HMS Rodney 1/700 Tamiya

Previous topic - Next topic

Asurbanipal

Evo poceo sam da sklapam Rodney, za sada sam postavio sve gde sta ide, prednje topove 403mm nisam fiksirao
kao ni bocne. Plan je sledeci> prvo da ceo brod isprskam u mat sivo, onda naknadno da ofarbam palubu u revell mat 16.
Na kraju bi presao na farbanje detalja, camaca, cevi topova i ostalo.
;D



Asurbanipal

evo kako dalje napreduje rodney
zavrsen je 90%






Marko M

Pozdravljam izbor makete. Rodney i King George V su mi medju najlepšim britanskim ratnim brodovima Drugog svetskog rata. Odavno nisam radio ništa od brodovlja, pa kao laik mogu samo da kažem da mi se svidja kako napreduješ. Da li ga radiš samo do linije gaza zato što će ići na neku podlogu?

Asurbanipal

da, posto je water line model, moracu da napravim podlogu.
Do sada nisam pravio vodu, ali imam nekoliko ideja o tome.
Isprobavao sam kuci varijantu sa topljenim voskom i plavom bojom,
nije lose ali brzo se hladi i tesko se pravi struktura vode.  :'(

Suhoj

Lep model. Ja imam King George V.

Asurbanipal


Sandman

nekako mi paluba deluje monotono sa bojom, ako nisi radio wash uradi ga jer cesh dosta dobiti na 3D efektu oko detalja ;)

inache, voda ti je sasvim uspela, s obzirom da ti je ovo prvi put da pravish ovakvu podlogu ;)

shta si koristio kao materijal za vodu? topljeni vosak koji si gore pomenuo ili neshto drugo?

Profa

S' obzirom na to da si na njemu vežbao pravljenje vode, baš ti je dobro ispala! :D
Naročito mi dopada mreškanje talasa oko  čamca... :o
Uostalom, kao i cela maketa... Nisam neki poznavalac brodova, ali ovo lepo izgleda...
Bogu fala što sam Lala! :)

milanco

lep rad svodja mi se  :o jedino malo naglasi teksturu kao sto je Sandman redako i bice super
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

tenk

bas je lepo ispao,stvarno kako si radio vodu,ispala je prva liga!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

La

Сјајно!
Вода је одлично испала.
Цамо мало запрљај палубу и биће још боље.

airbamby

Brod je za svaku pohvalu,svaka cast
Super je ispala voda...
Na kraju je sveca odradila svoje ili je nesto drugo?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

milten

Heheheh
Koristio je ovo ...

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

jota

Шта сте навалили на човека "пљај палубу, прљај палубу".  ;) :D Па запрљао је палубу (по мом мишљењу таман колико треба ;)) и куполе и све што треба. Мислим да се вама заправо заправо смета избор боје палубе (претпостављам да је ревел 16 наведен на саставници). Ја у њу обично додајем и мало неке тамније браон, некако ми је тако реалније дрво.

Асурбанипале, "дебело" море супер изгледа.

Boki

Potpuno se slažem. Mislim da nema potrebe za prljanjem palube. Jeste da bi izgledalo "maketarskije" :D ali mislim da ne bi bilo realno s' obzirom na razmeru.
Odličan rad. Svaka čast.
'Ajde odaj nam tajnu kako si "napravio" vodu? Je li ovo Miltenovo čudo ili neka "tajna kućna hemija" :D ?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.