World War II Bomber Aircraft 1:72

Previous topic - Next topic

gasha

Hajde da se  malo zabave i ljubitelji avijacije. Posto se na forumu pojavljuju uglavnom lovci i mali bombarderi za podrsku pesadiji moja ideja je da ovim podstaknemo clanove da iznedre neke od golijata WWII. Predlog je da kampanja traje 60 dana i da u obzir dolaze bombarderi WWII u razmeri 1:72 koji mogu biti predstavljeni po zelji, na diorami ili bez nje. Tema je namerno uopstena posto znam da su ovakvi modeli manje pristupacni pa se nisam ogranicio za jedan od perioda ili dogadjaja u WWII.


Izvolte se izjasniti pa da utanacimo vreme.

djnik


Profa

#2
Trenutno mi je na polici (šteku) 5 komata: Bloch M.B.210, LeO 451, He 111B 'Pedro', Lancaster i Fw 200 Condor... Prema tome, da se izrazim nepismeno, postoji jedno određeno interesovanje ;)
Problem je što mi je u radu 8 komata maketa raznih razmera i fela, a pre no što to raščistim nemam nameru da počinjem bilo šta (cenim sledeća 2 meseca)... S druge strane ideja me vrlo veoma privlači, tako da se moj glas računa uslovno  :-\
Predložio bih takođe produženje same kampanje na 3 meseca, jer to daje mnogo više vremena za detaljisanje ovih većih zverova, naročito onima koji generalno nemaju puno vremena u komadu (posao, deca, društvo/kafana...) Ja mislim da se ubijem od scratchbuilt-a unutrašnjosti svakog od njih, a to traži vreme...
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

E da je bilo ranije... PE2, Sturmovik, Stuka, He 111... Asada nemam ni toliko vremena da bi mogao da se pozabavim bombardirockijima 8) Teskog srca kazem ne :( (Za sada)

mutayu

Meni zvuci zanimljivo. U steku imam "samo" Airfix Lankastera i Italeri B-25 tako da bih morao da pazarim nesto (mozda Revel B-26 Marauder? ;D). Generalno, ja sam za!

ugovorac

Gasho,jesi u pravu da se ovakve makete retko pojavljuju na forumu a kad se pojave,uglavnom raspamete.Ideja mi se veoma svidja samo i ja mislim da bi trebalo da traje malo duze.Ipak za ovakve makete treba vise vremena.Ja imam 10 takvih maketa a od toga 3 pocete i ni jedna zavresena.

Boki

I ja sam za, ali nemam digitalac pa ne bih mogao da slikam proces rada :'( .
Morali bi da mi verujete na reč da je maketa super ::) :D :D .
Šalim se, naravno. Sviđa mi se ideja i daću sve od sebe da probam da se priključim, ali ništa ne mogu da garantujem ;) .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Shakal

To vam nije lose. Ucestvujem,osim ako me neko ne preduhitri pa pre mene kupi onaj Henschel sto ga snimih juce u prodavnici...

Sijamski_Mrmot

Ja bi se mozda ugurao, ako nabavim neku odgovarajucu maketu :) ipak sam ja gusenicar pretezno :)

I ja mislim, minimum 3 meseca i nemoj da ogranicis na 1/72! Ako neko hoce da se igra i sa 1/48 ostavi prostora, mala smo mi zajednica za tako uska pravila.

Mrm, mRm

gasha

predlozite duzinu trajanja kampanje ali mislim da duze od 3 meseca gubi smisao. Sto se 1:48 tice ne verujem da iko ima takav model gde da stavi ;) ali ako ima prihvatam, bice zanimljivo videti tu grdosiju.

R2D2

Quote from: mutayu on 06-03-2008, 21:39:13
mozda Revel B-26 Marauder?

nemoj nemoj
generalno za male pare imate Revellov prepak lepih Hasegawinih maketa
He 111H-6 i B-25 (mada na kutiji sa strane pishe B-52  ;D )
Nadam se da se se uskoro pojaviti i njihov new tool Lancaster.
Marauder, Dam Buster Lancaster, B-17, Ju 88 su Revellovi stari alati...

Slobodno preskocite preterano detaljisanje unutrasnjosti, kad se sve zakopca
nista se ne vidi osim sedista pilota i polozaja bombardera u nosu.

Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


djnik

Gasho ja zavrsavam Katalinu  u 1/48 i ne znam gde cu da je stavim :) Ali ne bih se bunio da odradim B-17 ili B-24 u 1/48 ;)

Profa

Quote from: R2D2 on 06-03-2008, 23:05:40
Slobodno preskocite preterano detaljisanje unutrasnjosti, kad se sve zakopca
nista se ne vidi osim sedista pilota i polozaja bombardera u nosu.

Zavisi kako odradiš, tj. koliko zatvoriš. Ja planiram da odradim MB 210 tako da može da se podigne kompletan krov aviona (avion je kutijast, da podsetim ;) ) Uostalom, meni je bar poenta da uradim kako mi dopada, bar ću ja znati šta je unutra :)
S' druge strane, novi Lanc prosto zove da se uradi prozirno koliko je dobar unutra - pitajte Cherny-ja ;) : http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3749.0
Bogu fala što sam Lala! :)

Hugo Sperle

Dragi drugari i tatatatirci podrzavam predlog i napascu svim raspolozivim sredstvima cim mi vreme i Tigar (veceraske ga slikam - sutra zapocinjem) dadnu malko vremena.  :D ((S)Ipak sam ja idejni (zlo)tvorac jos jedne kampanje ::))
E, sad da bi bio intresantnije voleo bih kada bi postojali neki parametri za ogranicavanje, tj. kategorizaciju avioncina. Ako je to broj motora, nosivost, dimenzije...
Quote...da ovim podstaknemo clanove da iznedre neke od golijata WWII.
Da vidimo da li cemo raditi kljusine ili dolazi u obzir i namuceni I-16 sa bombickom malo manjim od njega... Haj, istucite neka pravila pa da glasujemo.  ;D

Razmera ne bi smela da bude prepreka... Pogledite kako je to resila kampanja manufakturu tigrova 0:)

gasha

Ok, ko nije razumeo mislimo na vece bombardere, ne znam kako bi ih nazvao, ne moze se reci ni takticki ni dalekometni jer bilo ih je raznih.  Mislim da se razumemo, IL-2, JU-87 i slicno ne spadaju u tu kategoriju. Neka neko smisli kako da ih najbolje klasifikujemo da ne dodje do zabune.