Albatros AL-KA

Previous topic - Next topic

djnik

Najavljujem pocetak radova cim se probudim na maketi Albatros AL-KA u razmeri 1/72. Ocekujem da cu poceti sa radom oko 7-8 uvece po Beogradskom vremenu sto je 10-11 ujutru po mom. Otvaram temu kako bih posetioce foruma upoznao unapred sa mojim namerama usled vremenske razlike.


cherny

Svaka cast Djole, ni posao ti ne moze nista!  ;D

mutayu

Stvarno si vredan , nema sta! Lep izbor makete. Pocinji , pa da uzivamo u slikama.

Profa

Lepo, Đole, lepo!!
Ja se, iskreno, ne bi' usudio da radim rezin za 24h - svaka čast  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

rezin i short run su poprilicna avantura , ipak ako se ok uklapa bice ok . interesantna maketa btw

djnik

Ja sam covek avanturista!

Evo poceo sam sa radom u 11:06 po lokalnom vremenu!

Maketa sa svim delovima i dekalima


Detalj iz blizine


Ne znam kako je proizvodjac mislio da se stajni trap odvoji od ostatka rezina a da se ne polomi. Iz tog razloga pravim ovaj deo u samogradnji.


Profa

Srećan rad, i što manje samogradnje!!  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Srecno i samo napred...
Druzicemo se nocas uz maketarenje do ranih jutarnjih sati  ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Nastavak radova:

Instrument tabla. Naravno da nije najbolja ali sta da radim kad je od rezina, obojio sam je u crno i onda drajbrasovao srebrnom


Zalepljen je rep


Kokpit je obojen tamnosivom bojom a potom drajbrasovan svetlosivom.


airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

#10
Sedista, instrument table i palice su zalepljene i takodje je zalepljen deo koji "zatvara" kabinu. Spoj izmedju tog dela i trupa sam zagitovao super lepkom i ismirglao pod vodom. Zadovoljan sam rezultatima. Jedino je rezin supljikav ali Tamiya Surface Primer bi to trebao da prekrije (isto sto i Mr. mark Surfacer)?


Odoh sad sa zenom u soping jer moram :) Kad se vratim preprskacu ga Tamiya Surfacer-om koji bi trebao brzo da se susi. Ispravicu greske i nakon toga preprskati crvenom bojom. Umalo da zaboravim trebam i da napravim u samogradnji stajni trap! Toliko za sada!

airbamby

Svaka cast na brzini rada,majstorski si izgitovao...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

mutayu

Da nije sopinga i stajnog trapa, zavrsio bi ga za 12h kompletno! Bravo , lepo izgleda za sada.

Sandman

lepo lepo.... samo napred Djole... vec sam ti dosta puta rekao da se divim tvom entuzijazmu ;)

do sada nisam radio sa rezinskim delovima a pogotovo ne maketama, ali ne verujem da ce ti taj Tamiya prajmer praviti problema... mislim zbog ravnanja povrshine ako postoje ti sitni mehurici u rezinu....

savet je da shta god da koristish za prajmer, koristi ono shto ce se brzo sushiti - bitno je da ti se povrshina koju eventualno treba izbrusiti/ispolirati shto pre osushi.... mislim na 24h prijekat naravno ;)

chekamo nastavak radova ;)

djnik

Momci kad sam ofarbao maketu sa MM prajmerom tek sam onda video koliko ima malih rupica svuda po maketi, kao da je made in suisse. Ne znam da se nerviram sta da radim. "Zalio" sam sto sam vise rupa mogao super lepkom i posle cu tek sve to ponovo da ismirglam. Sve se vise plasim da ce ovaj 24hr build da postane iz gore navedenog razloga 48hr build :(