We're on the road to nowhere

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo i moje prve 'prave' diorame. Dosta vise igranja po saksijama. :)
Ovo je samo 'pregled' kako bi trebala da izgleda.
Prica je otprilike jednostavna, tenkovi krecu sa poligona u svoju prvu misiju. Verovatno ce ici 2 Tigra, vojnik na strazari, treba da napravim zicu na ogradi, kao i kapiju, i da sve to ofarbam u neku boju drveta. Ako treba jos nesto da se doda ili sredi slusam :)







nesha

Lepa ideja. Moze i da se to fino uradi. Nego, zar nije rastojanje izmedju "zveri" malo prekratko? Dioramica bo trebala da bude malo duza- da ih razmakne. Ne shvataj ovo kao kritiku, samo kazem  :)

Momcha

I ja se slazem sa Nesom.Razmak bi trebao biti veci  zbog koncepcije
a i ni jedna vojska ne parkira vozila tako blizu.

milanco

deluje lepo za sada nadam se da ce biti super kada je zavrsis
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

3EMYH

Videcu da li cu povecati razmak sa 2 tigra, mada sumnjam. Mozda sklonim jednog i stavim nesto drugo. :)

Sandman

mozda ne bi bilo loshe da postavish neko manje vozilo tipa kubelvagen ili ketenkrad? da bi smanjio efekat prenatrpanosti sa velikim vozilima....

dobio bi malkice vishe prostora da si putanju kretanja vozila stavio po dijagonali chini mi se  :-\

no dobro, svidja mi se okolish - kkao si radio zbunice i rastinje?

Shakal

Ovo obecava. Dobar izbor vozila. Mozda ne bi bilo lose da stavis neku figuricu vojnika...  ;D

3EMYH

@sandman - trava je static grass posut preko drvofixa, a zbunje je neka mahovina kupljena u garden centru.

tenk

obecava! :)slazem se sa sandmanom da bi ti neki kibel bio bolje resenje ubaci i neki znak sa natpisom logora ili putokaz toranj ti je superiska :)samo napred!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Profa

Varijanta za raspored: jednog od panzera stavi na travu sa desne strane, a drugog ostavi na putu, kao da prolazi. Neka posada parkiranog bude spremna da "uhvati priključak" kad prvi tenak prođe. Time ćeš rasteretiti put, a oba tenka će ostati u igri ;) Ideja kao takva mi se sviđa, pretpostavljam da će i izvedba da bude u istom fazonu :)
Bogu fala što sam Lala! :)

nesha

Mudro zborase  Profa-starina, svaka mu je zlatna ;) Ideja sa  "cuskanjem" jedne mace u kraj je dobra i zbog, kako bih rekao, davanja "balansa" malo (zasad) praznim coskovima

3EMYH

Hvala, profo, svidja mi se ideja.

@tenk - mislim da imam negde onaj italerijev set sa field equipment ili tako nesto pa cu da vidim sta mogu da iscupam. Hvala.

Sijamski_Mrmot

Odlicna ideja,

Par saveta, ako ces koristiti 2 veca tenka, drzi se saveta koje daju "profesionalci" a to je pre svega minimum od 3-5 figura po jednom vecem tenku...

Znaci ova scena treba da ti ima barem 7-8 figura po meni (stavi sa strane neke vojnike "u prolazu" ili mehanicare, kuvare... smisli nesto :)

Sama podloga ti je malo premala... vozila kao  ni njihove cevi ne treba da "prelaze" ivicu... al ajd sad, nisu svi sitnicari kao ja :)))

MrmmRm

Dragan

samo naprijed s dioramom .. ako želiš šim više biti detaljan i precizan onda evo par dobronamjernih kritika što se tiče samih vozila .... Jpanther nikad nije bio bojan u tu boju nego žutu + cammo  a ni ta verzija tigra ..ova specifična verzija je bila samo u DAK-u  a i da si napravio potrebne prepravke  na njemu opet bi trebao biti žuti .... eto toliko o kritikama ... inače diorame nisu moje područje pa ti ne mogu savjetovat za podlogu ali i ja bi nabacio neke mehničare okolo i tako to !

pozz