Academy 1:48 Su-27 Flanker B

Previous topic - Next topic

Daniel

extra... :)...kad sam ,,snimio''kokpit pala mi fioka.stvarno je super...kad bi ja mogao barem blizu toliko bio bi prezadovoljan. ;D

Goran A.

Ako se nadjete pored pravog Suhoja nemojte da gurate prste u tockove ili bilo kakve rupe na avionu.

morlak

AG02, molio bih obrazlozenje  ;D

Daniel, hvala, ali vjeruj mi nije to bog zna kakva vjestina, potrebno je samo malo iskustva u radu sa ecerajem, ostalo je zasluga masinerije zvane Eduard.

Goran A.

Quote from: morlak on 15-12-2008, 11:47:11
AG02, molio bih obrazlozenje  ;D

Bice JAO!!!!! Kocioni diskovi se hlade ventilatorima pa zato na sredini bandaza imas rupice. Jednom sam samo uperio prst prema tocku bez ikakvih namera a rus koji je stajao tu blizu opalio me po ruci uz cuveno: "Njet!!!!" Covek je mislio da cu zavuci prst u tocak a ventilator je jos bio u pogonu.

Dada

AG02 misli na ove otvore...

Tuda ventilator/turbina usisava vazduh i salje ga preko diskova/kocionih celjusti...

VooDoo

odlično ti ide, jedva čekam sljedece slike :)

daj mi molim te reci točno koje boje misliš koristiti jer bi i ja uskoro išao raditi SU-27 a niko mi ne zna točno rec koje boje idu !??

znači koja za interijer ??  ( Revell, Gunze - broj ? )
a koje za doljnji dio    ( Revell, Gunze - broj ? )
i koje 3 za gore   ( Revell, Gunze - broj ? )

Hvala

morlak

Zdravo svima,

veliko izvinjenje za kolegu VooDoo-a, odavno nisam obilazio ovaj thread, pa samim tim nisam ni odgovorio na pitanje. Provjericu kombinaciju boja, pa cu navesti ovdje.
Za sve ljubitelje ruske avijacije, evo link na sajt sa brdom slika, u pitanju je Maks 2009 u Moskvi. Odlican walkaround pregled sa (konacno docekasmo) slikama visokog kvaliteta i rezolucije, Uzivajte:

http://maks.sukhoi.ru/maks2009.htm

Pozdrav.

p.s. Nisam postovao razvoj flankera odavno, posto sam u fazi rjesavanja glavnog problema. Naime, krila su se "iskrivila" na dolje, vjerovatno zato sto je maketa u kutiji stajala blizu radijatora, mada ja sumnjam da je takva stigla iz radnje, ne mogu se sad bas sjetiti. Treba, dakle da ubacim nekakvu armaturu izmadju gornjih i donjih povrsina oba krila, pa sam trenutno u potrazi za adekvatnim tankim, laganim i cvrstim materijalom, sto bas i nije lako naci. Nekakav lim ce morati ici. Nadam se skorom rijesenju, pa idemo dalje sa ovom maketom koja mi je apsolutni favorit.

djos & filip

Ovo sto si do sada pokazao izgleda vrhunski.

Stvarno pravi raj za oci, nastavak ce ocigledno biti....ludilo  :super

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

morlak

Postovanje,

evo, malo da se maknemo sa mtrve tacke. Nabavio sam Aires mlaznice, i odmah se latio posla..za pocetak gun metal po unutrasnjosti, pa cu gledati preko toga svijetlo zeleni dry brush..






pozdrav

morlak

hello,

sad ide malo humbrol metalik plava, nisam nesto sretan kako je ispalo, al' sta je tu je..







Kerber

Komotno ste mogli da pokrenete "Group build" sa temom Su-27 i njegove verzije...Stvarno.
Sta ih je u poslednje vreme...al' neka...Bar se tema dovede do kraja, a na delu se vidi razvoj maketara.
Za sad ides kako treba. Pogledaj malo po drugim forumima ovo farbanje metala pre izduvnika, jer je tu izgleda temperatura bas  visoka i cesto se vide neobojeni, al' opet metalno sareni delovi... ;)
Samo napred !

morlak

da, da, ima par dobrih slika izduvnika na airliners.net, al' ne znam smijem li to postovati ovdje..
..odlican primjer farbanja izduvnika je na

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=80496&st=180

medjutim, covjek radi sa Tamiya i Gunze bojama, sto kod nas nabaviti i nije lak poduhvat..

Kerber

Koriste plave i braon pigmente preko nekog metalizera, i to daje vrlo dobar efekat...
Mislim da je Dragan Mig, to negde isprobao i vrlo lep efekat je dobio.

majstor Kole

Zdravo Morlak.   :caooo   :bravo
Radujem se mnogo što si se odlučio za izradu ovog prelepog aviona i što ti pojedini detalji polaze dobro za rukom. Samo bih hteo da te zamolim za jednu veoma bitnu stvar. One dve varijante boja na plavo ili na sivo, koje si predložio nikako nebi odgovarale ovom avionu. Smatram da jedan superioran avion, kao što je SU-27, treba da dobije i jednu superiornu maskirnu šemu. Pošto i lično koristim HUMBROL-ove boje onda ti preporučujem sledeću kombinaciju:

28  camouflage grey
65 aircraft blue (nebo svetlo plava)
127 US ghost grey
144 intermediate blue


Koristi broj 65 kao osnovnu podlogu (gore i dole), pa onda neka gornju površinu sa 30% dopunjuje broj 127, sa 15% broj 144 i ostalih 10 % broj 28. Znači gore 45% površine sa 65 + 30% 127 + 15% 144 + 10% 28. Nadam se da se nećeš ljutiti, pošto na dosta foruma pratim neke samoprozvane stručnjake koji filozofiraju o nekim maskirnim šemama, gde na kraju moram da konstantujem da su ili teški daltonisti ili su strogo kratkovidni. Imaš lep avion, imaš odličan rad do sada, molim te uradi još i lepu maskirnu šemu. Ako slučajno smatraš da preterujem onda pogledaj malo u nebo, pri nekoj slabijoj oblačnosti i oceni sam kako  kako se sve utapa, tj. kako se boje prelivaju jedna u drugu. Na superiornom borbenom avionu boje moraju da se prelivaju/utapaju sa okolinom a ne da stvaraju neki kontrast ili da razbiju siluetu, jer na kraju krajeva tu je i radar kojem ne može pobeći.
Videćeš da sam donekle u pravu. Evo pre neka 4 dana stigla mi je maketa SU-27UB u 1/48 od ACADEMY-a. Nju ću uraditi upravo sa tim bojama, da bi dokazao da ne lažem ili preterujem. Možda će malo potrajati jer momentalno guram naša oklopna vozila u 1/35. Nadam se da ti je moj dobronameran savet donekle pomogao i inspirisao te da uradiš valjani odabir kamuflažnih boja.


:caooo :caooo :caooo

morlak

Postovanje kolegijumu,  vrijeme je krajnje da se nastavi s poslom, a ovo gitaj-turpijaj nikad kraju na Flankeru, no dobro, jos malo...ove nedjelje ocekujem dosta postova, da nadoknadim ljencarenje iz proteklog perioda  ;D






Pozdrav.