Samogradnja Golovin IVS, najmanji lovac na svetu 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Ovu masinu sam poceo da radim pre par dana ali nisam hteo da postavljam progres jer nisam bio siguran da ce uspeti. U pitanju je ruski projekat lovca na raketni pogon koji se lansirao sa kamiona. Odluka je pala da se teziste stavi na PA artiljeriju pa od ovoga nije bilo nista. Pilot je trebao biti u lezecem polozaju a letelica je opremljena padobranom za priyemljenje. Treba jos da uradim sitnu panelizaciju i jos neka doterivanja, lansirnu rampu i kamion ZIS 5.















Profa

Uspelo je ;D ;D ;D
Što sam kažeš - još malo doterivanja (vidi se par greškica, ali ne sumnjam da si ih i ti zapazio) i biće baš bombonica :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Popravljam samo ono sto ce se videti golim okom iz normalne blizine, sitno je to svega 3.5 cm.

Sandman

u ovo je bash zanimljivo!

od chega si krenuo kao osnove za rad? mislim, od kog materijala?

Profa

znam, vidim lenjir ;)
ja imam manu da se trudim i oko onog što mi iskoči na fotki...
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Za trup sam upotrebio rezervoar od Twin Mustanga (Frog) koji sam smirglao da bih dobio odgovarajuci oblik. Poklopac kabine od celuloida (celuloid plus sveca), krila od starih dopuna za mob. telefone, podvesni mitraljez ne znam ciji je, busteri od spruova, mlaznice bustera od topljenog pa razvucenog sprua. Treba jos da popravim okvire poklopca kabine, da ocistim mrvice od farbe i da prefarbam jos jednom da pokrijem neke neravnine. veca kolicina boje ce sve pokriti. Panelizaciju cu da iscrtam. To je bio samo projekat koji nije zaziveo. Nesto kao Luftwaffe 46 ali je ovo bilo 1941. Sutra radim rampu i ako stignem da nadjem neki ZIS 5 ako ne i njega cu u samogradnji, imam upotrebljive nacrte nekog francuza na milimetarskom papiru, ne bi trebalo da bude tesko. Ovo je rad iskljucivo za opustanje.

Kerber

Lici na Schmetterlinga, a nije.  :D
Dobra ideja, steta sto nije malo veca razmera, pa da mozes da se razmasis sa malo vise detaljisanja.
Do sad je OK za '72, cak i vise. Uvek cenim dodatni trud oko samoizgradnje.
Samo, ako ga metnes na rampu , pa na kamion, da ga oni ne "pojedu" svojim prisustvom...Mogla bi mozda neka "What if vinjetica ili dioramica"...


airbamby

Lepo avionce i jos bolji rad.
Za moj ukus jako dobro izgleda.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

Jutros sam zapoceo ZIS-5 u samogradnji i stigao dovde





Verovatno ce kamion i rampa privuci paznju ali takav je bio projekat, ne mogu jedan bez drugoga.

Profa

Od čega praviš ZIS, tj. od kojih materijala? Pločice stirena ili poklopci od margarina? ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Od starih dopuna za mob, i balze. Brzo se sece i obradjuje. Treba da pregitujem spojeve a farbanjem sam dobio impregnaciju balze jer cu posle gitovati akrilnim gitom razredjenim vodom i to cetkicom. Upotrebio sam ovu boju da bih sebi olaksao posao i da se rad ne bi oduzio. Ostalo ide uglavnom od viska delova i spruova. Hauba ce biti otvorena kao i vrata tek da ne bude dosadno.

Rabb


Goran A.

Ni meni nije bas jasno sta su hteli sa ovim da postignu i koliko su mislili da proizvedu ovoga. Svejedno skidam kapu konstruktorima za slobodno razmisljanje.

Rabb

Nagadjam, ali cini se da su od svakog seljaka hteli da naprave instant-pilota lovca, tj. zeleli su d aih naprave mnogo.

Dada

Quote from: Rabb on 10-04-2008, 21:47:55
Nagadjam, ali cini se da su od svakog seljaka hteli da naprave instant-pilota lovca, tj. zeleli su d aih naprave mnogo.

::) duhovit neki covek  ::)