Revell 1/72 Avro Lancaster

Previous topic - Next topic

Kerber

ako nisi presao lakom decale, onda ima spasa, al' prvo - ako si presao prontom preko, uzmi ajax za pranje prozora, nakvasi stapic sa vatom (Bibo) i lepo polako predji 2-3 puta preko decala. Skinuce pronto a ako ne zapinjes iz petnih zila, nece da ti oduva decal.
Posle idu softeneri, ili, ako nemas a ne mozes da ih nadjes, onda - alkoholno sirce (sluzi kao micro-set ili metil alkohol - kao micro sol). Obavezno ga probati na decalu koji je visak, iz tog kompleta, jer nije reakcija svih decala ista na sve setting solution tekucine, pa ni na ove home-made.
A pomaze prilikom samog postavljanja decala, al' OBAVEZNO NA LAKIRANU POVRSINU, da se odmah potom pritisnu krpicom umocenom u kipucu vodu.

Shakal

Evo rezultata dobijenog nakon tretiranja alkoholnim sircetom:




Jeste da sam "ubio" dosta silveringa,ali je i dalje katastrofa...  :'(  :'(  :'(

Profa

Sad nema šta, možeš još malo da popraviš silvering drajbrašem osnovnom kamuflažom, tako da ne pređeš preko samog dekala...
Za sledeći put da znaš da ove stensile isečeš, ako je ikako moguće, na što manje filma, i da ih stavljaš pojedinačno na maketu...
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

E,to sam mislio odmah da uradim i ne znam zasto nisam... OK,svaka skola se placa...

Sandman

probaj da malo igflicom bocnesh ta mesta gde imash silvering pa ponovo da nakapash maaaalkice sirceta?
tako ce ti izaci zarob;ljeni vazduh a sirce ce da prodje ispod i da zalepi dekal....

i naravno krpicom natopljenom u kipucu vodu pritisni....

mozda bi ovo mogloda ti pomogne.... ako ne onda shto reche Profa - drajbrash bojom kojom si farbao ispod dekala lagano da ne predjesh preko samog dekala pa da pokrijesh silvering....

Kerber

Nije mi jasno samo dal' si ovo lakiao bilo cime maketu pre decala, ili si na suvu boju isao decalima...mada mi se ovo nekako sija...ali, ne znam tacno.
Iglica, skalpel,  pa u rasekotinu ili rupicu nakapaj ili sirce ili alkohol (to je medicinski, samo sto u apoteci tesko prodaju na poverenje ovaj od 95%, da se ne bi zloupotrebio ), pritisni krpicom, utrljavaj stapicem za ushi, dok ne isteras vazduh.
Jbg, drugi put vise paznje obrati na to, jer decali ce ili da ti podignu maketu ili da je srozaju nacisto...

Shakal

Evo,uradjeni su zatvaraci trapova i uradio sam ovaj lanac sto se kaci za bombu. Njega sam,u stvari uradio ranije,ali nisam slikao.



Sto se dekala tice,busio sam ih iglom,nalivao sirceta i posle toga presao sa lakom,tako da sam ublazio "stetu".
A,maketu nisam lakirao nicim pre dekala-lepio sam ih direkt na boju... :P

Kerber

E, pa kome pricamo sve vreme redosled... :o
Boja, lak, decali, lak, wash, matt...

Shakal

Pa,dobro... Naucicu i ja jednom...  :D

Shakal

Evo danasnjeg napretka u radu:
-odradjen wash,
-odradjeno mat lakiranje...




Silvering se i te kako vidi,ali sta je tu je-sledeci put ce biti bolje... A,da; zamazao sam stakla lakom (divota jedna)... Taman pomislis da si us'o u fazon-kad ono... Nema veze,popravicemo...  :D

Profa

Uf, al' bi ja stradao da nešto radim na miljeu :-\ (zato ga ni nemamo na stolu, i ned'o mu Bog da se i pojavi ;D )
Wash ti je malo svetao (tj. uglavnom se ni ne vidi), ali ti je zato matiranje dobro ispalo (posebno na staklima >:D ) Popravi!
Sad još drybrush i ta stakalca, i  uradio si što se uraditi dalo od te itak loše makete... A i naučio si štošta, pa da primeniš na nečem boljem sledeći put ;)

p.s. Deder snimak odozdo da vidimo popravku spoja!  ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Pokusao sam da skinem lak sa stakla,ali ne ide... Malo sam ga cak i upropastio...  >:( Izgleda da ce tako ici na avion,pa neka izgleda kako izgleda...
Ovih dana ce biti gotov,pa "kacim" slike.  ;)

Sandman

Quote from: Shakal on 30-04-2008, 19:54:20
Pokusao sam da skinem lak sa stakla,ali ne ide... Malo sam ga cak i upropastio...  >:( Izgleda da ce tako ici na avion,pa neka izgleda kako izgleda...
Ovih dana ce biti gotov,pa "kacim" slike.  ;)

mozda bi mogao nekom jako finom shmirglom da sredish matirano staklo - zatim uzmesh krpicu i kalodont (ili ako mozda imash neku technost za poliranje - Gunze Polishing compound npr.) i namazesh preko stakla i trljash.... postupak sa polurtanjem ponavljaj dok ne primetish da je malo bolje staklo... a zatim ga bucnesh u Pronto i ostavish ispod "staklenog zvona" da se osushi jedan dan.... trebalo bi koliko toliko da popravi situaciju  :-\

Shakal

Evo,jos malo pa gotovo... Ima gresaka,ali s' obzirom da dosta toga nisam znao i nervirao ljude po MK sa kojekakvim pitanjima-ispao je OK.
Ostalo mi je da malo popravim ove prozorcice,a kabina je ispala ovako,jer vise nisam smeo da je ribam... Pokusao sam onako kako mi rece Sandman i to je neki rezultat (inace,ja sam jos ribao sa razredjivacem); vise nisam hteo da ribam,jer sam bio na korak da upropastim staklo... Dakle,evo slika:






Profa

Vidi se da imaš još da učiš, ali ovo izgleda daleko od prve makete ;) , tj. dosta si i naučio / primenio :)
Ostaje ti da (pod OBAVEZNO) obojiš antenske sajle, malko iskaču ovako bele ::) Ostalo je tu je gde je, a znaš za sledeći put...
Jedna napomena vezana za tvoje "nerviranje ljudi po MK" - ne nerviraj nas ovakvim komentarima! ;D >:( ;D
Svi smo ovde došli zato što nas interesuju srodne teme, da naučimo ono što ne znamo i da podelimo svoja znanja sa onima koji ne znaju... Prema tome 100 ili 1000 pitanja nije problem, ako čovek iz njih nešto nauči :)
Bogu fala što sam Lala! :)