DO 217 K-1 Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

Prvi prototip Do 217 V1 poleteo je 4 oktobra 1938 ali se srusio 7 dana kasnije za vreme testiranja leta sa jednim motorom.  Pocetno je koristio Daimler-Benz DB 601B motore koji nisu imali dovoljno snage sto je kasnije reseno uvodjenjem BMW 801 radial motora. Ukupan broj od 1730-1905 (razliciti izvori) proizvedenih aviona je relativno mali u poredjenju sa drugim avionima iz tog perioda, ali je zato pravljen u mnostvu varijanti i podvarijanti. Primarna namena mu je bila bombarderska ali je takodje proizvedena varijanta lovca koji nije bio ni upola uspesan kao BF-110 ili HE-219. Ono sto ga izdvaja od drugih bombardera je velika nosivost i brzina i do pojave Heinkel He 177 drzao je prvo mesto po nosivosti u Luftwaffe. Verzija  K-2 ovog aviona je potopila italijanski bojni brod ROMA prilikom prelaska na stranu saveznika. Tom prilikom je koristio Fritz X rakete koje je nosio pod krilima po cemu je takodje bio jedinstven medju bombarderima. Inace verzija K-1 je verzija koja predstavlja cist bombarder, bez drugih namena i stoga sam odlucio da ga uvrstim u ovu kampanju.





Krenulo se odmah u sklapanje. Ima dosta staklenih povrsina koje sam resio da maskiram gumicom gnjecom zbog malih prozorcica. Trebalo bi da bude ok.


Profa

E, ne preteruj!! Čekni bar da mi odradimo prvi krug  >:(
Šalim se, naravno, svaka čast na produktivnosti! ;)  ;D

Hoćeš li mu dorađivati unutrašnjost stajnog trapa?
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Samo napred, Gasho majstore!

Shakal


barbarossa

da li neko ima semu farbanja tog Do-217K-2 koji je potopio bojni brod "ROMA"??? ???

gasha

#5
Quote from: barbarossa on 16-04-2008, 22:34:41
da li neko ima semu farbanja tog Do-217K-2 koji je potopio bojni brod "ROMA"??? ???

ne znam koji je tacno avion bio ali evo ti profil jednog K-2


evo lansiranje sa jedne od kasnijih verzija
http://www.liveleak.com/view?i=a1b_1198231241&c=1


gasha

Evo ugrabih malo vremena da popunim kabinu. Ofarbao sam pilote i stavio ono malo delova koji idu unutra, ruku na srce za nesto vise i ne bi bilo mesta. Kako li je bilo tek jadnicima unutra koji su bili okruzeni uredjajima i u onako tesnom prostoru. RLM 02 sam sam smuckao ali vise i ne znam od cega. Po onome sto sam video lici, sedista su crna sa malo srebrne. Pilote sam radio po knjigama, trebalo bi da su OK. Kaki kombinezoni sa svetlim krznom oko vrata i zuti prsluci. Kape od braon koze, zamo da ih izmatiram, mnogo sljaste. Ne znam koliko se vidi ali odradio sam dry brush na cvikerima.




Shakal

Malo delova??? Pa,ti tvoji piloti bar imaju upravljac! Ona moja dvojica nemaju ni to (na Lankaster-u)  :D
Salim se malo... Dobro izgleda ovaj tvoj rad.  ;)

Profa

Ne volem preterano pilote u avionu, ali ako nema unutrašnjosti leći će OK...
Predložio bih ti da kapneš malo srebrne na samo staklo googlesa, mnogo će bolje izgledati ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Bas si lepo odradio i ofarbao pilote!
Super su!  ;)

gasha

#10
Evo nastavka radova, izmaskirana staklarija masking trakom i gumicom. Nanet sloj zelene i crne. Sledi finalno farbanje.


Shakal

Mozda ne vidim dobro na snimku...jel' ti to nesto popucalo iza kabine?  ???

gasha

#12
Quote from: Shakal on 24-04-2008, 11:21:40
Mozda ne vidim dobro na snimku...jel' ti to nesto popucalo iza kabine?  ???
nije ;D to je kupola

Shakal


Profa

Bogu fala što sam Lala! :)