B-25J Mitchell 1/72 Revell (Hasegawa)

Previous topic - Next topic

misa

Ipak ću odustati. Šlag na torti je bio rov između nosa sa mitraljezima i tela aviona. Posle nekoliko aplikacija milliputa, narezao sam panele tamiya scriberom. To više ne liči ninašta. Želim puno sreće svim ostalim učesnicima u kampanji.

rodeo

Pa nije rok za zvrsetak radova sveto pismo. Lagano, pa kad zavrsis postavi slike.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

samo opushteno Misho - shto Darko reche, bitno je uzivanje u radu - cilj kampanji nije da radimo na shtopericu i nije smak sveta ako se ne zavrshi do kraja roka ;)

samo polako i nemoj brzati - radi tempom koji ti odgovara

daj slike da vidimo kako izgleda taj prerezani deo sada pa da damo neki savet kako popraviti!

generalno je problematichnije prerezivati panele na gitovanim povrshinama jer je git krt i "cepa" se pri urezivanju, ali mozda moze da se sredi....

ja lichno za gitovanje volim da koristim Tamiya git pomeshan sa nitro razredjivachem - nanosim tako pripremljenu smesu starom chetkicom i ako je suvishe hrapava textura gita tj debeo nanos samo chetkicu zamochim u nitro i lagano izravnam povrshinu... kad se doooobro osushi prelazi na shmirglanje (obichno je to nakon 24h tek!)

ova fora sa nitrom jeste malo rizichna zbog reakcije plastike na nitro ali ako se radi pazljivo i kontrolisano onda je opasnost zaista mala...

Kerber

Sto rece Srki, tesko je preurezati povrsinu koja je kitovana u vecoj meri, ali, dodje se do resenja...
Ja to predjem tankim slojem Super-lepka, i dok se jos ne zacementira (nakon 10min), izvucem panel, moze i nozicem, ne mora skrajberom. Onda skrajber u jednom cugu i - ende !
Super lepak razmazes tanko, u jednom do dva poteza, ja to radim prstom ( >:D), ali pomaze, visak ostane na njemu...kasnije ogulim to uz pomoc acetona i fizicke prinude.
Ne ocajavaj !


misa








Nije problem u kitu, milliput ne puca prilikom urezivanja. Problem je u tome što je ovo treća iteracija kitovanja/šmirglanja/urezivanja. Izgleda kao da če ih biti još 7-8. Jednostavno sam izgubio volju da popravljam i popravljam.

Inače planiram da prijavim He70 za kampanju Španskog rata, kako bih na miru vežbao urezivanje.

Profa

Ma hajte, molim vas, ništa strašno... Bez zezanja, Mišo, nije ovo ništa što ne mo'š da središ, pa makar i iz 5-6 puta... Sad malo Surfacer-a, da samo malo poravna panel, posle skrajber da popravi vidljive greške, i eto ga...
Ima vremena do septembra (ako nisi video kampanja je produžena), tri ovakva da završiš ;)

Što se He 70 tiče, vidim da nastaje gužva u kaznenom prostoru ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Nema razloga da odustajes, do septembra ima ohoho. Uzmi sve pregituj jos jednom. Ostavi da se dobro osusi, barem 24h. Kada se osusi lepo zalepi masking traku uz liniju panela. Skrajber u ruke i bez pritiskanja lagano prodji panele, ne ovako duboko kao sto si ovde radio. samo povrsinski da uradis prave linije po kojima ces se kasnije voditi. Onda lagano ponavljas bez pritiskanja po tim linijama dok ne dobijes dovoljnu dubinu. Na slikama mi izgledaju preduboko. A ako zariljas skrajber obavezno napravi krivudavu liniju i puca git. Nadam se da imas skrajber?

misa

Hvala vam svim na rečima utehe! Neću odustati, ali će ovaj aviončić biti u šteku neko vreme, da izađu đavoli iz njega. U međuvremenu, praviću nešto drugo.