Academy 1:48 Su-27 Flanker B

Previous topic - Next topic

morlak


matilda

dobar, samo cepaj

ti akademci super izgledaju, dok se ne dohvatis da ih radis...
se slazes?

morlak

apsolutno se slazem, uklapanje katastrofa, sta's kad nece tamiya da ga napravi  :)

poz

morlak

Postovanje,

konacno, trup je spreman za osnovnu boju. Popravke i dorada narezanih panela su mi se popele na glavu, i kad se zagleda, nikad tome kraja, a meni je vala dosta.










Evo primjera kako ne treba pratiti sastavnicu, ova topovska cijev mi sad smeta, a mogao sam fino na kraju tu uglaviti medicinsku iglu i sve 5, sad se bojim sjeci, posto je oklop oko cijevi jako tanak:



pozdrav

ubermagog

Taj rezinski nosni konus se dobro uklopio.

morlak


morlak

Cao drustvo,

hocu da se konsultujem sa flankeroljubcima i ostalima, naime, ovo su-27 maketa sto se da vidjeti po forumima, uglavnom su iste maskirne sheme, koje su naravno vrlo zgodne za weathering zbog svijetlih boja, i ja sam inicijalno zamisljao uraditi starijeg flankera. Medjutim, vremenom su mi se oci zasitile, pa razmisljam da napravim maketarski prestup i da bez konverzije flanker B obojim u shemu Su-27 SM, posto mi se mnogo dopada:



Zanima me da li cu zbog toga biti razapet na stub srama ili vam se ne cini kao losa ideja  ;D

Suhoj

Pazi, ja licno podrzavam uvek ovakve ideje tako da mislim da slobodno mozes da uradis to  :)
U sustini razlika je u IRST-u na kabini, mislim da nema nista drugo, nek me neko ispravi ako gresim.
Ovo ostalo poput elektronike, radara i motora se ne vidi.
Al opet, ne moras da radis SM, postoje i prefarbani Su-27

oddball

sa moje strane neces buduci da ja stalno radim kako se meni prohte :) na kraju krajeva - hobi je uzivanje. neko uziva u sklapanju i farbanju, neko uziva u najfinijem detaljisanju i sto sirem istrazivanju referenci. u svakom slucaju svako od nas radi ono u cemu uziva :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

morlak

Kad je tako, bice SM shema  :)
Inace, nije mi zao potrositi na pribor, ali, dosad nisam nabavio kompresor, pa me muka u'vati kad se sjetim silnih novaca koje sam dao za Revelove boce sa gasom, ciji nestalan pritisak redovno pokaze svoje lose lice kad radim preshading:



Planirao sam prosarati malo zutom i sivom, medjutim, kanda nije ostalo mjesta, kao sto se vidi. Sta da se radi, bice ovo jedan prljav flanker  ::)

JASTREB

Cao kolega ja trenutno radim Su-27 ICM ali u 1:72 i farbacu ga kao ukrainca "blue 56", tako da predlazem isti :caooo

morlak

pozdrav svima, ja se odlucih za SM kamuflaznu shemu, pa da vidimo sta ce ispasti..







morlak

vozdra,

malo farbanja, malo korekcije...






pozdrav

Suhoj

Lepo izgleda. Pogodio si mu ove vristece boje  :D

modellius

ama nista ti ovo ne valja  >:D;D ;D ;D, salim se naravno
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/