Thunderbolt koji je zakasnio za proslogodisnji "Dule i Baron" i jos neki modeli

Previous topic - Next topic

djos & filip

Tek da se vidi da ne dangubimo

Filip se uhvatio Revell-ovog P47D (1:72) sa idejom da ga uradi u oznakama JRV (jos se nismo odlucili da li ce biti u boji aluminijuma ili kamuflazna verzija,,,,kako brzo napredujemo.....ko zna  :)
Za sada je uradjena kabina (malo se dete potrudilo oko detalja) uz malo mojih saveta.




A sto se tate tice, mene je uhvatila manija ruskih aviona. Pocetak Amodel I-180, nastavak sa totalno nepoznatim proizvodjacem iz Rusije (za svojih 40 i kusur godina zivota ovo je jedini model te firme, kupljen u Zagrebu daleke 1987, YAK 7V ili bar lici na to :).





Nikad mi nece biti jasno zasto sam se uhvatio tog modela koji jednostavno nije bio adekvatan nivou mog znanja, ali posle oko mesec dana struganja i gitovanja....stigo je dovde i sada ceka da ponovo skupim dovoljno strpljenja i da ga privedem kraju....bilo kakvom. Pre toga moram da isprobam par tehnika weathering-a kako bi ostario obe ove masine. Inace, I180 je moj prvi pokusaj panelizacije, nije ispao bas najbolje ali svaki pocetak je......



Poslednja ruska masina u nizu je I-1 vec svima dobro poznata Italerijeva igracka. po mom misljenju lep model i prava relaksacija posle prva dva.



Na kraju, Kineski (Hobyboss) Hurricane MkIIC u verziji VVS nocnog lovca. Iskreno sem na jednom ruskom sajtu nigde nisam nasao sliku nocnog IIc u sluzbi sovjeta. P ako ovo ispadne i What If ...nema veze





Mala promena, uplovljavanje u druge vode.....Revelova U-VII C  1:144   opet po prvi put eksperimenti za mene ....



Od Filipa i mene toliko za sada

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

@ Filip: samo tako napred, biće to i te kako dobar 'Jug' za pionirski rad  :D
@ Tata: boja je baš dobra, s obzirom da si četkicario (možda samo spiner I-180 zahteva doradu - slikano odole).
Weathering i lakiranje će sigurno poboljšati izgled, naročito što se tiče presijavanja dekala :(

Srećan rad obojici!  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Boki

Jako lepo. Svaka čast obojici.
I boje nanete četkicom su ispale odlično. Koje boje ste koristili?
Tražio sam vam slike ruskog noćnog Harija IIC ali nisam nigde našao. Iskreno, ne znam ni da li ih je bilo :-[ .
A i ako ispadne "What if", ideja je odlična :D ;) .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

djnik

Drago mi je da vidim i mljadje clanove na forumu. Kad god zapne slobodno postavi pitanje i siguran sam da ces u roku od par sati dobiti kvalitetan odgovor. Sto se tice Tanderbolta ja preporucujem onaj nas kamuflazni, bice dobra vezba za Filipa a i lepse izgleda od onog "Hajduka" u boji aluminijuma. Realistican "natural metal finish" je mozda i najteze odraditi u maketarstvu.

Kerber


djos & filip

Kerberu hvala!

na osnovu ovog modela sam i krenuo u akciju, ali sam izgubio link.....sada mogu dalje :)

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......