DO 217 K-1 Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

airbamby

Lepo napreduje Gasho,svaka cast...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

Evo obukao se na uskrs ;D Primio pronto. Kako vam se cini?




Profa

Jeli, Gasho, koja ti je to maskirna šema?
Jel' imaš profil da postaviš, baš me zanima kako će da izgleda :)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

#18
Quote from: Profa on 27-04-2008, 21:51:16
Jeli, Gasho, koja ti je to maskirna šema?
Jel' imaš profil da postaviš, baš me zanima kako će da izgleda :)

http://www.fortunecity.com/meltingpot/portland/971/Reviews/luftwaffe/do-217k-1.htm

milanco

meni se cini bas dobro samo cepaj
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Otto Skorzeny

Ovo je odlicno...
E, sad, da ne budem zakeralo, malo mi je gornja boja ne lici bas na RLM 76 ali...
Nije strasno, sa gledista da je bilo vise RLM76 nijansi u upotrebi!  ;)  :D

gasha

Evo stigoh do finala, slikice, pregled, pa dorada i na policu.
A sada sto se color sheme tice. Po sastavnici glasi ovako. Podloga- flat gull gray MM 1730, pegice dark green MM 1710, donje povrsine flat black MM 1749 kabina RLM 02. Naoruzanje sam radio sa mesavinom crne i srebrne. Zbog cega su bocni mitraljezi deblji od ostalih, ne znam. Da li je sam odlivak los ili je veci kalibar saznacu cim nadjem malo vremena da iskopam.













Profa

Moćno ovo izgleda, Gasho, svaka čast!!
Inače se ne bih mnogo oslanjao na italerijevu kolor-paletu u sastavnici... Te njihove "flat gull gray", "dark green" i sl. su mi oduvek išli na živce jerbo se ljudi trude da prodaju svoje proizvode (MM boje), a ne vode računa o autentičnosti... Svejedno, izbacili su i RLM seriju pa je čoveku lakše ;) Još samo u sastavnice da ih ubace... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Lep. Ako zanemarimo tacnost boja datih u italerijevoj sastavnici, jako lep!
Jel to kombinacija RLM 02/70?

Shakal

A,te sajlice-jesi li ih pravio ili su bile "u paketu"?  ???
Pitam jer sam ja napravio od obicnog konca namazanog lepilom,pa ako ima neko bolje resenje...  :P

ugovorac

Slazem se s Profom.Italerijeve seme bojenja obicno nemaju veze sa stvarnoscu.Oni u sastavnici prikazuju boje koje imaju a ne koje stvarno treba.Bilo kako bilo,maketa mi se veoma svidja.

gasha

#26
@Shakal Sajle su od razvucene plastike,sprua. Savetovao bih ti da malo procesljas forum, ima puno tema koje smo obradili i iz kojih mozes da dobijes veliku pomoc. Koristi SEARCH kada negde zapnes. ;)
@Profa Sto se boja tice, nisam nasao nijednu sliku aviona sa ovom kamuflazom, tako da sam ga radio prema sastavnici. Pretpostavka mi je bila da mozda i nisu RLM boje posto je ovih aviona bilo u najrazlicitijim varijantama i bojama a za kabinu su uredno naveli RLM 02  ???. Ovaj model je medju prvim serijama a prosto je fantasticno i neverovatno kolike promene je doziveo tokom svoje proizvodnje. Ispada da nije vise od 100 aviona izaslo u istoj varijanti. Da, i dekali su jako losi, raspadaju se u vodi tako da sam jedan dekal na kilima morao da napravim rucno. Nisam ga mnogo "gulio" posto je boja na Nemcima izuzetno kvalitetna za razliku od Britanaca kojima se ljustilana na sve strane. Ostecenja sam uradio samo na napadnim delovima krila i to blaga.


R2D2

Quote from: Profa on 01-05-2008, 19:03:34
Moćno ovo izgleda, Gasho, svaka čast!!
Inače se ne bih mnogo oslanjao na italerijevu kolor-paletu u sastavnici... Te njihove "flat gull gray", "dark green" i sl. su mi oduvek išli na živce jerbo se ljudi trude da prodaju svoje proizvode (MM boje), a ne vode računa o autentičnosti... Svejedno, izbacili su i RLM seriju pa je čoveku lakše ;) Još samo u sastavnice da ih ubace... :-\



http://www.hrcappuccino.org/articles/misc/Italeri_boje.htm
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Otto Skorzeny

Dornier izgleda mnogo gut!  :D
Svaka čast!  :D
Ti postade specijalista za bombardere!  ;D   :D   ;)
Šta je sledeće?

Hartmann

Quote from: gasha on 01-05-2008, 18:38:09
Zbog cega su bocni mitraljezi deblji od ostalih, ne znam. Da li je sam odlivak los ili je veci kalibar saznacu cim nadjem malo vremena da iskopam

Takvi su i kod mog Dorniera, nije los odlivak. Inace predstavljaju MG 81 od 7,9mm. Prednji mitraljez je MG 81Z, a u kupoli je MG 131 od 13mm.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"