Revell FW 190 D-9 1:32

Previous topic - Next topic

Profa

Quote from: morlak on 25-03-2008, 21:02:55
Namjeravam da predjem cijelu maketu slojem gloss laka, a zatim da izvlacim wash po svim panelima, eventualno malo vise na mjestima gdje bi moglo biti vise prljavstine. Jel' to to ili nesto propustam?

To je to. Preporučujem da u ovom slučaju kamuflaže wash radiš nekom tamno sivom, a ne crnom. Takođe ti je moja topla preporuka neka akrilna boja na vodenoj bazi, a nikako ne enamel (da ti razređivač iz washa ne pokarabasi lak i, ne daj Bože, boju ispod...

Quote from: morlak on 25-03-2008, 21:02:55
Kasnije namjeravam malo preci gun metal bojom po nekim rubovima da simuliram guljenje farbe, pa ako mi ko ima kakvu preporuku u vezi toga dati, bicu vrlo zahvalan  ::)

Avioni su bili od aluminijuma, tako da će silver ili aluminijum boja mnogo bolje odraditi posao ;) . Gun metal zadrži samo za mitraljeze/topove. Izduvne gasove odradi opet nekom braon/tamno sivom bojom, blagim drybrush-om...
Bogu fala što sam Lala! :)

morlak

Evo mene opet  8)

Prvo bih zelio pitati koje su akrilne boje preporucljive i gdje ih mogu nabaviti?
Sad, sto se tice Dore, za ovu priliku probao sam nesto na svoju ruku i umjesto washa odradio weathering grafitnom olovkom. Lose su fotke pa se to nece  bas najbolje razaznati, al' valjda ce iskusnim majstorima koji ovdje zalaze to biti dosta  :)






morlak


Kerber

Jesi li mu "davao" prvo lak pa onda decale?
Cini mi se da nisu najbolje legli,pa se javlja silvering na stensilima a i krstovi sa donje strane kao da imaju onu decal-foliju, koja je malo izmenila bolju, pa se javlja i tu nesto kao obrub drugacijom plavom... ???
Ovo sa grafitnom olovkom je i moj omiljeni nacin wetteringa, kad ide na matt, ali na lakiranu povrsinu najbolje ide wash. (prirodu odredjujes kontra od prirode laka).
Ima jos dve stvari koje me malo muce ovde - nesto kao pukotina ispod desnog vetrobranskog stakla (u prirodi je nema na ovom avionu) i druga stvar je moja nedoumica oko postavljanja izduvnih cevi. Obicno se one postave iznutra, a ako je slepljen trup, bude malo teze, ako ne i nemoguce.
Kako ces to da resis, osim ako mu za ovu razmeru nisu dali pojedinacne izduvne cevi, pa da ih tako - jednu po jednu zalepis... ::)
Inace, boju si mu lepo pogodio, bar na fotkama mi se cini da je ova rlm82 bas kako treba, a takodje i "tufne" i ove mekane prelaze si lepo odradio.
Cekamo nastavak, da vidimo kako ces se izboriti do kraja sa ovim lepotanom medju avionima.
Samo napred !
Pozz !

Profa

Quote from: morlak on 09-04-2008, 10:36:43
Prvo bih zelio pitati koje su akrilne boje preporucljive i gdje ih mogu nabaviti?
Ja koristim Valejo ModelColor, akrilne boje na vodenoj bazi, za wash. Naravno, 90% razređene vodom...

Tebi je ovaj "wash" grafitnom, odnosno naglašavanje panela, lepo ispao (i pored lošijih slika se da videti).
I ja sam, kao i Bane, zapazio probleme sa dekalima - na donjim krstovim se vidi film, a gornji krstovi i stensili se sjajkaju pomalo...
Bogu fala što sam Lala! :)

morlak

Sto se tice dekala, stavio sam ih nakon lakiranja i istiskivao stapicem za usi zrak izmedju dekala i podloge, koliko sam god mogao, mada se folija i dalje vidi pod odredjenim uglovima., ne znam zasto. Naravno na dnevnoj svjetlosti se to uopste ne vidi, ovdje se to isijava zbog kosine pod kojom je slikano i blizine lampe. Valjda ce se to malo nakon sloja mat laka srediti  :-\

Pukotina ispod vjetrobranskog stakla - pojma nemam cemu sluzi, ali urezana je na trupu fabricki.
Kerber, dobro si pretpostavio, izduvne cijevi jesu date pojedinacno, i to grupisane po jedna, dvije i tri sa svake strane, te planiram prvo da im busim otvore, pa pojedinacne da ugradjujem.

