P-39Q AIRCOBRA

Previous topic - Next topic

tripko

Thanx to MK team, dodjoh u posed po meni jednog od najlepseg aviona iz drugog svetskog rata. Ono sto me je docekalo u kutiji je wow! Eduard ne bi bio eduard + profi PACK kada ne bi dao sve sto vam treba za ovaj avion. Unutra dobijete express mask za kabinu, tockove, vrata + jos neke delove da maskirate, eceraj koji sadzi sve sto vam je potrebno da lepo izdetaljisete kabinu kao sto su kaisevi, kontrolna tabla itd.... Takodje, dobijete i teg koji ide u nos zbog ravnoteze da ne padne avion na dupe iliti rep ;o). Sto se tice dekala, dobijaju se dva francuza - French air force, jedan amer i naravno, nista bez ruske cobre - A.P.Filatov poland 1944. sa 25 pobeda. Zaista jedna prelepa maketa, dosta detalja, lepi paneli, zakivci, san svakog maketara. Njega cu raditi svakako kao rusa, jer su ih oni koliko je meni poznato najvise i koristili.
Evo slika



Jos jednom BIG thx drugarima na maketi ;)

R2D2

samo stanji izlazne ivice krila, inache odlichna maketa
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


tripko

P poceo bih vec ovih dana, trenutni problem je boja kabine green zinc chromate mi je isuvise zelena
naisao sam po netu da fs34151 ili ti interior green odgovara uzeo sam je al i ona kekako jako zelena.
po slikama mi se cini da je to dosta tamnija zelena, koliko sam video po netu cobre su imale dosta
varijacija po pitanju boje unutrasnjosti. Tako da jos uvek nisam siguran koja zelena za kabinu.

deda

Po nekim referencama na koje sam naisao mozes da koristis Hu 117. Ja je koristim za jedan P39 koji trenutno radim. Bell je farbao unutrasnjost sa tamnijom zelenom nego ostale fabrike.

airbamby

Lepo avionce,hoces li raditi Rusa?
Ako ti treba imam MM enamel Green Zinc Chromate mogu ti pozajmiti.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tripko

Bamby bice rus, a imam green zinc chomate i interior green i pale green nove akrile od mm
izgleda da cu koristiti interior green to je fw 34151 mm 4736 probao sam je da vidim kako ce
izgledati i zadovoljan sam nijansom nije ko ZC green jako zelena a pale green je jako bleda zelena
ovo kad budem lupio crnu podlogu pa bolju preko bice dasvim zadovoljavajuce.

Uskoro pocinjem

R2D2

kokpit je bell green=medium green, otprilike FS14092

Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Vizant



knjiga je "Les cobras sovetiques au combat"