Academy Sopwith Camel 1:72

Previous topic - Next topic

Sandman

uuu.. jako lepa Kamila! ;)

vidim da si se izveshtio sa dvokrilcima!

zaista lepo izgleda, samo mozesh na elisu da stavish onu texturu drveta o kojoj smo prichali na topiku o Bulldogu...a chini mi se i da ti izmedju gorenjg i donjeg desnog krila jedna iutega stoji malo olabavljeno  :-\

jesi utege radio od sprua ili od nekog tankog konca?

kako si se izborio sa Academy dekalima?  s obzirom da su njihovi dekali jedno od najgorih na maketarskoj sceni!

jesi li onaj metalni deo sa donje strane izmedju tochkova nechime "izgulio" ili si samo nekim drajbrashom simulirao taj efekat?

u svakom sluchaju lep rad... shta josh ostaje da uradish kad si ga u ovako skoro zavrshenoj fazi stavio u "projekte"?

gasha

Sajle su razvlacene od plastike, klasika. Izvestio sam se malo pa mi nije problem da iz prve razvucem tanku kao dlaka. Sto se dekala tice. samo sam ga zas.. sa ovim dekalima. Dva su mi se raspala kada sam na njih stavio softer, tako da mi nedostaju odozdo. Sredinu dekala ni softer nije mogao da razmeksa iz tri puta. Jedva sam ih nekako sabio ali i dalje nisam zadovoljan. Da sam znao kakvi su, farbao bi ih. Inace odlucio sam se za color shemu koju sam nasao u knjizi posto je ona koju su naveli uz maketu netacna. Naime ta shema postoji na replici ali u stvarnosti taj avion u navedenoj eskadrili nije postojao. Barem po infu koji sam nasao na netu. U svakom slucaju vise mi se dopada ova standardna militari varijanta koju su svi terali. Drajbrush je ceo odradjen sa Tamija sminkom, oko motora sa efektom ulja i garezi a odozdo sa blatom. Mitraljez je uradjen mesavinom crne i srebrne a potom prednji deo nagaravljen Tamija sminkom. Teksturu na elisi sam pokusao da izvucem sa farbom posto slikarske boje nemam ali koliko vidim nije ispalo dobro. Krila i tockovi su zaprljani takodje sminkom, efekat blato. Ostalo je da nabavim decale za donja krila eventualno broj na trupu mada ih je bilo i bez broja i dotegnem po koju strunu na koje mi ukazete. Ako budem imao strpljenja dodacu i sajle komandi od trupa do rpnog dela.

Sandman

Quote from: gasha on 26-01-2008, 14:24:27
Dva su mi se raspala kada sam na njih stavio softer, tako da mi nedostaju odozdo. Sredinu dekala ni softer nije mogao da razmeksa iz tri puta.

a koji softer koristish?

i zavisi da li su ovi Academy dekali tanji ili deblji - ja sam do sada samo one za KEttenkrad i Kubelwagen lepio i oni su bili baaaash debeli.. njih Microscale Set i sol nisu radili pa je tek Gunze MArk Softer odradio....

ali fora je da nanesesh softer, i da drzish ispod lampe (ne suvishe blizu) i onda se lagano dekal povlachi u panele.... ali je trebalo dosta vremena... kad nanesesh softer nikako ne treba vishe pipkati jer softer razmeksha dekal i pretvara ga u gumiranu masu.. i onda se farba lako skida ako pipnesh!

Quote
Teksturu na elisi sam pokusao da izvucem sa farbom posto slikarske boje nemam ali koliko vidim nije ispalo dobro.

vidi nabavi neku slikarsku umbra ili sienna u tubi (windsor and newton su kvalitetne).. valjda je shtos shto su slikarske boje guste i kad zahvatish chetkicom ti razmrljavash taj gusti pigment.. i onda potezom nastaje "brazda" tj. trag chetkice i to stvara efekat texture drveta ;) to mozesh svkakao uvek da doradish.. nije frka ako ostane ovako za sada ;)

pozz,
S.

gasha


milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

Teksturu drveta na propeleru i u unutrašnjosti kabine (uopšte svuda gde je potrebno, kad malo bolje razmislim ;) ) možeš da uradiš i enamelkama. Ja koristim neku svetliju nijansu kao osnovu (npr. Cream, Tan, Linen) i preko nje idem četkicom, prilično razređenom tamnijom braon (Leather, Red Brown...)
Ovog si baš lepo odradio, skoro da nemam zamerki ;) - to "skoro" se odnosi na nedostatak komandnih sajli na krilnim i repnim površinama :(
Inače su ti same sajle uspele za sve pare!! Ako se neka i opustila, lako ju je srediti, bez opterećivanja ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Svaka cast majstore,odlican camel
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

#8
Za sad, odlican !
malo mu onu drljacu ispod repa stanji, malo bode oci onako predebela, i gume su im (na skoro svim dvokrilcima iz I svetskog rata - svetlo sive - ili boja kaucuka (tada jos nisu stavljali gar u smesu).
A za decale, kazi sta fali, pa da probamo da nadjemo. Kokarde neke RAF imam, daj dimenzije, pa da ponesem u sledeci petak za BG.
Ovako, jos jednom - odlican !
A zice si vidim, apsolvirao.

Dada

Razvlacenje zica ti je fantasticno! Jos mala dorada detalja i bice k'o pravi!
Svaka cast

dragan_mig31

meni se ovo jako svidja,imam ovo isto u kutiji i ceka neka bolja vremena kad bi imao malo vise strpljenja da ga uradim,jedino sto mi se ne svidja je mali silvering na gorne rondele :(

stuyoman

Bas je lepo ispao, koju si boju koristio za donju povrsinu krila, ja se spremam da radim revell-ov, ali oni nemaju boju nego treba mix dve boje :'(