Kerber

Mozda je sad glupo, vec je ofarban, al' hajde da kazem koju.. :D
Ako mozes, nekako mu ovu pukotinu zatvori, velik je avion, i bode malo oci.
A za Revellove decale, ima mozda nesto kao stos - topla voda oslobadja onu njegovu (ako su stari proizvodjaci decala kod njih) zuckastu lepljivu tvar, i moze da se odvoji cak i prstima kod vecih komada decala...izgleda ko komadic tanusne sluzave kese.
To ako ne odvojis, hoce da ostane ispod decala, daje obavezni silvering, dodatno odeblja decal, i cak po rubovima hoce da izmeni boju...Sad su im se decali popravili, ali sam imao problem ranije, kad se pojavio njihov Arado 240, Me262, FW190A...to je bio uzas. Dok im na ovaj nacin ne "dodjoh glave". I da, da ne zaboravim, posto posle te procedure nema vise dobog lepka da fiksira decal, nanesi cetkicom malo pronta, pa onda lepi decal. Ima vremena da se pozicionira, pre no sto pronto stegne, a silveringa ne bi trebalo da bude...mada.. >:D

morlak

Evo mene narode s jos slicica.
Primjeticete silvering polegnutog roze dekala, to je zato sto je fotografisano prije lakiranja preko dekala, tako da ce to biti sredjeno. Takodjer, potrebne su i sitne farbarske intervencije, bice i to.







Kerber, sto se tice problematicne rupice, ako mislimo na isto trebalo bi to da se vidi ovdje:

http://www.airliners.net/photo/Germany---Air/Focke-Wulf-Fw-190D/1077191/L/&tbl=photo_info&photo_nr=8&prev_id=1091491&next_id=1016877

pozdrav svima

Boki

 :o Auh! Moćno izgleda, nema šta. Bravo!

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Da to je to, ovde su ga na maketi malo trapavo izveli, pa deluje kao pukotina...nema veze. Nisam je dobro prepoznao.
Avion izgleda lepo i mocno, kakav je u stvari i bio.
A ovaj jadnik u muzeju je bio mesavina trupova, krila i ne znam cega sve ne, a o farbi da ne govorimo...totalno promasen..nazalost.
Tvoj avion lepse izgleda, garant!
Taman si mi dao motiv da napravim ove moje Dore....hehe
Spakovacu ti profile, pa preko PM cu ti dati link, pa prevuci.
Pozdrav !

morlak

Hvala na pohvalama gospodo, Bane mnogo hvala na profilima, dokument je odlican. Ponovio sam se opremom, tako da umjesto Nokie, sad fotografisem Nikonom. Jos se nisam priucio baratanju aparatom, pa evo par prvih slika uradjenih "auto" modom.





pozdrav

Kerber

Ovja lepotan je jos malo pa gotov.

Cekamo kraj radova i konacno izlaganje u "gotovim maketama".

A bolji aparat pokazuje lepse i one sitne detalje...odlicno za sad.

morlak

jel' neko zna sta se desava sa photobucket-om?
na svaki pokusaj da se ulogujem, redirektuje me na neki drugi hosting servis  >:(

Kerber

Photobucket je skoro trazio da se reimenuje username ili password...
Pomagalo je cak i da samo prvo slovo povecas...mozda je to caka...Prpobaj, prvo jedno pa drugo ili im posalji pitanje da ti potvrde novi pass i user...

A taman sam se ponadao dovrsenom maketom Dore...sa velikim repom.
Jedva cekam da je vidim gotovu.

Sandman

Quote from: morlak on 18-06-2008, 14:46:46
jel' neko zna sta se desava sa photobucket-om?
na svaki pokusaj da se ulogujem, redirektuje me na neki drugi hosting servis  >:(

moguce da si zapatio neki virus tj. spyware, pa te iz tog razloga prebacuje na neki drugi sajt?

proveri nekim antispyware programom komp...