I-270 A-Model 1/72

Previous topic - Next topic

medico



dosta za danas... :o
niisam uradio onoliko koliko sam planirao ali nemogu da budem nezadovoljan ...za sutra ostaje da se dovrshi smirglanje gitovanja popravke gde treba ( posto se surfacer malo ubajatio  :( ) lepljenje josh par sitnih delova , " farbanje" i decali

Sandman

odlichno izgleda za sada Aco.... nadam se da ce na kraju ovo ipak biti ono tipa "od babe si napravio devojku" ;)

iako ima malo delova ipak svaka chast za odvaznost da se uhvatish u koshtac sa ovako loshom maketom....
(mislim, loshom - mislim na odlivak i uklapanje....sama maketa je jako zanimljiva kao tema!)

ajd chekamo da se razbudish pa da privrshavash kraju ovo ;)

i zivo me zanima na koju experimentalnu tehniku farbanja mislish  ::)
(nadam se samo da nije potapanje makete u kanticu bronze za odzake :D :D :D)

mutayu

Maketari se do pola cetiri ujutro! Svaka cast. Nema sta maketa dobro ide, pazi na to gitovanje spojeva ako ce da ide srebrni finish.

medico

idemo dalje...poceo koji min pre podeva ....

ismirglao git...naneo popravni sloj (bajati surfacer nije legao kako treba ) guste silver boje  dok se susila napravio 2 mlaznice posto su originalne  :P




ponovo ismirglao proklety spravu  >:D, sredio panele , odradio vodeno smirglanje ...poradio na planu licne higijene i shvatio da i Amodel ima 3in1 makete ...prva, jedina i poslednja  ;D




Sandman

shmirglaj shmirglaj, nece ti shkoditi - vidim ja da cu da ti predam oficijalno nadimak koji sam dobio od Iguanca - Schmirgliwoje.....  >:D :D :D ;D :D ;D

dobreo, barem da znamo mi ostali da biramo dooooooobro shta od Amodela da pazarimo (ako ikad budemo zeleli takav vid samokaznjavanja  >:D)

R2D2

Quote from: medico on 27-02-2008, 15:25:19
i shvatio da i Amodel ima 3in1 makete ...prva, jedina i poslednja 

velkam tu d klab  ;D

ako ti bude frka i dalje oko gitovanja, nanesi super lepak kakav god
u tankom sloju, shprc vode preko toga, radi odmah i lakshe ga je
iskontrolisati nego varijantu sa sodom bikarbonom
tako mozhesh brzo da nadogradis deblji sloj, samo morash odmah
shmirglati dok ne postane kamendin
takodje preporucujem da 'zgulish' povrshinski sloj plastike sa #1000
na celoj maketi, bolje lezhe boja makar koristio i surfacer
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Kerber

Ahhhh !
Opsep'o sam, oslep'o sam... 8)

Gde si Medico ?
Dokle si stigo ?  ;)

medico

aaaaa zamalo poludeh   ;D .........konacno je zavrshen !!!




namazan  ;) Agama polir pastom ...poliran rucno a zatim i Dremelicom




st.trap legao vise manje ok



decali, mlaznice stap antena + zicana antena




i 7 min kasnije zvanicno gotov  :) .... da li sam zadovoljan.... generalno DA moglo je i dosrta bolje sa mnogo vise vremena ovako sasvim ok sto se mene tiche , bilo tje to jedno veliko iskistvo bla, bla , bla  ;D a sad pod hitno moram da izadjem iz kuce  :D
videcu da ga sutra malo bolje islikam

Sandman

 :o :o :o

auuuu...al se  sija ko tepsija!!!  :D :D :D

e moram priznati da je ovo jedan od najlepshih NMF efekata na MK do sada! ;)

zaista toliko muke oko uklapanja i lepljenja ali kako vidim samo "farbanje" je proteklo najlakshe - zaista izgleda kao da si ga izvajao od metala!

ajd sutra natenane po danu ga malo islikaj iz raznih uglova pa ga okachi u onaj drugi topik gde kachimo zavrshene 24h projekte

i ako ti ne bude mrsko napishi nam mali tutorial o ovim Agama pastama metalajzerima - zaista fenomenalno izgleda!

mutayu

Svaka cast! Na muci se poznaju junaci. I pored teskoca koje ti je pravio ipak ispade lepa maketa. Ako ti nije tesko opisi nam malo podrobnije postupak bojenja i upotrebljeni materijal.

Lanmi

Doktorski nema sta, s obzirom koje si sajze imao od makete ovo je fenomenalno. Vidi se da si savrseno uradio spojeve trupa jer nmf ne oprasta nikakvu grescicu, a posto govorimo o a modelovom uklapanju...
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Profa

 :o Svaka čast, Dottore! :o
Ovo baš lepo izgleda, naročito za speedbuild ;)
Slažem se sa Srkijem i Mutom, daj opis Agame  D:)
Bogu fala što sam Lala! :)

milanco

svaka cast odlicno izgleda
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Slažem se. Čini mi se da jo do sada najlepše "metalizirana" maketa na MK.
Bravo doktore.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Uh !
Opet sam oslep'o ! ;)
Dobro si se setio za pastu.
Da znamo sta na m je ciniti ubuduce....Kakav bre alclad....Ovo je gvojze ! Pa puca !

Dobro si izvuko ovu krshinu !
Lici na "Sovietsko" cudo ! 8)