Messerschmitt Bf108 Taifun 1/72 Heller

Previous topic - Next topic

Sandman

bravo majstore....i pored popodnevne pauze za kafu ti se bavish i ovakvim detaljima! i sve to u quickbuildu!!!  :o

majstor ostaje majstor ;) dobicesh i ti svoj dzedaj starfajter ;) :D :D :D

rodeo

Cestitam! I pored nevidjenog broja glupih i nepotrebnih topinga kvalitet izbija na povrsinu i na forumu najzad moze nesto da se korisno vidi i procita.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

mutayu

Ovakav rad stvarno zadivljuje. Od starog Helera, sa ispupcenim linijama panela, siromasnim dekalima napraviti lepotana u ovoj motling semi... Majstorstvo!

Skywatcher

e mogu samo da pitam:vidim da si kod repa zalepio traku,pa je kasnije belo-kako uspes da kasnije obojis i da bude tako belo? ili kako vec to uradis?

Lanmi

#19
Uh, uz zvuk sirene! Gotov je! Dobro, 10tak minuta mi je falilo da ispunim HC varijantu, ali nema veze.

Prvo hvala svima na lepim recima, drago mi je da vam se dopada. Nadam se da sam nekog inspirisao da uradi ovako nesto slicno.
Suma summarum, utisci su mi pomesani, prvo drago mi je sto sam uspeo da izvedem ovo u jednom danu, pa i sebe da malo poguram a ne da radim jednomotorca po 2-3 meseca.
Na ustrb cega sam radio ovu maketu. Najpre na samom sklapanju, odnosno gitovanju/smirglanju, sredjivanju sitnih delova i kasnije na finisu (prljanje i slicno). Nijedan drajbras nije uradjen, nikakav wash. Dobre strane ove makete su odlicni tanki dekali, koji nisu pokazali nikakav silvering na ne bas glatkoj povrsini, solidni prozirni delovi koji se fino uklapaju u trup, mali broj delova. Losih strana je nazalost vise, predebeli stajni trap, lose uklapanje krila na trup, samih polutki trupa, krstovi na gornjaci krila su skroz promaseni vec su dati oni za donju stranu.
Malo sam pastelima i grafitnom olovkom probao da prikazem prljanje ali mrzelo me vise.
Lak je razredjeni Vallejo Matt lak. Dodatni delovi koje sam pravio su papucice za pilota i kopilota, par detalja na zidovima kabine i dve rucke od zice na poklopcima krova za VIP putnike, kao i ranije spomenuti kajsevi.
@skywatcher: osnova je bele boje (to je onaj prajmer u spreju) pa sam samo zastitio tu traku i onu mapu Afrike. Preko sam prskao ostale boje tako da na kraju kada sam to skinuo ostale su bele povrsine.
Za maketu ovakvog kvaliteta ovo je malo vremena. Preporucujem da se koristi u ovakvom Blitzbau neki finiji Revel ili Hasegava. Ovako mi je malo na nos izasla izrada.
Evo slika:





P.S. Jos jednom, hvala svima na podrsci. Bilo je par momenata neckanja da li da nastavljam....
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

tripko

Druze Milane eto vidite da moze 24h maketa a ne par meseci. ;D
Sve se moze kad se oce 108ca je fenomenalna
nemam sta reci.

medico

druze Lanmi , svaka cast . Posto sam prehladjen tek sada sam se prikluchio temi ...zao mi je sto nisam ranije da te bodrim ! to dofinitivno mnogo znachi tokom izrade , zar ne ?!
I izbor makete ti je ok mada je neka jednostavnija Tamigawa mnogo laksa opcija , ipak hardcore MK maketeri uvek biraju tezi put  ;)

Dada

FENOMENALNO, nista drugo ne merem reci... Jeste heller legendarna firma, ali i ovo sastavljanje mora da udje u legendu! Kako si ga doterao, to je za udzbenik!

Boki

Super je. I bez mnogo detaljisanja i "vederingovanja" :D ;) . Odlično.
Nego, dobro je primetio papa_bear, kakav je osećaj posle one grdosije od He-177 preći na Bf-108?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

 :o :o :o
Bravo Lanmi ispao je i vise nego odlicno,za 24 h Savrsenstvo...
Imam istu maketu ali bi se tesko odlucio da njega radim za 24h,pogotovu ne u ovoj semi.
Svaka cast jos jednom.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Bravo bravo! Lep primer kako i trobojna maketa moze da se zavrsi za 24h. Sve si odradio super kao i uvek!

Momcha

Lepo izgleda.Jos bolje u celoj prici je da imas dve odlicne makete zavrsene u jednoj nedelji  ;D

Sandman

josh jednom moram da te pohvalim za ovaj rad Lanmi!!

zaista je prelepo ispao na kraju - poshto i sam dosta Hellera sklapam, znam koliko ume da ponekad bude muchno sa njima ;)

na stranu tehnichke nesavrshenosti makete - neke stavri ipak ne mogu da se srede za svega 24h - ono shto mi se ubedljivo najvishe svidja ovde je kako si uradio flekice na gornjim povrshinama!! PERFEKTNO! Vidim da cu morati kod tebe na chasove mottlinga - onaj moj messer treba ovako neshto ;)  :-[

jedino mi se chini da na levoj strani vertikalca se ipak vidi silvering na svastici, no dobro, za ovako kratko vreme nije za zamerku toliko ;)

nadam se da ti je ovaj quickbuild probudio onu strast ka radu, pa da i ubuduce malo cheshce gledamo tvoje majstorije, jer si zaista jedan od vrhunskih majstora maketarstva na nashem forumu ;)

i da... neshto se razmishljam, da ponesemo ove nashe 24h makete u Moshon i da ih postavimo na izlozbeni deo tamo, ako moze? shta mislite o ovoj ideji?  ::)

rodeo

Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!