za fanove star wars-a slave I i jos po nesto

Previous topic - Next topic

tenk

neznam da li mu je mesto ovde ali je ipak maketa :De-11 stormtrooper blaster razmera 1:1 sve cist skretch od svega i svacega po uputstvima sa net-a.nadam se da vam se dopada ;Dostalo je jos da zavrsim okidac i da mu uradim jos malo ostarivanja i to bi bilo to.




www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Boki

 :o Ludo, čoveče. Svaka čast i za ideju i za realizaciju.
Od čega si pravio? 'Ajd' opiši malo rad, ako nije problem. Stvarno je super.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Profa

 :o  :o  :o
Jel' će i da radi ?
Bogu fala što sam Lala! :)

tenk

paa nece :(inace u osnovi je vodovodna cev za vodokotlice izbusena po nacrtu sa neta posto je to u stvari sterling puska,rukohvat je od drveta korice su od gume maznute sa kontejnera ;spremnik za okvir kao i sam okvir su od lima opet sa nacrta sa neta seceno dremilicom pa savijano na mini stegi,periskop je delom od dvogleda iz radnje sve za xxdinara i poklopca od laka za kosu,par srafova sa starog kucista od kompa,a budza sa leve strane je stari konektor lexmark stampaca i jos par sitnica ;Deto!trenutno pravim i par light saber-a pa ce uskoro slike!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Gusha


rodeo

Kakav je ono pistolj iznad na prvoj slici? Isto samogradnja?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

tenk

a ne taj je pravi ;Dposto sam i kolekcionar raznoraznog oruzija skupljam koliko ima finansijskih sredstava ,pistolje i revolvere pa i sablje,a taj iznad je colt mod.1908 :)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Hartmann

Ha, ha, super ti je rad  :D!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

nesha

Super izgleda rad! :o Daj sibni link da vidimo sta kazu na netu o tome.

tenk

nisam hteo da otvaram novi topic ;D  pa da nastavimo u star wars maniru.elem posredstvom profe iz slovenije ,dosao sam u posed tri revell-ove makete slave I,vader's tie fighter i snowspeeder.sve makete su kategorija snep kit znaci nista lepak nista boja,ali meni naravno djavo nije dao mira tako da je slave I dobio porciju mr. muscula koji je sljustio komplet boju koja je em bila pogresna em je izgledala potpuno bez veze kad se model sklopi a i onemogucava bilo kakve ozbiljne zahvate i popravke a da ne unistite boju :P tako da sam odlucio da od snep kit-a napravim ozbiljniju maketu dostojnu studijske replike :D maketa je,trebalo bi da je u 1/72-ci sto po literaturi i nacrtima koje sam nabavio i jeste,sklapanje je islo relativno lako i brzo osim spoja polutki,ajde da kazem trupa,gde je zjapila rupcaga od skoro 1mm! >:( nakon gitovanja i dosta super lepka i praska za pecivo,o smirglanju i da ne govorim ;D doslo se do najzanimljivijeg dela farbanja!pregledavsi goomilu slika i iz filma i maketa raznih replika dosao sam do kako tako prihvatljivih nijansa boja koje sam koristio,a koristio sam svasta od revella preko humbrola i mm-a.ciping sam radio za mene novom tehnikom pastom za zube i to bojama u nekoliko slojeva gde je bilo potrebe za takvim efektom(jedna boja,pa ciping drugom,pa preko nje,ciping trecom!)neki rezultat sam postigao drugi ne ali sam ipak zadovoljan kako je ispalo ;D ostalo je jos da uradim wash panela i prljanje pigmentima,verovatno cu jos malo na ovim zelenim gukama raditi cipinga srebrnim metalizerom(jos jedno hvala profesore! ;) ) i lakirati ga celog mat lakom!






i naravno ponosni vlasnik "letece pegle"boba fet licno ;D u malo vecoj razmeri ;D

uskoro i ostala dva...i finale "peglice"
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Profa

Nema na čemu, Tenk!! ;)
Ovo uopšte ne izgleda loše, jedino, što i sam kažeš, nedostaje pomalo luštenja boje na zelenoj... Zato je telo ispalo odlično izraubovano, ne znaš šta je gornja a šta donja boja ;D
Kako si odradio izduvnike, izgledaju k'o pravi  8)
Što se dimenzija tiče, hmmm... nije li ovo SF, te samim tim nema prave letelice s kojom bi se nacrti mogli uporediti?  :-\
Inače si trebao da otvoriš novi topic, ovaj me je potpuno zbunio D:)
Bogu fala što sam Lala! :)

milanco

svidja mi se pitanje je vemena kada cu i ja uzeti neki SF
Svaka cast na izboru :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

tenk

Quote from: Profa on 30-05-2008, 09:16:57

Što se dimenzija tiče, hmmm... nije li ovo SF, te samim tim nema prave letelice s kojom bi se nacrti mogli uporediti?  :-\

neces verovati ali postoje razmere posto se kao referenca uzimaju modeli koji se koriste prilikom snimanja filma! ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Hartmann

Zuper ti je Slave I.
Moji je bio daaaaaaleko prostije sastavljen (tamo pre 20 god.). Secam se da u AMT\ERTL-ovoj kutiji dobijas i 'zamrznutog' Han Soloa  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"