Revell 1/72 Merkava Mk III

Previous topic - Next topic

Trutek

Super izgleda...nego nisi valjda vec zaljepio tockove i gusjenice??? Ako jesi imat ces vraski tezak posao...jer znam da je u 35ici to problem ofarbati ako je vec gore...a da ne govorim o 72ci...

Sandman

nije toliko teshko farbati i kasnije ;)

cela maketa prvo dobija sloj crnog prajmera koji taman stvara senke na tochkovima, ogibljenju i gusenicama, a jedino bochni oklop ("suknjice") necu sad odmah lepiti nego nakon farbanja ...a gusenice tj. njihov gornji deo se svakako ne vidi ispod bochnih oklopa ;)

ostale su za sklapanje josh zadnje "korpe" na telu tenka i mitraljezi... mozda josh neki sitni radovi pre farbanja ali u globalu to je to...

Sandman

nastavak radova na josh jednoj maketi koju je maltene pauchina obavila :D

od zadnjih slika u medjuvremenu su odradjeni mitraljezi na kupoli (zabusheni vrhovi cevi mikroburgijom), i polepljeni preostali delovi (nosachi dimnih patrona, poklopci na kupoli, kao i sami mitraljezi)....



na nosache dimnih patrona sam zalepio komadice papirne maramice kao simulaciju platna - na svega par slika sam video da je postojao ovakav detalj, mada je pomalo diskutabilan... no stavio sam ga najvishe iz razloga shto je poklopac nosacha patrona delovao nekako ravno i monotono...



sve periskope sam malo udubio uz pomoc skalpela....



a na prednjem desnom delu kupole sam (koliko-toliko) ugravirao prozorche koje nisu odlili u plastici a uochljiv je detalj na pravom tenku!



na "korpi" na kupoli sam danas uz pomoc papirne maramice i drvofixa razredjenog sa malo vode napravio prostirke na kojima stoje taktichke oznake kasnije, kao i platno koje stoji na krovu kupole...







maketa se sad sushi, pa ce uskoro da dobije sloj crnog Cosmos sprej prajmera...

Sandman

pao je prajmer - Cosmos matt sprej....




sezan

Ne sumnjam ,da ce biti odlican rad!Ajde sad dalje(ako je suv)!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Ovo je super! Krpice su fenomenalne! ;D

Prajmer je odlicno legao. Ja sam imao malo losija iskustva sa Cosmos auto-lakovima. Obicno u pocetku prska neku jako jako razredjenu boju, iako sam ga dobro promuckao. Kao da je bilo vise gasa nego boje, ali nema veze. :D

Mada ne znam kako ce se primiti boja peska na crnu. Radices je iz vise slojeva ili...?



Pozz

Sandman

Quote from: PELE on 09-07-2009, 19:45:47
Ja sam imao malo losija iskustva sa Cosmos auto-lakovima. Obicno u pocetku prska neku jako jako razredjenu boju, iako sam ga dobro promuckao. Kao da je bilo vise gasa nego boje, ali nema veze. :D

Medico ima dobru foru da Cosmos sprej konzervu drzi neko vreme u toploj vodi da se sam sprej malo zagreje kako bi se bolje promuckao... mada sad leti i nema potrebe za time, dovoljno je toplo, pa samo muckanje radi posao ;)

Shto se tiche Cosmos sprejeva koristio sam do sada samo ovaj crni matt koji je fenomenalan za prajmerovanje - iako daje blago shmirglastu povrshinu vidljivu u 72ci, sve boje se odlichno hvataju na tako odradjenu podlogu!

Quote
Mada ne znam kako ce se primiti boja peska na crnu. Radices je iz vise slojeva ili...?

proveren metod ;)

vishe slojeva, s tim shto oko linija panela tj. spojeva ostavljam vidljiviji ovaj crni prajmer tako da to sluzi kao neka vrsta preshadinga, dok sredine polja koja prskam u boju kamuflaze prskam sa malko posvetljenom bojom u drugom ili trecem prolazu...

pogledaj moje ranije makete vozila u boji peska - Bofors, Kubelwagen i Kettenkrad - radjeni su isto ovako - sa Cosmos crnim prajmerom....

Sandman

danas sam naprskao "kamuflazu" na Merkavi - MM2 Autentik - Israeli Armor Sand... (hvala Andri T34 za ovu teglicu boje!)

prskao sam je samo po sredini polja a zatim na kraju blago preprskao i po linijama spojeva panela - chisto da ne ostane skroz crna boja - efekat preshadinga je po mom mishljenju uspeo ;)








ubermagog

imaš ozbiljan propust na Merkavi ukoliko si zalepio Browning iznad cevi - oni su uvek fiksirani tako da gledaju gde i cev, i po pravcu i po elevaciji tako da se koristi ista nišanska sprava, a paljba se vrši preko kablova iz kupole!

Popravi to  8)

PELE

Odlicno, samo napred!  :super


Pozz

Momcha

Suba je u pravu za mitraljez.Farbanje za sada izgleda dobro.

Sandman

oki, hvala za ispravke - ce bidne sredjeno...

jel samo taj mitraljez koji stoji iznad cevi treba da "gleda" pravo ili i ostali moraju tako (dodushe onaj desno kod poklopca na kupoli i ne moze da se postavi drugachije)?

ubermagog

samo taj, on je fiksiran i cilja u isto mesto gde i cev - ostali su pomični za posadu, možeš da ih postaviš kako hoćeš (mada je jedan dat u 'sklopljenom' položaju)

Inače pošto su poklopci dati zatvoreni moglo bi se reći da je tenk u vozno-borbenom položaju (ili u potpunom mirovanju) pa bi se onda podrazumevalo i da su mitraljezi na kupoli u svom predviđenom položaju za te slučajeve - u takozvanom 'nultom', što bi značilo da svi gledaju unapred tako da bi ti to bio najtačnije predstavljanje na maketi.
IDF posade se uvek i bez izuzetaka striktno pridržavaju propisanih pravila tako da se ovo naoružanje tako zabravi kad se uvuku unutra.