Nije to  ni cilj.
A ako si stigao da uz sav taj ubrzani posao uzivas, onda je nagrada, sama po sebi jos veca.
Well done young boy !
Pozz !

PS. Kad porastem, i ja cu ovako nesto, na brzinu !  ;D

Sandman

hvala svima na lepim rechima :)

Quote from: Kerber on 27-01-2008, 11:03:38
Nekad smo pravili i po dve dnevno, al' kako, i bez bojenja, pa se posle dva sata opuste krila, iskrive "noge"....

mislish ovako neshto?

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=113214

:D :D :D

ovo se zove pravi OUT OF BOX build! :D :D

dragan_mig31

idi bre :D ti si brzi i od mene :) svaka cast,jako lepo je ispao

Lanmi

Dok su cvrcci (zwrtschzie) lokali po kafanama, mrav je vredno radio....  ;D Bravo Srki, trud se isplatio, uspesan projekat.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

Quote from: Lanmi on 28-01-2008, 19:57:45
Dok su cvrcci (zwrtschzie) lokali po kafanama, mrav je vredno radio....  ;D Bravo Srki, trud se isplatio, uspesan projekat.

kad sam video sms sa pozdravima iz Gauchosa, tu mi je i baterija vrisnula  ;D

thnx Lanmi :)