Fw-190 A8 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Profa

Probaj dekale u kesicu pa na prozor prema suncu, možda uspe ???
Inače je Fw super ispao, i to za tačnih 17:12   ???  :o  :o  :o  8)

Šmekerski, nema šta - svaka čast!!  8)  8)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Bravo Bamby, odlichno je ispao - mnogo mi sse svidja kako si ga zaprljao.. deluje bash po meri! ;)

dobro si se izborio i sa tim budjavim dekalima....

u svakom sluchaju hvala i za taj info za "made in germany" dekale kod Revella - nisam siguran da li su moji dekali za ovu maketu "made in germany" ili "italy"....

josh jednom svaka chast za zavrshen projekat - zaista smo videli dosta razlichitih radova u ovom groupbuildu! ;)

airbamby

Evo boljih fotki...
Dekali su inace bili made in Germany








http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Sad sam naleteo na ovaj link, mogao si da iskoristiš i divlje svinjče...
http://www.clubhyper.com/reference/fw190a6black8td_1.htm
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Odlicno je ispao FW...! ;D
Taman koliko treba.
Decali imaju stvarno taj zuti lepak, odvaja se kao skrama ko e potope u toplu vodu, samo onda ja resavam njihovo lepljenje tako sto mesto za decal namazem prontom ili razredjenim lakom (ranije, pre "pronalaska" pronta).
Imao sam tako vrlo lepe rezultate sa Me.262, oba FW.....

Sad, za ovaj avion ne nadjoh nigde profile niti dokaz da je imao kutije sa po dva topa 20mm pod krilima, a i meni je vrlo interesantan. Svejedno, pogodjena je mera u svemu.
Bravo !

PS. Onaj sa divljim svinjcetom je A-6 verzija, nema ove mitraljeze od 13mm u nosu, nego od 7,9, pa samim tim, celi poklopac za njih biva ravniji, a ne kao sto je ovde slucaj, vretenastog oblika i puniji u preseku. Ima sa divljim svinjcetom kao nocni lovac u kutiji, ali drugacije antene i drugacije farbanje.

Profa

Quote from: Kerber on 02-03-2008, 13:06:38
PS. Onaj sa divljim svinjcetom je A-6 verzija, nema ove mitraljeze od 13mm u nosu, nego od 7,9, pa samim tim, celi poklopac za njih biva ravniji, a ne kao sto je ovde slucaj, vretenastog oblika i puniji u preseku. Ima sa divljim svinjcetom kao nocni lovac u kutiji, ali drugacije antene i drugacije farbanje.
AAAAAAAA....... Ubićem se što ne čitam sve što piše....  >:(  >:(
Bane, hvala na ispravci!
BTW tog A-8 imam i ja, ali u Hasegawa izvedbi...
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Cestitam, super je ispalo i za stvarno kratko vreme.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

tripko

bamby svaka cas bas si ga uprljao  ;D

medico

bamby,

svaka cast druskane ! lepo izgleda , lepo si ti to odradio a i dobar ti je izbor makete !

Shakal

Divota pogledati... Svaka cast,majstore!  :o  :o  :o

airbamby

Pre svega hvala vam svima na podrsci (posebno malom clanu iz Panceva) 0:) i komentarima to puno znaci...
Preporucio bih svima koji imaju afinitete ka ovom nacinu rada da pokusaju,siguran sam da ce vam se dopasti.
Siguran sam da cu ja ovo ponoviti uskoro ako ne za vreme trajanja ovog group builda onda kasnije  ;)
Ja sam u svakom slucaju jako zadovoljan rezultatom,naravno da je moglo bolje,ali to ostaje za sledeci put  8)

Sto se samog izbora makete tice nisam pogresio (jes da sam pazario jos dve makete sa namerom da se odlucim za jednu od njih ali Fw je ipak bio iz steka pa je tim sladji za rad) jednostavna sema,maketa koja se dobro uklapa tako da broj delova definitivno ne znaci nista (ne mislim bukvalno)  :D
Ovo je bilo jedno zanimljivo iskustvo i podsecanje na davna vremena kada sam cim izadjem iz radnje u Marulicevoj ulici i zamaknem iza coska vec pocinjao da sklapam maketu... 0:)
A sad...
Pozdrav svima i jos jednom hvala na podrsci,sugestijama i komentarima
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Druze, natera ti njega u vinkl, samo tako! :) Divota jedna... Kod mene je u radu jedan takav, samo s manjim prepravkama... Kad sledeci put budem isao kuci cu kacim slike.
A ti nemoj opet da cekas dugo do sledeceg projekta, taman si skinuo koroziju :D :D 8)

Boki

Tek sam sada uspeo na tenane da pogledam slike.
Sviđa mi se. Weathering je baš po meri, čini mi se. Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

nesha

Bamby, svaka cast!!
Za 24h  si uradio predivan model, sa izvanrednim wetheringom. Svaki napor se isplatio. :)

Aki

odlicno je uradjen za 24h!
svaka cast!