Revell FW 190 D-9 1:32

Previous topic - Next topic

morlak

Pozdrav svima!

Evo konacno i ja da se okusam pred uvazenim kolegijumom. Ova maketa je cekala neko vrijeme da se nabavi adekvatan airbrush, i konacno je Badger Vega 1000 u mojim ne bas najspretnijim rukama, te sam se upustio u postovanje svog napretka. Posto mi je ovo premijerno pojavljivanje, unapred se izvinjavam adminima i svima ostalim ako bude kakvih gresaka.

pozdrav



Kerber

Ma samo napred !
Nemas zasto da se izvinjavas, do sada je sve OK.
Srecno sa novim projektom, a cini mi se da je opasan FW. Mislim da je to Hasegawin prepak, ali - odlican. ne znam samo dal' su mu stavili komad (zadnji )  motora, posto se to vidi kroz rupe za stajni trap...Zakrilca su, vidim pokretna, mada nisam vidjao fotke gde su na stajanci spustena (mozda samo koji servis).
Smanji pritisak kad radis AB-om, i razredi boju....pridji maketi i imaces savrsen finish.
I bolje par puta predji razredjenom farbom maketu, nego jedanom, pa da zacementira. Onda se i taman dozira koliko ce se preshading videti kroz kamuflaznu boju.
Cepaj !
Drzimo palceve za uspesan projekat.

gasha

Slusaj sta ti Kerber govori i cepaj, kako god da ispadne stices iskustvo. Ja sam prva tri od prosle godine dao sinu da se igra.

morlak

Kerber, blagodarim na zeljama i pogotovo savjetima. Sto se tice makete, zadovoljan sam kvalitetom s obzirom na to da je u pitanju Revell (moguce da je izvorno Hasegawa), a zadnji dio motora postoji, okacicu sliku gdje se to vidi.

Pozdrav.

Profa

Samo napred, na greškama se uči (istina, bolje tuđim nego svojim ;) )!
Bogu fala što sam Lala! :)

morlak


Kerber

Taman, to je to, a taman sam trazio tu referencu, posto me cekaju 2-3 takva za rad, istina '72, ali se ipak to vidi.
Koliko vidim, dobro radis, stoga, jedva cekam nastavak.
pozz !

tenk

#7
odlican!bas si dobro odradio prostor stajnog trapa!poslusaj kerbera za rad sa brasom i bice prva liga,jel ti to smirgla malo grublja ili mi se cini,pazi da ga lepo ispoliras na tim mestima zbog farbanja.jedva cekam nastavak! ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Goran A.

Vidim tu u gondoli trapa gde ima cevi i sta vec, neku rdju ili boju rdje. E, ako si hteo da simuliras rdju onda si pogresio jer na letnoj Dori ili bilo kom klipnjaku koji cesto leti, ne moze biti rdje u motorskom delu zato sto je tu toliko masno da ako dobro zasolis mozes i da jedes. Naravno ako si dovoljno gladan. Mozda me monitor vara ili sam snimak ako nije rdja onda nista.

Lanmi

Onaj korser pa sada i dora u 32ci, lepo nema sta. Kod prskanja preshadinga one tackice van linije su se javile jer ti je bilo previse gust rastvor boje za pritisak kojim si prskao. To nema veze kod preshadinga, ali poslusaj Baneta i razredi mnogo vise boju kojom ces prekrivati povrsinu (slobodno stavi 2x vise razredjivaca nego kod ove crne). Moj savet je da se za preshading ne koristi cisto crna boja vec neka tamno siva ili tamno braon. Kada gradis slojeve boje preko preshadinga oceni kada ces stati sa prskanjem (ja stanem kada steknem utisak da ce mi iduci sloj boje potpuno prekriti efekat preshadinga, a prskam mnogo razredjenom bojom).
Za sada super izgleda, jedva cekam nastavak, koja mu je kamuflaza?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

morlak

Evo mene nakon dosta farbanja u 3 dana, mada nemam obicaj zuriti, sad je specificna situacija, naime novi AB je u pitanju pa je valjda razumljivo. Elem, jos jednom zahvaljujem na savjetima sto se tice prskanja razredjenom farbom u vise slojeva, mada nisam bas odgovorio adekvatno. Naime, jos uvijek sticem osjecaj za rad sa novim alatom, pa ne mogu najbolje iskontrolisati mlaz, i definitivno cu morati pojacati razredjivanje farbe, izmedju ostalog i zato sto nemam pravi kompresor vec improvizujem sa Revell-ovim flasama gasa za pritisak, sto je zaostavstina od Revell Starter AB seta.

AG02, jesam simulirao rdju, a tad kad je to radjeno moja ambicija se zavrsavala na tome da to uopste lici na rdju  ;D  tako da su mi detalji koje spominjes bili daleko od pameti. Svakako, hvala na primjedbi.

Lanmi, postoje 3 kamuflazne sheme u uputstvu za sklapanje, al' nijedna mi se ne svidja, pa sam ovu shemu koju radim "posudio" sa jedne od gomile galerija po internetu. Inace, u Novom Sadu imam prilike nabaviti iskljucivo Revell boje, a koliko sam shvatio po forumskim komentarima, u odnosu na MM, Humbroll ili Gunze su dosta slabijeg kvaliteta.



morlak

Evo ga Revell 47 mouse gray


morlak

I Revell 68 dark green





Vidi se da mi je farba tu i tamo izletala, muce me ove "pritisak" boce, al' mogli bi to mozda proglasiti umjetnickom slobodom  ::)

pozdrav svima

Kerber

Dobar je...Ne znam koju shemu si odabrao, ima ih po galerijama stvarno i previse, dobar  wash ce na kraju da mu pokaze sve detalje po "kozi".
Za sada, samo tako...mozda nije kasno da mu malo ove zelene ispod kabine predjes s' osnovnom svetlo-sivo-plavom (RLM 76), nesto se ne secam da sam negde toliko veliku fleku ispod kabine video...ali to je subjektivno.
Mozda moze da ti pomogne to da imam dosta profila za taj avion, a ima bogami i Zoki 969 (ovo ja u njegovo ime, nadam se da se nece ljutiti), pa da ti nesto saljemo, ako ti treba.

morlak

Hvala na ponudi Kerber, rado bih pogledao te profile. Hocu da se posavjetujem u vezi washa, prije nego nastavim. Namjeravam da predjem cijelu maketu slojem gloss laka, a zatim da izvlacim wash po svim panelima, eventualno malo vise na mjestima gdje bi moglo biti vise prljavstine. Jel' to to ili nesto propustam?

Kasnije namjeravam malo preci gun metal bojom po nekim rubovima da simuliram guljenje farbe, pa ako mi ko ima kakvu preporuku u vezi toga dati, bicu vrlo zahvalan  ::)

pozdrav