Sretenje 2008, 15 februar. Takticka vezba i centralna proslava u Nisu

Previous topic - Next topic

Miljan

Na AS forumu se pojavila informacija da ce ove godine aeromiting za Sretenje  mozda biti u Nishu :o Jos ako polete 29ke do tad bice to EXTRA manifestacija.
Za sada postoje neke nezvanicne najave da ce 29ke imati promotivni let za novinare u nedelju 10.02 ali tesko da ce tako biti.

Miljan

Danas tigla 3 Orla


BARAKUDA

Pise i na B92, da je najavljen prelet veceg broja aviona u periodu od 12-15 februara valjda.
Sve to naravno u Nisu, pa se nadam dobrih slika od clanova foruma iz Nisa

Barakuda

Gusha

Danas sam imao prilike da prisustvujem generalnoj probi takticke vezbe koja ce se odrzati na Sretenje, 15 februara (petak) na poligonu kasarne "Mija Stanimirovic" (Komren) u Nisu, povodom dana VS.Vezba traje sat vremena, i mogu vam reci da je vrlo dinamicna.

Sastoji se prvo od napada specijalnih jedinica na autobus koji su oteli teroristi, uz sadejstvo helikoptera.Sve je to propraceno uz dosta pirotehnike i pucnjave....



Zatim sledi napad na kontrolni punkt nase vojske od strane terorista, gde je nasi koriste svo raspolozivo naoruzanje uz sadejstvo oklopnih transportera...
Nakon toga je zaposedanje borbenog polozaja sistemima PVO, (Kubovi sa radarima), koji prelaze iz marsevskog u borbeni polozaj...
Nakon toga sledi napad na uzvisenje, prvo desantiranjem padobranaca, uz napad oklopnih jedinica sa M-84 i uz nalet avijacije u brisucem letu (Game, Galebovi, i nadam se Orlovi koji su leteli ovih dana, ali su danas izostali zbog vrlo loseg vremena).
Na kraju programa je demonstracioni let Galeba i Game....

Evo ostalih klipova...













Kerber

Malopre su leteli, ali, samo par, cini mi se....
A pre 15 min i '29.... Evo, opet negde okrece pod forsazom.
Ne ide iznad grada, ali tamo oko aerodroma. Visoko je i predaleko da bih slikao. Ako Gusha moze, on ce pustiti fotke.
Grmi, sine, ko za vreme Nate....

ugovorac

Kapije kasarne se za civile otvaraju sutra u 11,00 casova a vezba pocinje u 13,00 casova.Vezbu nisam gledao ali cujem da je vrlo interesantna.Stacionarni deo je izuzetan i ima sta da se vidi.U svakom slucaju,ko dodje nece bez veze da potrosi vreme.

RILE-NS

Braco od kude Nis
molba u moje ,ali i ime drugih forumasa(mislim),potopite nas sa slikama tehnike.Sto vise,to bolje.Nek padne dosta walkaround-a.Mene zanima ono cega nema-(BOV,kamioni-fapovi, tamovi,krazovi,mazovi i prikolice,prikljucna vozila,terenci...)Nemojte molim vas svi slikati M-84 ili BVP-80-ima toga u izobilju.Potrosite koji giga u korist domacih tema i nas koji cekamo materijal za samogradnje.-Izvinite na neljubaznosti,ali vas smatram mojima,pa me nije sram da vam istem ovu malu uslugu.Ziveli i lepo se provedite.

Hartmann

Evo malo atmosfere sa danasnje vezbe.
Davno ovako nesto nije moglo da se vidi u Nisu (NADAM se da nije SAMO razlog politicka situacija u zemlji) i ocekujem u narednim godinama jos ovakvih skupova u Nisu. Jedina senka na danasnjoj vezbi je bilo vreme  :(. Oblacnost je sprecila duzi nastup avijacije, a minus i vetar nas je naterao da odmah posle vezbe pobegnemo u tople domove  :D. Tako da od mog detaljnijeg snimanja nije bilo nista. Slike i filmove sam uradio samo dok je vezba trajala i nesto malo pre vezbe. Filmove nisam aploudovao jer ukupno staju oko 700MB, tako da mozete uzivati smo u slikama.
Sve u svemu, s obzirom na stanje u vojsci, ovo danas je bilo SUPER.



M-84 u hangarima


'Zirafa'


Odbor za docek Shuleta i Ponosha.


U gornjem desnom uglu je i slovenacki automat. Da li je usao i u upotrebu VS?


Bilo je i dosta stranih vojnih delegata...


...karabinjeri...


...makedonche...


...i rushche  :).


Shule i Ponosh


DeKon jedinice 1...


...i 2


'Punkt UN' na koji je vrsen 'napad' terorista.


Zarobljavanje 'terorista'


Juris!


Dosle baje da sprovedu 'teroriste'


Achtung Panzer  ;D!




ZOOOOOMMMM  :o  :D!!!


'Remontovana' 29-ka  8) .
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

ugovorac

Malecki,odlican si za obacestajca.Kako to da te nadlezni nisu ranije pronasli.Dobro,dogadjaj je bio izuzetan.Odlicna vezba,odlican stacionarni deo i mnogo publike.Verovatno bi bilo i vise ljidi da je vreme bilo lepo.Zbog toliko ljudi izlozena tehnika nije mogla da se slika kako bi to hteli.Vrhunac svega je ne sumnjivo bio let 29-ke.Ono sto je izostalo verovatno zbog loseg vremena a bilo je na generalnoj probi je solo tacka jednog G-4 i padobranski desant izveden iz helikoptera.Naslo se tu i desetak maketara pa je to ispalo i kao neki vanredni sastanak.Sve u svemu,izuzetan dogadjaj i oni koji su se smrzli ne zale zbog toga.

Petar_II



Gusha

Zirafu su farbali Svedjani prilikom remonta.Ima dobre fotke, samo da se vratim kuci!

Miljan

Evo par mojih
Moj mali plavi G-4 je dobio novog vlasnika ;),pogadjajte ko je u pitanju


Miljan