Italeri Do-24 1/72

Previous topic - Next topic

Profa

Idi bre, Dottore, pravo hirurški!  8)
Ovo je sam po sebi lep avion, još kad ga ti odradiš sa svim svojim egzibicijama, biće  :o
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

#31
evo daljih radova ...pre par dana sam napravio reflektor uz pomoc NIVEA lima lako se sece , odlicno smirgla a stakleni deo je od Bison 2-komponenetnog epoxy lepka



teski drybrush motora Agama metalizerima na Cosmos prajmovanoj povrsini 



uradjena priprema maski u Coreli kod drugara u radnji isecene na kateru



preshading a zatim i naprskavanje srebrne po napadnim ivicama i gaznim povrsinama




konacno i farbanje ....  Gunze -konza  ;D...po 100ti put kazem ali stvarno sam prezadovoljan bojama




nakon farbanja primenio sam Lanmijev recept sa posvetljavanjem osnovne boje i naprskavanjem u sredinu panela ali zbog preshadinga koji sam radio antrazit crnom nisam bash zadovoljan konacnim efektom senki ...no sledi farbanje korita u crvenu boju  :o ,  wash panela pa videcemo mozda i neki diskretan overshading panela...jedva cekam da isporobam decale  :D

Zoki969

Sta reci ???
Medico, majstore !!! :) ;) :D ;D :) ;) :D ;D

djnik

Moglo je I bolje... ;D  ;D  ;D

Stvarno si ga odradio svestski. Opisi nam mali detaljnije te maske sto si napravio I koje ces dekale da koristis. Kolike eu dimenzije ocr makete, zanima me zbog poredjenja sa katalinom.

cherny

Sjajno! Svaka cast!  :o
A sto se tice odnosa sa Katalinom, tu su negde, koliko se secam.

Lanmi

#35
Auu, jezivo dobro. Jedva cekam da ga vidim uzivo, ovo je strava. Naknadna lakiranja ce malo smanjiti efekat, a koliko iz ovih fotografija vidim, mislim da ti nece trebati postshading. Koliko vidim nisi prskao povrsine sa kojih je oguljena boja, nisam do sada video takav nacin chipinga, hoces eliminisati taj blagi prelaz ili ...? Reflektor je fantastican!
dodato: U stvari, na belim povrsinama na repu i slovima bi mogao blazi postshading.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

hvala drugari drago mi je da vam se svidja  :)

@djnik  ...maske ...vise manje ista tehnika kao Eduard EZ masks....samo-lepljiva folija pripremu sam uradio u Corelu....to podrazumeva crtanje na osnovu fotografija, dimenzije sam dobio uporedjivanjem sa odnosa elemanata i oznaka na pravim avionu, zatim zbog secenja mora da se 'ubije' vecina nodova na slovima kako bii prilikom secenja ivice slova bile glatke ...onda odlazak do radnje koja ima kater . do sada sam ovaj sistem koristio ali kao sablon sada sam se olucio za maske posto su kodovi beli
decale sam stampao na decal papiiru ...vidi na 1 ili 2. starnici

@lanmi ...tek treba da sredjujem te prelaze boja u golog aluminijuma ...naumio sma da upotrebim onu meksu matirung krpu i lagano da zgylim boju

Sandman

super je ovo ispalo sa katerom - znash li mozda koja je minimalna velichina materijala za kater?

tj. da li ima neka minimalna velichina objekta koji kater moze da odradi?

inache najfascinantniji mi je far kako si uradio! ;)

Goran A.

Ovo vraca osmeh na lice, nemam reci stvarno!

medico

#39
Lepljenje decala .....poprilican posao , za svaku rondelu trebalo je iseci i beli decal disk ( kruznim sekacem )
na macro snimcima vide se tragovi rasterizacije tj. stampe laserom ipak sa uobucajene udaljenosto gledanja izgleda ok ! Isprva mi se nije svidelo sto je stampa bila dosta slaba tj. istrosen toner u Copy centru pa su decali polu providni madjutim sasvim je ok leglo na istrosenu kamuflazu, neke rondela sam radi jaceg efekta malo zagrebao skalpelom i smirglom









efekti guljanja boje ...nisam bas prezadovoljan  >:(







ocekivao sam da ce se boja lakse guliti pa sam i sloj srebrne naneo tanko  pa sam ty i tamo uspeo i njega da zgulim geleralno nije ni loshe trebace josh ty popravki mozda Agama metalizeti odrade 'prljav' posao  ;)

probno montiiranje krila ....






djnik

Medico, zar nisi procitao u pravilniku foruma da je zabranjeno da se tako dobro rade makete. Salu na stranu mnogo mi se svidja. Jeste da dekali nisu kao oh Hasegawe ali kad budes presao jos jednim slojem Pronta pa posle mat lakom mislim da se nece primecivati. Naravno niko nece da gleda ocima kao sto si ti zumirao makro na foto aparatu. Ni na pravom avionu oznake nisu bile perfektne garantovano.

Sve si odradio odlicno, samo popravi to guljenje srebrnom. Jedino taj detalj kvari utisak jer izgleda nerealno. Siguran sam da ces uspeti da i to doteras kako treba!

Goran A.

Trebalo bi da dodas jos mnogo sitnih ogrebotina na udarnim povrsinama jer ako se boja toliko skinula na napadnim mestima tokom eksploatacije onda znaci da je bila jako losa pa praksa govori da toga mora biti svuda ali sitno. Oko svih tehnoloskih otvora, na poklopcima, duz linija panela, gondola motora i slicno. Nesto kao kod Japanaca samo manje.

Sandman

pre svega pohvale za suptilni preshading - paneli izgledaju fenomenalno!! detalj na repu to jasno demonstrira!

shto se tiche samih dekala nije tako loshe, jest malo vidljiv raster, ali .... meni pada sledece na pamet - uzmi neku boju koju mislish da bi ishla ok kao oversprej i njome uradi jedan-dva "mist" sloja preko dekala? time bi lagano ublazio raster na dekalima, a i delovalo bi kao suptilni vedering...  :-\ ::)

reci mi shto se tiche samih dekala - jel u Copy centru rade na belom dekal papiru shtampu da ne b dekali bili transparentni ili ....? i koliko izadje A4 tabak kod njih?

Lanmi

Farbanje je boli glava, savrseno mu je ispala boja. Iskreno, ja bih prekrio slojem boje taj srebrni deo a sa solju ili grebanjem bih uradio chipping i to ne bas previse. Mnogo si dobro uradio zelenu boju da bi toliko velikim izgrebanim povrsinama skretao ljudima pogled na tu stranu. Inace mislim da su dekali sasvim korektno ispali. Kako se ponasaju u odnosu na vodu, decal solution etc...
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

milanco

super majstore svaka ti cast ostao sam bez reci prateci ovaj topic :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju