"First aid party" - vinjeta u zacetku

Previous topic - Next topic

nesha

Bre, bre, kakvi ste...te ovome  komesaru ruka ovde te onde,pa gresne misli...sram da vas bude >:( ;D
To je u stvari ovako: drug komesar je dosao da poseti svog ranjenog vojnika te se tiho (jer ne zna u kakvom je stanju)  raspituje kod med. sestre o njegovom zdravlju; onaj s' armuniku svira da mu olaksa patnje, a onaj s' torbice je doneo ponude koje su drugovi iz cete otkinuli od svojih skromnih sledovanja, da mu pozele brz povratak u prve borbene redove. ;D
Eto sad su zadovoljeni visoki principi morala Crvene armije, a vinjeta/diorama je dobila pricu, moze li tako nekeko Mirko?

Kerber

Onda tu fali samo jos tavarisc Staljin da licno i personalno dodeli medalju za miss cetne (bataljonske )prihvatnice, ili za ranjenika (onako usput)...... :D :D ;D >:D

Nikola

a mozda je onaj u cosku samo lik koji se balzamovao od vodke, pa su ga stavili tamo da se trezni. ako jeste stavi mu i neku kofu pored kreveta. ;D

Kerber

bez vodke, sovijetska vojska nema smisla.....
kako se toga nisam ranije setio...... ???

Apropo vodke - neka grupa divizija Ukrajinskog fronta, pri nastupanju kroz Rumuniju ka Madjarskoj, ujesen '44, kao ratni plen zarobi velike kolicine alkohola u nekoj fabrici.....Zao mi je sto nemam tacne podatke, citao sam negde ili je bilo na TV, posle one afere u Nisu sa "Zozovacom"...
Epilog: 44.000 ljudi je bilo izbaceno iz stroja zbog trovanja metil-alkoholom (oko 30% mrtvih, a ostalo sa tezim posledicama - slepilo, paraliza itd. Kao dodatak ovoj opskurnoj situaciji - oko 12.000 zena-boraca ispalo iz stroja....)...
Valja znati   8)

Sijamski_Mrmot

HAHAHA, niste normalni stvarno :)

a dal je neko od vas primetio svu ironiju koju hocu da prikazem na sceni? naime, grupa pored vatre koja se veseli je ruska a ranjenik je nemacki oficir...  ;D ;D ;D ;D

bice tu jos torbica, motocikl (zarobljen, nemacki), itd...

a oficir...hmmm...pa da mu spustim ruku jos malo nize?  :D

Sandman

Quote from: Sijamski_Mrmot on 01-11-2006, 15:34:54
a oficir...hmmm...pa da mu spustim ruku jos malo nize?  :D

ubaci i zarobljenog NEMACHKOG ovchara iliti vuchjaka kako hvata za ruku ovog oficira koji spushta ruku prema zadnjici medicinske sestre ;)))
a njemu u drugu ruku ubaci flajku vodke  ;D :D >:D

Gusha

I onda dolazi meda Misko i nastaje kolektivnaja raspaljotka

Dar Mar

I stavi lokvu krvi ispod Svabe jer je iskrvario dok su se momci zabavljali sa ,,drugaricom" >:D A za polozaj ruke (ili ruku) svasta mi pada na pamet al' da ne lajem mnogo...  ::) >:D
Nego, otkud su se Rusi bavili Nemcima u Berlinu '45. pa ga jos stavljali na nosila? Jos '41. su ih vezivali gole bodljikavom zicom i vukli po putu, pa ne verujem da su '45. naprasno postali milosrdni  :-\ Pre ce biti realno (mada malo morbidno) da su ga sutirali k'o dzukca, nego lecili.  >:D
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Kerber

Eta bila tak normaljno ..... >:D
Udri zmiju po siju !  - To je bilo nacelo, kakvi ranjenici, kakvi bakraci, a oficire su odma' terali u NkVD na saslusanje, pa metak u potiljak, ako ga vec nisu razvukli tenkovima po blatu....
To je kako su mi pricali neki Rusi, odande, bila nemilosrdna borba za opstanak, ko koga....

Al' ajde da se vratim temi...
Ako je i meda Misko tu, onda bez pcelice Maje, ne ide, pa to ti je... Znaci i pcelicu....

voja

I meni se cini da je taj ranjenik visak. A za ruku, ko shisha rulu kada je brza od mozga :)

Gledao sam pre neku godinu neki TV intervju sa prezivelim SS-ovcem. Hladno je pricao kako su po Srbiji lovili bandu i palili sela a kada je bio prebacen u SSSR spominjao je kako su ubijali civile i ratne zarobljenike. U jednom trenutku je rekao nesto ovako sto cu probati samo da interpretiram "Onda smo jednog dana na drumu zatekli jedno nase vozilo. Prizor je bio stravican. Oficir i vojnici su bili pobijeni iz zasede a sam oficir je lezao na haubi vozila sa rasporenim stomakom. Ni dan danas ne mogu da razumem zasto su to ruski divljaci uradili". Cuj ti njega, Rusi se branili i ispali divljaci :)

nesha

Quote from: Lignjoslav on 01-11-2006, 11:21:02
Quote from: airsuba on 31-10-2006, 21:16:25
koliko figura, ovo je diorama a ne vinjeta  :D
i ja mislim da je ranjenik visak, ovako mi izgleda se vesele dok nesretnik lezi ko proshtac  ;D

U narodu se, inace, pokojnik kaze i "veselnik", pa sve ima smisla :D
U nekim se krajevima kaze i "zemljak"  ;D

rodeo

  Da se nadovezem na Vojinu pricu sa ovim linkom. A uklapa se i u onu temu u najboljim ratnim filmovima.

http://www.imdb.com/title/tt0091251/
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Mixon

Al' ajde da se vratim temi...
Ako je i meda Misko tu, onda bez pcelice Maje, ne ide, pa to ti je... Znaci i pcelicu....
Quote

... A pošto pčelica bode... Eto im slobode!  ;D
Možde se drugarica stvarno zove Maja?!  ::)
Nego onaj švaba na izdisaju... Veži ga za stub i postavi na sred logorske vatre, oko koje se Rujke vesele, vataju i... ZABAVLJAJU!  ???
Onda ovo ima smisla! Jel da! >:D ::) :)

Gusha

Svojevremeno je Preza pricao, kako su nasi stari pricali da tokom oslobadjanja Prokuplja i Nisa, Rusi bas nisu imali razvijen i ekspeditivan sanitet, vec su ranjene ostavljali tu gde su bile borbe, a tek posle bi prosao kobajagi sanitet da skuplja ranjenike.Tako da je mnogo Rusa umrlo od rana,a mozda bi bili spaseni.Tada su se nasi seljaci sazaljevali i uzimali te ranjenike, i negovali ih dok ih ne preuzme C. armija.Tako da moj Mrmote, od Ruskog sazaljenja i humanosti za tvog ranjenog Nemca, nema nista.U stvarnosti bi ga oni pocistili bez sazaljenja.Pa od 150 'iljada zarobljenih u Staljingradskoj bici, vratilo se u Nemacku samo par hiljada.Ranjenici se u tu cifru nisu racunali.Njih nije bilo.
Procitaj onaj post za potopljenu Dunavsku flotilu kod Prahova.Nemci su sami digli brod sa teskim ranjenicimau vazduh,  da nebi pali Rusima u ruke, jer nisu imali mogucnost da ih transportuju prilikom povlacenja!!!