Messerschmitt Bf 109G-K Fujimi 1:48 i Me 109D academy 1:48

Previous topic - Next topic

alaleksic

Ovo je moj novi projekat koji sam zapoceo:Ova maketa po meni je solidna,sto bi svakom upalo oci ima divan set nalepnica.Sto se samih delova lepo su izliveni ali teba malo doterivanja tako da sve u svemu za mene pocetnika mislim da je idealna,i samo da napomenem da je sema bojenja isto siromasna.








Na sledecim slikama videcete sta sa do sada uradio.maketa ima pilota tako da pojaseve sam morao sam da uradim,nisam uspeo da nadjem eceraj pojaseva,tako da sam pojaseve izvukao sa tamijinom trakom,ako neko ima neki predlog neka mi predlozi u vezi pojaseva
evo slika do sada uradjenog.
Molio bih Vas za iskrene komentare
Pozdrav







Dada

U bre, ova maketa vredi, ako ni zbog cega drugog, onda zbog kolicine dekala i BROJEVA koji se dobijaju uz nju! Postaraj se da je dobrano odradis! :D

Rabb

Slazem se sa papa bearom, ovakve kolicine dekala obicno kostaju mnogo vise od cene makete koju si kupio.
Nije mi jasno zasto se zove G/K, kada su u uputstvima za farbanje/oznacavanje prikazane samo G verzije?

Inace, iako je starije generacije, deluje veoma solidno za brzinsku gradnju i vezbu.

Otto Skorzeny

Quote from: papa_bear on 15-02-2008, 01:47:26
U bre, ova maketa vredi, ako ni zbog cega drugog, onda zbog kolicine dekala i BROJEVA koji se dobijaju uz nju! Postaraj se da je dobrano odradis! :D

Bogme, fantastican izbor dekala na jednom mestu!   :o   :o
Cini mi se da su, ovako na prvi pogled, svi JG zastupljeni a ima i poneki as.
Nije se stedelo! Svaka cast za Fujimi!   :D   :D

dragan_mig31

nisam poznalac ww2 ali ja bi radio onaj sa zuti nos :) svaka cast na dekale

alaleksic

Sa zutim nosom radicu neku bolju maketu mesera

Kerber

gledah ga prosle nedelje kod Milana, cena - bombona, i umalo da ga otmem...al' nece slonche u lonche...hehe
Sheme su mi ok, prati uputstva i bice sve kako treba. A decala imas za ekadrilu !

alaleksic

#7
evo posle izvesnog perioda mucenja u radu sa AB,dosta mi je ljudi pomoglo sa savetima u Pancevu da ih sada ne pominjem vec cu im se samo ovim putem zahvaliti,i ovih dana sam nastavio rad na ovom projektu
Hvala Vam svima
evo mojih slika do sada uradjenog imam veliki problem sto se tice kamuflaze tj boja pa bi mi bili dobro dosli saveti
Radim ovaj avion
rep sam presao iz jednog dela jel mi doslo do prljanja,ali ovo mi je prva maketa sa AB pa greske su veoma vidljive
http://www.eugene.es-krs.ru///camms/ar/33/pics/194_8.jpg
evo slika do sada uradjenog




Svaki savet bi mi dobro dosao i hvala unapred
Pozdrav svima

Shakal

Uh,messerchina... ;D
www.michael-reimer.com/ CFS2/CFS2_Profiles/ETO...
Jesi li mislio za farbanje savet? Tu gore ima zanimljivih semica...

alaleksic

#9
problem mi je ova rlm 74 kao da nije dobra
a sto se tice seme nju sam odradio kao na sastavnici i nije mi tolika vazna vaznije mi je sta se radi sa rlm 74 da bude onako siva kao na ostaluim maketama.Mozda lak ubija kasnije ali za sada je ocajna

Otto Skorzeny

Izvini, ali imam par pitanja.
Malo mi tvoja maketa bode oči, jel ti radiš Gustava ili Kurta?  ???   ;)
Moje skromno znanje o messerima mi kaže da radiš Gustava 6.   ;)
Prvo kabina, zatim ceo prenji deo, naročito one dve izbočine (ne mogu da se setim tačnog naziva) kod poklopca motora mi liče na G6.

