Obi-Wan's JEDI StarFighter

Previous topic - Next topic

tripko

Evo od burazera dobih za rodjedan Revell easy kit starfightera, posto, po burazerovim recima, zna da volim SF filmove a ovo je i njemu mnogo vise poznato nego avioni, tenkovi i slicne stvari. Nije pogresio, jer sam bacao poglede na te SF stvarcice posto su mi izgledale simpaticno i interesatno, a nikako da skupim hrabrosti da kupim jedan. No, evo ga u mojim rukama! Koliko sam video, razmena je po meni oko 1:35, tj. po figuri obi-a, koja je priblizne velicine drugih normalnih figura u ovoj razmeri, mozda nesto malo veci, ali to je to otprilike. Sama maketa je ofarbana, naravno, sto je karakteristicno za easy kit i izgleda kao igracka ako je sklopite, ali veoma dobro odlivena, verujem da ce biti veoma malo gitovanja i dorade. Malo sam vrsljao po netu, ali nisam naisao na uradjenu maketu kako treba. Detaljnost makete - paneli su veoma zadovoljavajuci kao i izgled same letelice. Kabina je po meni malo siromasna, nije toliko detaljna pa moram da nadjem neke reference tj.
da odgledam film da bih video detalje. Najiteresatniji deo jeste plan - tj. stavicu dve plave diode u motore mozda i opticka vlakna razvijem po kabini, pogotovu sto ima mesta za takav poduvat tj. za zice, sto ce dodati zivot ovoj lepoj maketi. Kako smatram, imam totalnu slobodu oko farbanja ove makete, ali nijanse sive ce biti prisutne sa crvenim ili zutim panelima, trenutno razmisljam koja bi to boja mogla biti za kabinu, mozda rlm66 ili panzer gray, videcemo na kraju kad budem odgledao film ponovo.
Da ne duzim, evo slika da uzivate:


mutayu

Ako budes imao zivaca, obavezno je sastavi lepkom, izgituj spojeve i prefarbaj ponovo. Maketa je dobro odlivena i pruza dosta mogucnosti za doradu. Svakako ces morati da napravis i adekvatno postolje.

tripko

naravno muto je plan, bice u letu najverovatnije sa diodama u motorima a ako nadjem dobre
reference imam i svetlo da ubacim u kabinu i r2d2-a,
trazim po netu al slabo je starwars zastupljen nadam se da cu naci vec nesto.

Sandman

Quote from: tripko on 09-03-2008, 17:04:49
a ako nadjem dobre reference imam i svetlo da ubacim u kabinu i r2d2-a,
trazim po netu al slabo je starwars zastupljen nadam se da cu naci vec nesto.


sudeci po izgledu Obi-Wana ovo je letelica iz neke od prve 3 epizode (The Phantom Menace, Attack of clones, Revenge of the Sith) tako da preporuchujem da pregkedash ova tri filma za detalje...

a mozda ti i ovaj build pomogne ;)

http://www.starshipmodeler.com/starwars/rog_jedi2.htm

josh jedan link sa slikama modela

http://gaeste.modell-art.de/10.html

tenk

odradio sam i obijev i anakinov,i ako je maketa super na naleganje obavezno radi lepkom i posle prefarbavanje,ja sam koristio revell 75 kao osnovi i posle sam doradio dry svetlijom nijansom i nabacio wash kao i ostecenja,kao referencu samo film je 100% merodavan jer sam po netu naletao na sve i svasta,ako ti treba imam neke kadrirane snimke pa mogu da ti posaljem!uzivaces u radu ;Dinace moje eta-2 vise sa plafona na najlonu :D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."