"First aid party" - vinjeta u zacetku

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Pozdrav narode, evo nove "ruske vinjete" na stolu...  ;D

Ovo je tek pocetak realizacije ideje, dodacu jos dosta detalja, ukljucujuci i zarobljeni nemacki motocikl, cebad, kutije, zbunje, travu...

cisto me zanima sta mislite o ideji?

evo fotki








I da ne zaboravim, vecinu "farbarskih radova" do sada koje vidite je uradila Irena, polako ali sigurno je "ubedjujem" da sa aviona i nosaca aviona predje malo na vinjete i diorame  ;D

Maketarski pozdrav
Mirko

Sandman

simpatichno izgleda ;)

posebno mi se svidja kako si uradio dim od vatre..
jedino bi mozda trebalo malo manje "cepanice" na "lomachi" da stavish?
ia ih svega par komada a krupne su... mozda malo da dodash i stinijih komada unutar ognjishta?

ajde farbaj to pa da vidimo nove slike ;)

medico

jest , skroz se slazem sa sandmanom....
prevelike su ti shibice za vatru !! malo ih isteshi ili necepaj uzduzno i obavezno washum u sivo, zatim nadji suve granchice pa od njih napravi cepanice uzduznim secenjem, nadji manje kamenje za vatru .
za natstresnicu, mozda da ubacish neki sto ili vitrinu.... a sa druge strane zatvori 'prozor' nekim Zeltbahn-om ili sl dobiice poseban shmek  ;)

voja

Zanimljivo.
Zar to nije neki novi ICM komplet "Berlin 1945." ili tako nesto?

Sijamski_Mrmot

to je ICM "May 1945" set, tako se zove i novi je set, kupio sam u kraljevu kod micevskog.

ok, skresacu shibice, a za wash se podrazumeva, jos nisam nista farbao..ni vatru...

mr medico :) uzi si naocare  ;) pa ima maskirna mreza sa druge strane  ;D ;D ;D ;D ;D mada ni nju nisam zavrsio, treba da je pospem ljuskicama pa da jos farbam...

unutar "ognjista" vec postoje nagorele cepanice (pustio sam prvo 2 sibice da izgore unutra skroz pa ih nalomio... samo cu malo na vas savet da skresem ove od spolja

bice slika jos kad uradim jos ponesto :)

M

medico

Quote from: Sijamski_Mrmot on 31-10-2006, 11:43:12
mr medico :) uzi si naocare  ;) pa ima maskirna mreza sa druge strane  ;D ;D ;D ;D ;D mada ni nju nisam zavrsio, treba da je pospem ljuskicama pa da jos farbam...
pa je lepo rekoh sa druge strane , video sam mrezu i lepo izgleda samo kazem mozda da zatvorish i sa druge strane da ne vuche promaja  ;D

Dar Mar

Opusti se doktore - nisu ovo zivi ljudi, nece nista da ima fali malko promaje  ;) Ovako ce lakse da se cisti jednog dana od prasine  ::)
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Sijamski_Mrmot

aaa mislio si i drugu stranu?  pa to moze, nie problem... imam kilometar zavoja... sad ce potopim jos jednu da povuce zelenu boju nije problem :)

mada e i dar mar u pravu za prasinu... mada sam resio da od sad svaku scenu celu preprskam na kraju matt lakom pa posle moze i da se tushira lagano u kadi... :)

Dar Mar

Ja imam primedbu na same figure! Nekako drug oficir previse prisno razgovara sa drugaricom! Sta bi na sve to rekao Polit-biro ili nadlezni politicki komesar? Scena krsi osnovne moralne principe Crvene armije  ;)
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Kerber

Nije to sto mislis tavarishc Darko... :o
Mada je Mirko pogresno zalepio ruku druga komesara - treba da ide nadole..... >:D >:D >:D

Dar Mar

Kod vas doktora uvek neke gresne misli  ::) >:D ;)
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Kerber

Pa kod nas je sve prirodno....
Kakve li su tek tvoje misli.....e.. :P..... >:D

mutayu

Vinjetica je zanimljiva, ali zar ne mislis da je onaj nesretnik sto lezi u cosku malo visak?

Mixon

Quote from: mutayu on 31-10-2006, 18:55:23
Vinjetica je zanimljiva, ali zar ne mislis da je onaj nesretnik sto lezi u cosku malo visak?
Pa da nema njega, sigurno bi se vinjeta zvala drugačije, naprimer Žurka pored vatre ili Strasno muvanje pored vatre! ::) >:D :)
Ovako po izgledu, može da prodje kao Bataljonska sanitetska stanica BtSnSt! :) Ubaci još nekoliko kutija sa znakom saniteta i to ti je to! A nosila ti predlažem da oblepiš zavojem da ne izgledaju tako ''plastično''  ::) ;) :)

medico

sta je sad ovo interaktivna diorama ( slazem se nije viinjeta to zaboravih da napisem ) i ja glasam da se ranjenik 'upokoji'  :)