Što celu maketu ofarba u RLM 74? Gde je na donjoj strani i po bokovima RLM 76?   ;)   ???
Prvo ide RLM 76 koja je najsvetlija, pa RLM 75 i na kraju RLM 74.  ;)
Bolji poznavaoci messera, ispravite me ako grešim!  ;)   :)

deda

Ja mislim da se iz ove serije FUJIMI moze raditi samo G2 po nekim uporedjivanjima.
Kasnije G verzije kao i K ne dolaze u obzir, ali u principu to je sve stvar licnog izbora
i zelje da li neko zeli bas toliko da zalazi u detalje.

Kerber

Po trupu i kabini, repu...ovo je G-6, eventualno rani G-14 ili G-5....samo ne vidim kompresorsku izbocinu. "K" nema sanse da bude.
Jedan od razloga sto ne uzeh ovu maketu je bio oblik repa, malko mi odstupa od pravog, i neke cudne guke po krilima...nesto su napravili sa onim ispupcenjima na gornjoj povrsini krila, pa nit je za G-seriju, nit za K...Inace cena mu je bila - ko bombona, u klasi "72.
Ne znam koju shemu radis, ali RLM74 i treba da bude malo zelenkasta, nije samo tamno siva, pa mi, na mom monitoru, deluje OK.
Sad, ovu shemu, bar ovako u pocetku, nisam nigde video, pogotovu sa zutim vrhovima krila , ali i odozgo, pa ne mogu da je komentarisem. Ali, nesto si mu previse spustio granicu sa RLM76....ako si je spustio nanize.
Ili, posto ne znam ovu shemu- samo tako deluje.
Ono sto joj je veeeliki plus su decali. Pa ako kasnije radis ozbilno nekog Meesera ili FW, imas krsh brojeva, oznaka lovackih grupa i kojecega jos. To je pravo bogatstvo. Nisam u vodam '48, ali mislim sa je Hasegawa tu car, bar za MEssere...pa...
Zoki 969 verovatno tu ima mnogo vise od mene da kaze.
Pozz !

alaleksic

#13
Radim ovaj avion NDH-a bas iz razloga sto je maketa losija,a radicu i bolje makete.Evo linka aviona kojeg radim
http://wp.scn.ru/en/ww2/f/33/194/0/8
Avion je 109G-6 ali u nazivu topika stoji  G-K zato sto tako pise na kutiji jel sam ostavio naziv da se vidi.Vec sam napisao zasto sam ofrbao ceo trup u rlm74 jel sam prvo uradio rlm 76 na repu ali sam onda nesto zeznuo i odlucio da uradim ceo trup i rep u rlm74.Sto se tice seme bojenja na krilima tu sam radio sto je na kutiji ali sam malo vise zeznuo i presao preko druge boje:To jeste problem ali kako je ovo prva moja maketa sa AB i mucenja okoistog to mi i nije trenutno vazno,kao sto me muci boja rlm 74 meni je mnogo tamna za razliku od ostalih maketa gde je ta siva ok,mozda ce lak ubiti boju ali sada mi je malo cudno to oko te boje.Molim Vas zato da mi to pomognete da bi sto bolje savladao te probleme.
Hvala svima

airbamby

alaleksic
Ne optrerecuj se previse oko RLM 74 mnogo je bitnije da ovu maketu iskoristis za uvezbavanje svoje tehnike rada sa AB.Ako je previse tamna mozes je posvetliti lakom sa par kapi svetlije boje.Kod farbanja brasem treba obratiti paznju na maskiranje ja sam pristalica da je bolje vise maskirati nego posle popravljati.
Nadam se da sam ti koliko toliko pomogao.Pozdrav...


Sto se farbanja tice preporuka je da se farba od svetlije ka tamnijim nijansama i to jeste bolje i lakse ali to nije aksiom nekad i nije moguce farbati svetlijom pa tamnijom bojom.
Sto se ove makete tice deda je potpuno u pravu jedino valjano se moze uraditi Bf-109G-2
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj