Revell Lancaster 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Thanx to Profa, dodjoh u posed novog Revell Lancastera. Kutija je dosta velika i prepuna plastike, kao sto se vidi na slikama.
U kutiji se nalazi ukupno 258 delova.

Sama maketa je po meni odlicna. Unutrasnjost kabine je prepuna detalja, trup ima uradjenu unutrasnju strukturu, pojasevi su izliveni zajedno sa sedistima i izgledaju sasvim OK. Data je i detaljna unutrasnjost prostora za bombe.

Maketa je u kontra detalju, paneli su odlicni. Zamerka na tacnost je navodan nedostatak dihedrala na spoljnim delovima krila, mada mislim da je to tesko primetno, ali kome smeta, moze da se ispravi relativno lako. Jos jedan slabiji deo makete su tockovi, koji jednostavno nisu na nivou ostatka makete.

Maketa je neverovatno detaljna, sadrzi cak i strukturu krila vidjenu kroz otvore za tockove i dva kompletna Merlin motora, kao i dva kompleta elisa!

Prozirni delovi su perfektni, tanki i kristalno cisti. Dat je i providan poklopac radara i sama radarska antena, tako da je mozete napraviti da bude vidljiva, ako vam se tako svidja. Dekali su standardni Revell, sa opcijama za dva aviona.

I, na kraju, najlepsi deo - cena. Ne, nije 2800 dinara, nego:  ;D :P




Profa

Nema na čemu ;)
Moja mala primedba na ovu maketu bi bili paneli. Poznato je da je Lanc imao milione nitni, i Airfix je, koliko se sećam, jedini to uradio kako treba... Za mene bi bila najbolja kombinacija unutrašnjost ovog Revell-a (koja je neverovatna !  :o ) i spoljašnjost Airfix-a ...

'ajd' sad još da ga, u nekom doglednom roku, vidimo i gotovog!  ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Revell-ov branorazbijač je definitivno stari kalup. Valjda će da ga odrade i po novom...
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Provereno je da je Dam buster stari alat i nove oznake, ako neko nece da da silne novce za Hasegawinog, moze da se relativno lako miksuju dva revelova, novi mk1i stari damb, jos milina ako se damb nadje u krshu.Meni se vise svidja Revellov, imam i Hasegawin grand slam, damba, mk 1/3, tolko, a aAirfix jew radio takodje dva alata, poslednji je stvarno vrlo solidan , pogotovu za ono vreme , oko 30 god. pozdrav .