Soviet BRONEKATER U samogradnji

Previous topic - Next topic

tripko

Evo radovi poceli danas.
Da rezimiramo - 1/72 razmera, samogradnja, korito radjeno od lepenke tj kartona ,
ispuna stirodur. Trenutno sam presmirglao korito, posle sledi akrilni git pa smirgla i na sve
to zalivanje sa drvofixom pomesanim sa vodom i u par slojeva.
Evo slika






mutayu

Cestitke na inicijativi! Od cega ce da bude paluba i kako mislis da uradis oplatu trupa, tj. hoces li ostaviti taj sloj lepka ili ces preko neku foliju ili plastiku?

tripko

Muto koliko sam video po slikama sto iste rezinske makete sto od pravog broda, u pitanju su ploce koje su varene
tako da cu razvuci spru i snjim imitirati varove a paluba ce biti od plastike tj stirena kao i sve ostalo kucica i slicne stvari.

mutayu

Super! Hoces li biti u mogucnosti da uradis kalupe delova pa nekad da odlijes neku kopiju u rezinu?

tripko

#4
Nazalost ne, nije isplativo a da nekazem skupo, a tek koliko vremena i cimanja ti je potrebno oko kopiranja qq lele.
evo malo da pojasnim ideja je proizlasla sa ovog linka http://www.modelshipwrights.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=1689&page=1

Sandman

ooo..dzedaju!  :o

od rodjenja ove ideje je proshlo tek nekih par dana a vec si se prihvatio posla....bravo!

super izgleda ovo za sad, ajd bash kad nabacish akrilni git, daj nove slike,....

fino shto nam prikazujesh sve korak po korak ;)

pozz...

mutayu

Lakiraj necim rebra i kobilicu pre akrilnog gita da ne upiju suvisnu tecnost i ne nabubre!

rodeo

Ulazis u legende i narodne price! Pesme u desetercu da ti speva cela maketarska zajednica! Harambasa Tripko!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

medico

slazem se sa mutom ne bi bilo loshe da se impregnira lepenka !

tripko

Nema sta da brinete, prvi sloj gita je bacen i sinoc oko 12 malo osmirglano. mozda popodne padne jos koji sloj gita al videcemo posto sam danas zauzet.

gasha

Vrlo zaniljivo, za sada majstorski. Jedva cekam da vidim kako ces da uradis komandni most i pratece stvari na palubi.

rodeo

Kupolice od T 34 bez problema.....
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Lanmi

Samo napred Tripko, uzivam u gledanju ove izgradnje.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

tripko

Danas nisam stigao da mnogo radim jelsam ceo dan proveo kod drugara pomazuci mu oko diplomskog.
No evo od sinoc prvi sloj akrilnog gita, to malo presmiglano pa drvofix pomesan sa vodom kad se osuzilo
jos jedan sloj gita. i na kraju mozda spic git al videcemo


razoxx