Do-17E-2 Hobbycraft 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Pazi ovako, nema tu neke posebne pameti. Znaci ja zalijem spoj koji hocu da zagitujem super lekom i sacekam barem sat vremena da se sve lepo osusi. Nakon toga pod vodom smirglom 600 krenem da skidam visak lepka dok ne dodjem do plastike. Onda polako predjem na 800 i na kraju kada sam zadovoljan oblikom zagitovanog spoja, tj kad je glatak i kad nema pukotina smirglom 1200 ili finijom ispoliram taj spoj.

Goran A.

Quote from: gasha on 25-03-2008, 08:23:06
Lepo kolega, da li bi bio ljubazan da proces smirglanja malo fotografises i opises postupak rada. Naime meni na nekim modelima prodje extra i ne vidi se nista dok na nekim, kao na ovom Stirlingu, se ubijem od gitovanja i smirglanja i opet se vidi grba.

Zavisi od toga cime gitujes. Ako koristis super lepak koji se kod nas najcesce moze naci, imaces problema jer je poprilicno tvrd.

gasha

Ma ostario mi git. Uzeo sam novi i sa njime ide ko po loju.

djnik

Zalepio sam i motore za krila. Crveni marker sam koristio kako bih motore postavio tacno na 1 zol od korena krila gde im je i mesto.


gasha

preciznost na prvom mestu

djnik

Krila su ismirglana i zalepljena za trup. Sledi gitovanje i smirglanje tog spoja.



gasha

Ajde daj mu malo po gasu, rasplinuo si se na 100 strana. Sala mala, samo napred.


tenk

knjga je vise nego dobra,ima je verovatno u stubovima kulture na trgu,oni su distributeri i najjeftinija je tamo.kod mene u plato-u se nazalost rasprodala :(
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Eraser

Ok,hvala ti,planiram da je nabavim pa bolje da pitam nego da se zeznem da pazarim a da ne valja.

Boki

Quote from: Eraser on 14-05-2008, 20:37:39
Ok,hvala ti,planiram da je nabavim pa bolje da pitam nego da se zeznem da pazarim a da ne valja.
Bila je i u M-Hobby-ju, ali ne znam da li je ima još uvek:
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=1477.0

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

gasha

Zavrsi ti sto cuda ali ovo nikako, gde je zapelo? D:)