T-34/85 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

airbamby

Konacno da postavim fotke T-34 koju sam nedavno zavrsio.Ovo je moj treci tenk koji sam uradio, u pitanju je Revell naravno razmera je 1/72.Pri radu sam koristio post naseg drugara T34 Još jedan T-34/85 / Kraj dorada...+još malo u projektima u radu.Ovaj njegov clanak mi je sluzio kao izvrsna dokumentacija pogotovu imajuci u vidu da tenkove ne poznajem dovoljno.
Doradio sam reflektor (clearfix) zatim uradio instalaciju za reflektor ,mitraljez zamenjen insulinskom iglom,vrh cevi topa je izbusen mikro-burgijom kao i izduvne cevi,tragovi livenja su uradjeni pomocu surfacera,tragovi varenja i spojevi pomocu sprua i tecnog lepka...
Sve u svemu ja sam jako zadovoljan kako je ispao tenk,naravno ne i gusenicama to mora bolje...

Da ne davim previse evo fotki,slikano kroz prozor (postolje sa tenkom u jednoj a aparat u drugoj ruci),potrudicu se da ovih dana uradim pristojnije fotografije.












http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

milanco

lep tenkic i jos bolje odradjen, svaka cast :o
Prljanje si radi sa AB ili nesim drugim :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Srdjan

Razbio si ga k'o dete zvecku!!!   :o :o :o

airbamby

Hvala momci,
Prljanje:poceo sam sa uljanim slikarskim bojama burnt umbra i burnt sienna prerazredjenim sa white spiritom,potom sam eksperimentisao sa malo razredjenim pimentima zatim je radjen drybrush sa 4 razlicite zelene i na kraju suvi pasteli i pigmenti u zavisnosti sta sam imao od nijansi (sve oko tockova i gusenica su pigmenti)...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Aki

jako lepo izgleda.
odlicno su ispale i one fleke od nafte na buradima!

T34

#5
OOO  :D :D :D
Jako fino i uredno, bravo za trud a posebno bravo za gusjenke jer koliko je meni poznato Revellovoj maketi ( kažu najbolja?, hmm..a UM? ) nedostaje par članaka, a tebi ej - stvarno je dobro ispalo!
Spominjanje moje malenkosti doživljavam kao veliki kompliment mada na ovom forumu ima daleko većih majstora od mene - a i ja sam težim "srednjim" rješenjima!
A u duhu toga sada znam da ćeš ovo ispravno shvatiti ;

Trud je velik, ali zašto si neke stvari obojao u temeljnu boju vozila umjesto u pripadajuću im; prije svega testera na boku, kukice na prednjem lijevom blatobranu itd. Maketa bi mnogo življe izgledala s tim pravilno obojanim detaljima!
Originalni rukohvati su predebeli i mogao si upotrebiti 0,3mm žicu !
Oznaka ide na sredinu kupole, ne prema "nosu" ;)
Mrežicu motora - ovako bi bilo bolje; u crnu ( ne i rešetke, samo mrežicu) a onda drybrushati s metal ili metal/rđa 50/50, te nanijeti blagi wash sa burnt umber, uz rubove rešetki...Služiti se krep trakom kako bi ti sve bilo lakše i urednije.
Klinove gusjenica također drybrushati sa steel ( revell 91, ili bilo šta sl.)
Oprašivanje kola i hodnog dijela - ne znam čime si to radio , ja uvijek guram airbrush, ali nek svak koristi što hoće ;) , nijansa je barem na slikama precrvenkasta i više baca na hrđu a ne na zemlju/prašinu...
E - tragovi ljepila na spoju gusjenica i putnih kotača - tu ti ljepilo ne treba, lijepiš samo članke, no u budućnosti ćeš svakako naći recept kakav ti najbolje odgovara!

Ovo nisu neke greške, od srca čestitam na urednoj, pedantnoj i jaako lijepoj maketi!
Bravo :D :D :D


airbamby

Hvala na komentarima posebno se zahvaljujem nasem drugaru T34,dosta sam naucio iz njegove poruke
Tja sto se nekih stvarcica tice uglavnom sam se drzao sastavnice (bojenje i oznacavanje),a sramota me je da kazem da za puno delova na tenku ni ne znam cemu sluze niti kako se zovu.Testera (nisam ni ukapirao da je to testera) je ofarbana ali u gunmetal,da sam znao da je testera bila bi u drugoj boji...
Za rucke cu imati u vidu pri izradi sledeceg tenka,zice su i lakse za manipulisanje pri izradi to je jako dobra ideja.
Auh covek se uci dok je ziv a ja bogami imam dosta o tenkovima da naucim  :D
Hvala puno na ukazanim smernicama koristice kod izrade sledeceg tenka i te kako...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj