JRV F-47D Thunderbolt Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Sandman

da definitivno ti je odlichno ispao wash!  :o

jel mozesh mozda ako ti je josh uvek proi ruci aparat da uslikash samo detalj korena vertikalca gde se on spaja sa produzetkom u obliku noza - jesi li tu beshe gitovao malo ili nije bilo potrebe?

i ako moze i detalj rondele sa gornje strane levog krila - nekako mi se opet chini da se vidi blagi beli outline oko rondele  :-\ mada si mi rekao da ga nema... (prokletstvo digitalaca - ulove i ono shto se ne vidi golim okom!)

dragan_mig31

dalibore ovo je predobro.svaka cast,jedva cekam da ovo vidim gotovo i na bolju fotku
:P

tripko

E batice ovo vec lici na nesto, polako ali sigurno stecices titulu master jedaja.
Veoma si lepo meko izvukao tu kamuflaznu shemu, odlican 5

Dada

Quote from: airbamby on 08-03-2008, 16:39:25
Pitanjce iza poklopca kabine se vidi neka kao pukotina (spoj) jel to fotke varaju ili...
Pozdrav...

Da, ima mali deo koji sam ja izgleda zasekao kada sam doradjivao nesto, mada posto planiram ostaviti otvorenu kabinu, tu tacno dodje onaj slajder od canopy-a tako da se nece ni videti. Mada gomila greskica se tek vidi kad ga islikam... Kao i ona rondela na levom krilu. Jedva da je uocljiv beli obrub oko nje, dok na slici bukvalno zraci :D Bilo kako bilo, sredicemo te greskice i to je to...

Hvala svima na lepim recima

Profa

Dopada mi kako si ovo odradio, definitivno.
I mene čeka isti avion, mada "dosadni NMF" Xajgyk, dobro će mi doći tvoja iskustva
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Opa blizi se kraju. Wash je prva liga. Za greskice se ne sekiraj, dosadno bi bilo gledati makete bez greske  ;).
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Mnogo mi se svijda Thunderbolt, kao sto svi kazu wash je super!

medico

bravo dechkonja ! bice neesto od tebe  ;D
wash vrlodobar-odlican, malo chippinga i diskretno polumat lakiranje bice ko pravi.
Moja najveca zamerka sto nisi lepio i kabinu ! naknadno farbanje chetkicom se primecuje a i obicno nijansa bude malo tamnija !!!

Dada

Chika doco, kabina je farbana u kompletu sa avionom... bila je pricvrscena blutkom dok sam farbao... Samo sam je skinuo da je ne bi ostetio dok ne zavrsim :D Sve ide po JUS-u 8) 8) 8)

misa

Quote from: papa_bear on 08-03-2008, 18:57:04
Quote from: airbamby on 08-03-2008, 16:39:25
Pitanjce iza poklopca kabine se vidi neka kao pukotina (spoj) jel to fotke varaju ili...
Pozdrav...

Da, ima mali deo koji sam ja izgleda zasekao kada sam doradjivao nesto, mada posto planiram ostaviti otvorenu kabinu, tu tacno dodje onaj slajder od canopy-a tako da se nece ni videti. Mada gomila greskica se tek vidi kad ga islikam... Kao i ona rondela na levom krilu. Jedva da je uocljiv beli obrub oko nje, dok na slici bukvalno zraci :D Bilo kako bilo, sredicemo te greskice i to je to...

Hvala svima na lepim recima
Obrati pažnju na taj slajder, da ti se ne desi problem kao meni. Em je slajder prekratak, em po logici stvari ne možeš da namestiš pokretni deo kupole na trup, kad jednom zalepiš slajder za kupolu. Smeta sedište :( Pogledaj slike, biće ti jasno. Moj savet je da zalepiš kabinu u zadnjem položaju, ako želiš otvorenu kabinu (bez slajdera).








Dada

Covek, nemas frke... Tako ce i da bidne odradjeno... ne volim ja kad se na maketi nesto pomera, sem eventualno elise. Poklopac ce biti zalepljen u zadnjem polozaju, a slajder ce taman prekriti onu grescicu...
Thnx u svakom slucaju.
P.S. Super ti je gromovnik :D

misa

Quote from: papa_bear on 18-03-2008, 02:29:38
Covek, nemas frke... Tako ce i da bidne odradjeno... ne volim ja kad se na maketi nesto pomera, sem eventualno elise. Poklopac ce biti zalepljen u zadnjem polozaju, a slajder ce taman prekriti onu grescicu...
Thnx u svakom slucaju.
P.S. Super ti je gromovnik :D

Hvala, postovaću slike kada ga završim. Inače to mi je druga maketa posle 20 godina pauze :) Toliko toga sam naučio na njoj... Čitaće se valjda  :)

Dada

#42
Da ne pricam previse, evo slicica... Ima greskica na njemu, ali me stvaaaarno mrzi da ih ispravljam, ipak je maketa za moju dusu, a ne za takmicenja... Ostalo je jos da mu pokacim nosace za dodatni rezervoar na trupu i da malo zagaravim krila iza mitraljeza, ali to kad sedeci put budem dolazio kuci... Evo sad su slike mnooooogo bolje, tako da se ne mozete zalite na kvalitet istih, vec samo na kvalitet makete  >:D








tripko

#43
razvaljotka nema sta  ;)
polozio si ispit sad si master

Sandman

 :o :o :o

bogme Dalibore, ispekao si zanat, nema shta!!

ovo je jedna od najlepshih maketa koje sam video na forumu - ali ozbiljno bez zezanja!

tek sad sa kvalitetnim fotkama se vidi kako si odlichno uradio wash! tako pedantno i precizno da nemam rechi!!

canopy je isto superishka - sija se ko nov ;)

necesh nishta vishe dodavati od weatheringa tipa malo dima oko izduva?

ja se iskreno nadam da ova maketa nece zavrshiti u musculu :D :D :D

svaka chast - tvoj najbolji rad do sada!! ;)