B-25J Mitchell 1/72 Revell (Hasegawa)

Previous topic - Next topic

misa

Evo drugari da se i ja pridružim.

Maketa je započeta pre mesec ipo dana, ali sam zbog obaveza ubrzo prekinuo radove. Tada je naprskan interior green. Ošmirglan trup i krila radi dry fittinga. Evo i slika:






Sada sledi malo detaljisanja po unutrašnjosti, kao i rešavanje instrument table, koja je data kao (netačan) dekal.
Inače, radiću "Emergency Strip" iz 71 skvadrona, 38 bombarderske grupe.

gasha

Lepo a sada navali da sastavis to cudo. Inace imam ga i ja u svom shteku. Ali ceka na red.

Profa

Srećan ti rad, ovo je bio baš lepotan (ovo inače nije moje standardno mišljenje o US avionima, da se razumemo!)
Bogu fala što sam Lala! :)

misa

Evo malo slika, tek da ne kažete da ne radim :)

Dodat je pod iza prostora za bombe. Na bočne strane kokpita su dodati detalji koji nedostaju.


Krila su sklopljena, i grubo kitovana. Nisam uspeo da ispoliram tragove šmirgle na donjem spoju kućišta motora i krila. Moraću sutra u Lillyju da kupim neki fleksibilniji štapić za poliranje noktiju.


Sedište kopilota je povećano, pošto je sedište iz kita za verziju H, a ne za J koju pravim. Pedale su povećane, a šipke koje ih nose (na pravom avionu) će se lepiti na instrument panel sa zadnje strane.

Sledi dodavanje boca za vazduh, redenika, kao i farbanje ostalih unutrašnjih sklopova. Valjda ću uspeti da odradim instrument tablu u corelu, ispostavlja se da je to komplikovanije nego što sam mislio.

Ne zamerite sporost u radu, imam tako malo vremena za maketarenje.




gasha

Samo polako ima jos dosta vremena do kraja kampanje. I ja sam malo posustao zbog posla.

Warhawk

Zna li iko da li će Revell da pakuje i verziju sa staklenim nosem?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Shakal

Lepa maketica... Puno srece u radu... KOja je to tezina (skill)?

Sandman

svidjaju mi se dorade koje si do sada izveo ;) posebno one zichke u kokpitu!

oddball

Šta se dešava sa Mičelom? Prođe mesec dana a nijedne fotke da vidimo napredak.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

misa

Čim bude progresa biće i slika. Trenutno je posao na prvom mestu.

misa

Ipak malo progresa  :)
Sva stakla su maskirana i preprskana sa inerior green. Stanjio sam poklopce točkova rotacionom šmirglom, tako da sada izgledaju prihvatljivo. Dodao sam kutiju za municiju za prednje leve mitraljeze, pošto uz maketu dobija samo za desnu stranu  ???. Dodao sam i džakove za čaure za bočne mitraljeze, koji bi trebalo da se lepo vide spolja. Dodao sam i boce za kiseonik za pilota, kopilota i zadnjeg strelca. Unutrašnjost je preprskana prontom dva puta.
Sledi wash+drybrushing unutrašnjosti, i konačno zatvaranje trupa.

Slika će biti posle washa, pošto se sve to sada suši u kontrolisanoj atmosferi (providna ambalaža sladoled torte).

Shakal

Samo napred. Kaci slike cim izadje iz karantina. ;) ;D

misa

Evo malo slika. Sledeći put kada ga uhvatim, spajam trup.



Inače imao sam seriju malera sa ovim modelom. Konstrukciju prednjeg stajnog trapa sam slomio 4 (četiri) puta na 3 (tri) različita mesta >:( Izgubio sam negde oba bočna prozora, pa sam morao da ih pravim od blister plastike. Matiranje washa je kombinacijom Pronto+Tamiya Flat base je rezultiralo belim flekama po celoj unutrašnjosti... Šta li će još da se desi dok dovedem ovu maketu do kraja ne mogu ni da zamislim.

gasha

Samo bez nervoze, tako je meni islo sa Bulldogom, Hteo sam kroz prozor da ga bacim, ali sada mi je jedan od omiljenih.

Profa

Samo napred, i ne obaziri se na malere ;) Ovo izgleda perfektno :o
I meni se svašta izdešavalo sa mojim Grumanima, pa ih lagano dovršavam...
Bogu fala što sam Lala! :)