2x arab mig-21 mf KP 1:72

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo sledeca restauracija.2 komada koje sam rastavio sinoc.jedan ce da bude iracki a drugi egipatski ili mozda siriski.danas sam poceo da urezujem panele.radicu sa ovo sta imam od makete,dakle necu da ubacujem resin ili bilo kakve dodatke,sve cu da uradim sam u samoizgradnju....



dragan_mig31

evo nakon 2 dana radovi na jedan od 2 miga(iracki) dosao sam do stanje kad treba da smirglam i smirglam i urezujem i smirglam   >:(
urezao sam panele i detaljirao sam kokpit kolko sam mogao vise.sledeco treba da sredim predno staklo i poklopac kabine i da uradim pitocev od medicinska igla + igla za sivanje.






Kerber

Pazi, malo ti "begaju" paneli kod urezivanja...verovatno ides iglom uz ispupceni panel, i mene to "oce da zezne", ako pitisnem malo jace...
Inace, za svaku pohvalu sto si resio da "preuredis" svoje rane radove. Ipak, ostavi prvu maketu koju si sklopio, ma kakva da je, jer ce ti uvek biti najdraza - ona je deo tvoje maketarske istorije i nesto sto te navuklo na ovaj predivni hobi.
Pozz !

medico

da stvarno begaju  ;D ti paneli !
be obzira sto urezujesh uz vec postojece ispupcene panele obavezno moras imati neki granicnik, vodjicu, savitljivi  lenjir sta bilo ...preporucujem parce providnog celuloida  npr. onaj iz okovratnika  kosulja ( ja uglavnom koristim taj ).

R2D2

iseckani kineski metar takodje
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


dragan_mig31

ove panele koje su mi izbegali :D cu da iskiriram i ismirglam na kraju i opet cu da urezujem.ja kad urezujem kao vodic koristim staro metro za merenje stolarije isto i razlicite limarije koje imam po kuci a su dovolno mali i tanki za ovakav posao ali u brzanje malo mi je ruka otisla na stranu :D

dragan_mig31

danas sam malo radio na nisan u kabini :)



Goran A.

Sta ti je ono plavo na obodu kabine?

dragan_mig31

Quote from: AG02 on 11-02-2008, 22:21:53
Sta ti je ono plavo na obodu kabine?


plsatika koju sam koristio za izradu stranicne panele

tenk

super tebi to ide!pratio sam tvoje radove i na yasig-u,stvarno si kapacitet!nego jesi li razmisljao da se posvetis restauraciji nekog modela u razmeri 1:1,posto si ove manje apsolvirao do perfekcije! :)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

dragan_mig31

danas je mig dobio pesok boju.mesao sam odokativno




dragan_mig31

mig je dobio kamuflazu danas,boja je MM medium green + neka kapka siva i dark green,sve su boje matt ali ovo sveti i nakon susenja stvarno neznam zasto?????




Rabb

Quote from: medico on 11-02-2008, 13:47:45
da stvarno begaju  ;D ti paneli !
be obzira sto urezujesh uz vec postojece ispupcene panele obavezno moras imati neki granicnik, vodjicu, savitljivi  lenjir sta bilo ...preporucujem parce providnog celuloida  npr. onaj iz okovratnika  kosulja ( ja uglavnom koristim taj ).


Odlican savet! Sada zalim sto jedan takav okovratnik skoro bacih!  ::)

dragan_mig31

prvo nesto sto sam uradio danas nakon sto sam oprao zube je maskirao i ofarbao svetlo plavu




Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 14-02-2008, 12:45:18
prvo nesto sto sam uradio danas nakon sto sam oprao zube je maskirao i ofarbao svetlo plavu

e Draganche, ovo mi se mnogo svidja!!

taman si lepo neujednacheno isprskao donji deo u svetlo plavu.. odlichno izgleda.. ovako chak ni ne morashmnogo da ga tretirash sa weatheringom jer sy to pustinjski MiGzi ;) na njima ima vishe prashine nego prljavshtine....

samo napred...