mig-23mf

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

danas sam ofarbao svetlo plavu boju odozdo.probao sam da izbledim malo tamne boje :)





p.s. razmisljam dali probam da izbledim i svetlo plavu boju ?????

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 03-02-2008, 14:51:24
danas sam ofarbao svetlo plavu boju odozdo.probao sam da izbledim malo tamne boje :)

mnogo bolje sada izgleda! ;)
na par mesta na braon poljima se vide malo svetlije "tachke" - verovatno ti je tu zastao brash kad si prskao?
to mozesh malo pigmentima da popravish kasnije kad budesh radi weathering ali nemoj preterivati sa time ;)

nego, chini mi se kao da na desnom horizontalnom stabilizatoru ima izmedju zelenog i sand polja jedno sivo polje?!?! jel ti to ostalo tako neofarbano ili si preprskao nekom sivom??  ??? ::)

Quote
p.s. razmisljam dali probam da izbledim i svetlo plavu boju ?????

mislim da bi mogao malkice da izbledish i plavu - slichno kao ovo.. nemoj mnogo da pobledjujesh, samo lagano.... jer gornje povrshine sad imaju onaj "faded" izgled a donji deo izgleda kao sveze ofarban.... slobodno malkice udri filterom i dole ;)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 03-02-2008, 15:20:32
Quote from: dragan_mig31 on 03-02-2008, 14:51:24
danas sam ofarbao svetlo plavu boju odozdo.probao sam da izbledim malo tamne boje :)

mnogo bolje sada izgleda! ;)
na par mesta na braon poljima se vide malo svetlije "tachke" - verovatno ti je tu zastao brash kad si prskao?
to mozesh malo pigmentima da popravish kasnije kad budesh radi weathering ali nemoj preterivati sa time ;)

nego, chini mi se kao da na desnom horizontalnom stabilizatoru ima izmedju zelenog i sand polja jedno sivo polje?!?! jel ti to ostalo tako neofarbano ili si preprskao nekom sivom??  ??? ::)

Quote
p.s. razmisljam dali probam da izbledim i svetlo plavu boju ?????

mislim da bi mogao malkice da izbledish i plavu - slichno kao ovo.. nemoj mnogo da pobledjujesh, samo lagano.... jer gornje povrshine sad imaju onaj "faded" izgled a donji deo izgleda kao sveze ofarban.... slobodno malkice udri filterom i dole ;)


to sam i ja razmisljao da smesam neku jako svetlo plavu boju i da umesam ot sa lakom i onda da ga spricam odozdo.
to na horizontalcu je havarija :D nekoliko kapi razredjivaca su pali na to mesto i rastvorili su boju,srecom mogao sam da izbrisem samo pesok boju a da ne unistim i ostala farba,sutra cu da ga prefarbam i tamo :)

Gusha

Jao bre sto dreci ova plava.KOju si bre ovo boju koristio.Uzmi Humbrol 65, ona je svetlija pa slobodno sa njom.Ili uzmi RLM 65, nemacku pa isto sa njom.( cak mislim i da je ona najbolja za to).Ta plava na ruskim avionima vrlo brzo izbledi, tako da su ove dve boje vrlo zahvalne za to!

dragan_mig31

Quote from: Gusha on 04-02-2008, 11:26:03
Jao bre sto dreci ova plava.KOju si bre ovo boju koristio.Uzmi Humbrol 65, ona je svetlija pa slobodno sa njom.Ili uzmi RLM 65, nemacku pa isto sa njom.( cak mislim i da je ona najbolja za to).Ta plava na ruskim avionima vrlo brzo izbledi, tako da su ove dve boje vrlo zahvalne za to!


koristio sam MM light blue sa puno bela u njoj.ipak mi je ispala ovako drecliva,ali danas cu da izbledujem jos tako da bice valjda bolje.humbrol nazalost nemam nijednu bokju jer nikad nisam imao mogucniost da kupim te boje :)

Miljan

I ja mislim da bi trebalo manje drecava pretpostavljam da si koristio MM1508.Ali ti super ide pogotovu mi se svidja sto radis konverziju stare makete.I ja sam nesto slicno probao sa Revell DC-10 1/320, koji je u originalu bio KLM-ov.E ondea mi je dosadio pa sam poceo da pravim KC-10,i evo dokle je stalo


dragan_mig31

jos malo pa gotovo :)






p.s. miljane jako lepo iazgleda kc 10,jedva cekam da ga zavrsis :)


Kerber

Fino za sad... ;)
Ako resis da pravis filter za boju, probaj svetlo-sivu da kanes u lak, pa probaj...ako ispadne ok, taman imas lakiranupodlogu za decale. Ako nije dovoljno dodaj kasnije u matt lak istu, pa kad ga zavrsni sloj pokrije, verovatno bi trebalo da se boje "izblenduju". Ako resis da ga blendujes.
Samo ga ne prljaj previse.
Oni su vise izbledeli nego strokavi od upotrebe....
Ajd' pa da vidimo i zavrsenu ovu "dva'esttrojku".
Pozz !

dragan_mig31

danas je mig dobio gloss lak i dekale.za neki sat da se decal seting solution osusi spricam ga jos jednom u gloss :)  pa ide vedering.Ne brinite necu da ga preprljam nego samo malo cu da izvucem panelne linije....




Dada

Draganche, ovaj je jako dobar. samo se potrudi oko canopy-a da ne bude kao kod tornada ocerupan :D
Pozz i cepaj

AirGuard

Jedno pitanje,posto vidim da je u opticaju iracki MiG-23 a slican (MiG-23ML) stoji pred muzejom pa me zanimalo da li neko zna jesu li kod 23-ki nosaci raketa ofarbani istom bojom kao i donji dio aviona(dakle svjetlo plava u ovom slucaju) ili su drugacije ofarbani?

Dada

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3582.0
P.S. u pitanju je libijski primerak.
Lanseri jesu u boji donjaka.